Napriek veľmi dobrému výkonu proti Žiline nakoniec bez bodu

08.12.2019 | Igor Tabiš

V záverečnom 18. kole jesennej časti Fortuna ligy sme podľahli futbalistom MŠK Žilina na domácom štadióne.

18.kolo, nedeľa 8.12.2019, 15:00
1
2
(1:1)
Žilina Žilina
FK Senica: Vorel - Addo, Dias, Didiba, Cascardo, Yenne, Cvek, Klapan, Bonsu (90. Totka), Baumgartner (85. Ramirez), Akinyoola
Žilina: Holec - Králik, Kaša, Anang (46. Kurminowski), Kiwior, Demiri, Fazlagič, Bernát (64. Sluka), Káčer, Ďuriš, Balaj (82. Vallo)

Góly: 32. Bonsu Osei - 38. Ďuriš, 89. Káčer

Žlté karty: 63. Yenne - 13. Anang, 54. Kiwior, 55. Fazlagič, 72. Sluka

Rozhodovali: Kružliak - Benko, Weiss

Diváci: 635

Od prvej minúty sme sa do svojho súpera nebojácne pustili, už v 3. minúte po prihrávke od Klapana zahral v šestke hostí rukou Kiwior, píšťalka hlavného rozhodcu ale ostala nemá. Hra následne pokračovala ďalej, prízemná strela Akinyoolu rozvlnila iba bočnú sieť brány Holeca. Hostia odpovedali v 8. minúte, keď sa po štandardke dostal k odrazenej lopte Ďuriš - jeho strela letela tesne vedľa pravej žrde brány Vorela. V 13. minúte zahral priamy voľný kop Baumgartner, presným centrom našiel hlavu kapitána Diasa - Holec v bráne hostí predviedol fantastický zákrok, vďaka ktorému Žilina neinkasovala. O niekoľko sekúnd neskôr strieľal po navičenom signále z rohového kopu nebezpečne Baumgartner - lopta preletela tesna vedľa pravej žrde. V 23. minúte potiahol loptu výborne Baumgartner, finálnou prihrávkou našiel Akinyoolu, ktorý zoči voči Holecovi nezakončil ideálne. V 32. minúte otvoril stav stretnutia po prihrávke od Baumgartnera krásnou strelou spoza šestnástky Bonsu Osei, 19-ročný mladík sa presadil pri svojom debute vo Fortuna lige. V 35. minúte vyslal nepríjemnú ďalekonosnú strelu na Vorela Kiwior, pre následnou dorážkou hostí odpratal loptu Didiba. V 38. minúte sa hostia predsa len dočkali, po rohovom kope sa lopta dostala k Ďurišovi, ktorý poslal loptu za chrbát Vorela - 1:1.

V 50. minúte mieril z priameho voľného kopu nepresne Cvek. Podobným spôsobom zhruba z tridsiatich metrov to skúšalaj Didiba, Holec bol ale pripravený na svojom mieste. Na opačnej strane pálil nad bránu spoza šestnástky hosťujúci Demiri. V 67. minúte skončila ďalakonosná strela Baumgartnera na brvne hosťujúcej brány. V 67. minúte boli blízko k druhému gólu v zápase hostia, Cascardo vykopol loptu z bránkovej čiary, následne hra pokračovala ďalej a do obrovskej šance sa dostal po pätičke od Baumgartnera Bonsu - Holec jeho strelu vyrazil. V 82. minúte zakončoval z rohu šestnástky Yenne, Holec jeho strelu bez menších problémov chytil. Hostia sa napokon dočkali, keď sa po rýchlej akcii v 89. minúte presadil kapitán hostí Káčer - 1:2. V nadstavenom čase mal vyrovnanie na kopačke Didiba, Ramirezov center poslal pravačkou tesne vedľa pravej žrde.

Michal Ščasný (tréner FK Senica): “Gratulujem trénerovi a Žiline k víťazstvu. Môžem povedať, že v posledných zápasoch som veľmi hrdý na hráčov za to, čo predvádzajú. Aj s vekovým priemerom, ktorý máme. Edmund Addo ma 19 rokov, rovnako tak aj Tenton Yenne a obidvaja útočníci. Vekový priemer je okolo 21 rokov. Toto mužstvo má obrovský potenciál, ak ostane pokope. Hrali sme pekný futbal, hrá sa však na góly. Žilina skórovala dvakrát, my sme dali iba jeden.”

Jaroslav Kentoš (tréner MŠK Žilina): “V prvom rade musím povedať, že toto víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. Pred stretnutím sme neboli v ideálnej situácii. Z tohto pohľadu si tri body veľmi vážim. V druhom rade musím pochváliť Senicu a Miša Ščasného za to, aký progres urobil s mužstvom za posledné obdobie. Senica vstúpila lepšie do zápasu, bola aktívnejšia. Inkasovali sme, pozitívne však je, že sa nám podarilo zareagovať na inkasovaný gól. V druhom polčase sme dali do hry druhého útočníka, zmenili sme rozostavenie, ten druhý polčas bol z našej strany lepší. Zápas bol vyrovnaný, asi by mu viac svedčila remíza.”