V Michalovciach prehra rozdielom triedy

10.08.2019 | Igor Tabiš

V 4. kole sme na ihrisku MFK Zemplín Michalovce vyšli gólovo aj bodovo naprázdno.

4.kolo, sobota 10.8.2019, 19:00
Michalovce Michalovce
3
0
(3:0)
Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Chervak, Vojtko, Popovits, Turík (84. Mavretič), Savvidis, Žofčák (87. Hovhannisyan), Kountouriotis (64. Kolesár), Trusa
FK Senica: Taborda - Krč, Dias, Didiba, Klapan, Cvek, El Moudane, Yenne (46. Totka), Baumgartner (37. Ramirez), Castaňeda (75. Addo), Sulley.

Góly: 10. Trusa, 27. Carrillo, 43. Žofčák

Žlté karty: 42. Cvek, 43. Didiba, 54. Krč

Červené karty: 77. Trusa

Rozhodovali: Gemzický - Tomčík, Hrčka

Diváci: 1621

Zápas mal od úvodných minút vysoké tempo. Domáci sa do prvej príležitosti dostali v 7.minúte po štandardke, hlavička jedného z domácich futbalistov ale letela nad bránu Tabordu. Na našej strane to skúšal po individuálnej akcii Baumgartner, jeho strela ľavačkou spoza šestnástky bola ale tečovaná. V 10.minúte otvorili domáci skóre zápasu, po centrovanej lopte z ľavej strany sa presadil Trusa - 1:0. O odpoveď sa na našej strane snažila trojica Castaňeda - Sulley - Baumgartner, tretí menovaný však zakončil spoza šestnástky rýchlu akciu nepresne. V 25.minúte vyslal na Tabordu nepríjemnú ďalekonosnú strelu Kountouriotis, argentínsky gólman v našej bráne predviedol pohotový zákrok. O dve minúty neskôr viedli domáci dvojgólovým rozdielom, štandardku rozohral Žofčák, hlavou sa presadil Carrillo -  2:0. V 43.minúte viedli domáci už trojgólovým rozdielom, z priameho kopu vymietol pavučinu Tabordovej brány Žofčák - 3:0.

V 54.minúte sa k zakončeniu dostal po prihrávke od El Moudana Castaňeda - bránu však netrafil. O dve minúty neskôr zakončoval striedajúci Ramirez, rovnako však nepresne. V 66.minúte sa dostal k hlavičke po rohovom kope striedajúci Kolesár, jeho pokus však nesmeroval na bránu. V 77.minúte uvidel po nebezpečnom zákroku na Cveka červenú kartu domáci Trusa. V 82.minúte vyskúšal pozornosť Kiru El Moudane, brankár domácich bol na svojom mieste.

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce): "Dnes sme podali dobrý ofenzívny výkon. Chlapcom patrí vďaka, boli sme efektívni. Prišli noví hráči, ktorí do hry priniesli kľud a rozvahu. Zaslúžene sme vyhrali."

Michal Ščasný (tréner FK Senica): "Výkon bol z našej strany katastrofálny, domáci zvíťazili zaslúžene, trénerovi gratulujem k víťazstvu. Prístup niektorých našich hráčov k dnešnému zápasu nebol adekvátny úrovni tejto ligy. Musíme zapracovať na mnohých veciach."