V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.05.2019 | Igor Tabiš

Naša víťazná šńura siedmich zápasov sa skončila v poslednom kole na ihrisku Podbrezovej.

32.kolo, piatok 24.5.2019, 19:00
FK Železiarne Podbrezová FK Železiarne Podbrezová
1
0
(0:0)
FK Železiarne Podbrezová: Vantruba - Viazanko, Kiwior, Oravec, Mejri (72. Skiba), Pavúk (82. Mojžiš), Paraj, Galčík, Ďatko (63. Halgoš), Špyrka, Leško
FK Senica: Vorel - Krč (89. Martišiak), Dias, Vukovič (70. Asmah), Otrísal, Caro (56. Meliš), Totka, Tešija, Zezinho, Dangubič, Ségbé

Góly: 51. Pavúk

Žlté karty: 78. Paraj - 45. Tešija, 78. Dias

Rozhodovali: Kráľovič - Tomčík, Čajka

Diváci: 482

Od úvodných minút sme diktovali tempo hry, sľubne rozbehnuté akcie v podaní Ségbého a Cara sme ale nedokázali pretaviť do šancí. V 9. minúte vyslal prudkú strelu po prihrávke Dangubiča Krč, lopta skončila iba na bočnej sieti. V 14. minúte po chorvátskej spolupráci Dangubič-Tešija vystrelil druhý menovaný, jeho prudkú strelu zblokovala domáca obrana. O minútu neskôr sa ocitol vo vyloženej šanci Ségbé, zasekol si jedného z domácich hráčov a loptu napálil do Vantrubu. V 24.minúte sme sa dostávali do veľkej šance, Caro ale nedotiahol prečíslenie troch proti dvom do úspešného konca. Domáci ohrozili našu bránu prvýkrát v 35. minúte, s Parajovou strelou z diaľky nemal Vorel najmenší problém. V 40. minúte sa predral do šestnástky domácich Dangubič, jeho zblokovanú strelu dokázal Vantruba vyraziť na rohový kop.

V prvej príležitosti druhého polčasu sa ocitol domáci Galčík, jeho strelu ale náš gólman zneškodnil. Ani nie o minútu neskôr vyslal nebezpečnú strelu Leško, Vorel vyrazil jeho pokus na roh. Z následného rohového kopu sa domáci presadili, keď Pavúk dopravil loptu do siete - 1:0. V 56. minúte mohlo byť vyrovnané, po centre Ségbého hlavičkoval v obrovskej šanci Dangubič tesne vedľa. V 67.minúte hlavičkoval po štandardke domáci Kiwior vedľa brány. V 70. minúte vysunul Tešija striedajúceho Asmaha, ktorého strieľaný center vyrazil domáci brankár na roh. V 81. minúte si Tešija spracoval odrazenú loptu a následne vystrelil, jeho prudký pokus letel tesne vedľa pravej žrde Vantrubovej brány. V 84. minúte zastavilo nádhernú strelu domáceho Skibu brvno Vorelovej brány.

Vladimír Veselý (tréner FK Železiarne Podbrezová): "Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli a rozlúčili sa s našimi divákmi víťazstvom. Dnes dostali priestor viacerí mladí hráči, ktorí boli trochu nervózni. Prvý polčas mala Senica príležitosti, všade sme boli neskoro. Druhý polčas to bolo lepšie, chceli sme hrať po krídlach, máme tam rýchlych hráčov. Podarilo sa nám skórovať. Toto víťazstvo by som chcel venovať našim fanúšikom, ktorí boli počas celej sezóny skvelí a stáli pri nás."

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Je veľmi náročné, ak príde prehra po siedmich zápasoch. Podbrezová dala do tohto zápasu všetko. Po prvom polčase sme mohli vyhrávať, mali sme veľa príležitosti. Taký je ale futbal. Gól domácich nebudem komentovať. Musíme pokračovať ďalej, začneme sa pripravovať na novú sezónu. Pozitívna vec na dnešnom zápase je to, že dostali priestor hráči z U19-ky, Totka a Caro hrali v základe. Do zápasu zasiahol aj Meliš a Martišiak. Sú to 18-19 roční chlapci. Pozeráme sa na náš projekt, chceme ho dostať na ďalšiu úroveň aj s talentovanými hráčmi z našej akadémie. Podbrezovej želám v novej sezóne veľa šťastia."