Pod Zoborom sme získali tri body, ktoré rozhodli o našej definitívnej záchrane vo Fortuna lige.

Nitra: Pindroch (46. Šípoš) – Fabiš (63. Gatarić), Farkaš, Niba, Šurnovský, Bilovský, Kóňa, Vestenický, Charizopulos, Chobot (76. Vrábel), Fábry
FK Senica: Taborda – Klapan, Kay (77. Otrísal), Dias, Krč (45. Dubois), El Moudane, Dangubić (68. Zezinho), Tešija, Deretti, Castaňeda, Ramirez

Góly: 31. Farkaš, 81. Kóňa - 7. a 77. Ramirez, 41. vlastný (Fabiš)

Žlté karty: 24. Farkaš, 88. Vrábel, 90. Charizopulos - 33. Dias, 39. El Moudane, 67. Kay

Rozhodovali: Ziemba - Pozor, Bednár

Diváci: 682

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, paradoxne sme to boli my, komu sa v zápase podarilo streliť úvodný gól. El Moudane poslal za obranu hostí dlhú prihrávku, ktorá našla Ramireza. Venezuelský útočník ustál súboj s Nibom a pomedzi nohy prekonal Pindrocha - 0:1. Na druhej strane mohli vyrovnať domáci, v 20. minúte sa v obrovskej šanci ocitol Vestenický, ani na dvakrát však neprekonal Tabordu. O desať minút neskôr už bolo vyrovnané, po rohovom kope sa vyrovnal na zadnej žrdi osamotený Farkaš - 1:1. V prvom polčase sme boli maximálne efektívní, po kombinácii Ramirez - El Moudane - Dangubič poslal posledný menovaný do šestnástky prudký center, ktorý nasmeroval za chrbát bezmocného Pindrocha jeho vlastný spoluhráč Fabiš - 1:2.

Po zmene strán sa do sľubnej príležitosti dostal po prihrávke Castaňedu Ramirez, druhý gól ale nepridal. V 60.minúte zakončoval spoza šestnástky Dangubič, jeho strela len tesne minula bránu domácich. V 63. minúte nás po strele domácich podržal Taborda. Ani nie o minútu neskôr predviedol argentínsky gólman po strele Kóňu ďalší dôležitý zákrok. V 72. minúte sa dostal k lopte Ramirez, útočník s číslom 9 unikol obrane domácich a svoj samostatný nájazd pretavil do druhého gólu v zápase - 1:3. Odpoveď domácich prišla v 80. minúte, kedy voľný priamy kop poslal do brány nechytateľne Kóňa - 2:3. V nadstavenom čase mohol skompletizovať hetrik v zápase Ramirez, center z kopačky Zezinha ale nenasmeroval do brány.

Michal Kuruc (tréner FC Nitra): „My sme dnešný zápas chceli vyhrať ako každý jeden. Pripravovali sme sa na súpera, vedeli sme, že má veľmi dobré kvality a individuality. Dnes bolo vidieť, že sme už neboli pod takým tlakom, ako v predošlých zápasoch, a bolo vidieť tú ľahkosť. Dovolím si povedať, že sme boli lepší celý zápas. Bohužiaľ sme si dali dva vlastné góly a to nás stálo body. Myslím si, že naši hráči si to odmakali. Chceli sme ísť až do konca za víťazstvom a určite sme chceli bodovať. Dnešný výsledok ma mrzí, ale na tú hru sa dalo dnes pozerať, čo bolo vidieť aj na fanúšikoch, že konečne povzbudili náš tím, aj zatlieskali. Ďakujem hráčom.“

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Na úvod chcem pogratulovať Nitre, ktorá sa podobne ako my dokázala zachrániť. Vyhrali sme šesť zápasov v rade, vedeli sme, že dnes nás čaká náročný zápas. Prvý polčas sme nehrali dobre, boli sme pod tlakom. Po dvoch výhrach nad Nitrou v jarnej časti mali domáci futbalisti o motiváciu navyše. Dnes to nebol náš najlepší zápas, zrejme išlo o najhorší výkon, odkedy som tu. Tlak bol na nás ale obrovský. V druhom polčase sme hrali lepšie, mali sme v zápase väčšie šance. Podržal nás aj Taborda skvelými zákrokmi. Záchranu v lige chcem venovať hráčom a ich rodinám, 85% našich hráčov je mimo svojej krajiny bez rodiny, podobne ako aj ja. Je to náročné. Takisto chcem záchranu venovať svojej rodine a otcovi, o ktorého som prišiel minulý rok."