V 12. kole Fortuna ligy sme pod Dubňom zdolali futbalistov AS Trenčín 3:2.

Trenčín: Chudý - Julien, Kleščík, Šulek (78. Neeskens), Slávik, Koolwijk, Lamine (70. Depetris), Roguljič, Van Kessel, Čatakovič, Bukari
FK Senica: Vorel - Didiba, Dias, Favaro, Cascardo, Yenne, Klapan, Cvek (85. Ramirez), El Moudane, Castaňeda, Sulley (74. Akinyoola)

Góly: 37. Roguljič, 80. Neeskens - 27. El Moudane, 56. Sulley, 89. Dias

Žlté karty: 49. Šulek - 58. Vorel, 65. El Moudane, 87. Ramirez

Rozhodovali: Smolák - Ferenc, Jánošík

Už v 4. minúte musel gólman FK Senica Vorel predviesť dobrý zákrok pri strele Bukariho, aby neinkasoval. Na druhej strane sa unikal obrane domácich El Moudane, Slávik ho však v poslednej chvíli zastavil a odkopol loptu do bezpečia. V 21. minúte to skúšal z diaľky Cascardo, strela Brazílčana ale netrafila bránu Chudého. V 26. minúte predviedol Vorel ďalší dobrý zákrok, keď vyrazil delovku Koolwijka. O minútu neskôr sme sa ujali vedenia, Chudý bol na nádhernú strelu El Moudana prikrátky -  0:1. V 33. minúte zakončil náš rýchly protiútok nepresne Castaňeda. Domáci v 38. minúte vyrovnali, keď po chybe Diasa prekonal nášho gólmana Roguljič. Pred odchodom do kabín zakončoval po rohovom kope hlavou stopér Favaro, tentokrát predviedol výborný zákrok brankár domácich.

Po zmene strán nám vedenie v zápase vrátil v 56. minúte Sulley, ktorý sa nádherne hlavou zavesil do centru od Cveka - 1:2. V 71. minúte zakončil tesne vedľa našej brány striedajúci Depetris. Trenčania sa dočkali vyrovnania v 80. minúte, striedajúci Neeskens dotlačil loptu do brány po prihrávke od Van Kessela. Do útoku zavelil v 88. minúte kapitán Dias, ktorý presnou strelou po centri Castaňedu rozhodol o troch bodoch v náš prospech.

Roman Marčok (tréner AS Trenčín): "Zápas sme výsledkovo nezvládli, súper strelil o gól viac, hoci sme mali možno loptu pod kontrolou viac my. Rýchlo sme ju však strácali, čím sme súperovi dávali priestor na šance a jemu to vyšlo dokonale."

Michal Ščasný (tréner FK Senica): "Som veľmi šťastný, že sme zvládli zápas a máme tri body z pôdy ťažkého súpera. Chceli sme v tomto zápase vyhrať, aby sme sa ešte viac odlepili od dna, na ktorom sme nedávno boli. Pre fanúšikov to bol zaujímavý zápas s viacerými šancami, my sme ho zaslúžene vyhrali. Špeciálne ďakujem môjmu realizačnému tímu, ktorý mužstvo pripravil na zápas, pretože ja som bol desať dní odcestovaný. Výhra je zásluha celého tímu."