Aj v 6.kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o udržanie sa sme získali tri body.

FK Senica: Taborda - Krč, Kay, Dias, Asmah, Petshi, El Moudane, Tešija (70. Dangubič), Klapan (89. Otrísal), Castaňeda (83. Zezinho), Ramirez
Trenčín: Šemrinec - Skovajsa, Julien (68. Kvocera), Kleščík, Zubairu, Yem, Čatakovič, Sleegers (46. Paur), Bukari, Roguljič (46. Corryn), Van Arnhem

Góly: 12. Castaňeda, 67. Tešija, 90. Ramirez, 90.+ Petshi

Žlté karty: 20. Ramirez, 53. Kay - 45. Zubairu, 74. Van Arnhem

Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Bednár

Diváci: 742

Do prvej šance zápasu sa dostal Castaňeda, jeho strela z rohu šestnástky smerovala tesne vedľa pravej žrde brány hostí. Trenčania boli v prvých minútach aktívní, loptu sa snažili držať na svojich kopačkách a kombinovať. V 12. minúte prišiel úvodný gól zápasu, ktorý strelil po prihrávke Tešiju Castaňeda - kolumbijský útočník si zabehol za obranu hostí a prekonal Šemrinca v bráne AS. O štyri minúty neskôr bol najbližšie k streleniu gólu chorvátsky stredopoliar Tešija, hostia sa ale ubránili. Trenčania sa do prvej vážnejšej príležitosti dostali v 19. minúte, Julien ale mieril vysoko nad. V 32. minúte sa k zakončeniu dostal Ramirez - Šemrinec bol ale pozorný. V 36. minúte zabránil Čatakovičovi v strelení gólu Taborda. O niekoľko sekúnd sa opäť vyznamenal argentínsky gólman FK Senica, keď tentokrát vychytal Sleegersa v stopercentnej šanci, následnú dorážku Čatakoviča zblokoval Kay. Prvý polčas ukončil nebezpečnou strelou z diaľky aktívny Castaňeda, lopta letela tesne nad bránu.

V 56. minúte mohol pridať druhý gól nášho mužstva Ramirez, ktorý unikol obrane hostí a z pravej strany sa rútil na gólmana. Namiesto prihrávky na nabiehajúceho Castaňedu zvolil individuálne zakončenie, hostia však dokázali odolať.  V 67. minúte sme sa radovali druhýkrát v zápase, aktívny Castaňeda vybojoval stratenú loptu, prihral ju Ramirezovi, ktorý pripravil ideálnu streleckú parketu pre Tešiju. Chorvátsky tvorca hry naznačil zakončenie, čím sa dostal ešte do výhodnejšej streleckej pozície a strelil nádherný gól - 2:0. Odpoveď hostí mohla prísť v 70. minúte, striedajúceho Kvoceru vychytal Taborda. Desať minút pred koncom mohol pridať tretí gól Asmah, ktorého do šance vysunul Petshi. Prudkú krížnu strelu zastavil až žrď Šemrincovej brány. V 90. minúte potiahol loptu neúnavný Petshi, výbornou prihrávkou pripravil gól pre Ramireza - 3:0. Keď sa už zdalo, že rozhodca odpíska koniec zápasu, po ďalšom brejku Dangubić prihral Petshimu a ten sa prezentoval nádhernou ďalekonosnou strelou, na ktorú Šemrinec nedosiahol - 4:0. Štvrtým ligovým víťazstvom v rade sme sa posunuli v tabuľke už na 9. miesto.

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Jediné slová, ktoré ma momentálne napádajú sú tie, že práca je náš najlepší priateľ. Pracovali sme tvrdo, je to rovnaký tím, aký bol aj pred piatimi zápasmi. Boli sme na poslednom mieste a všetci nás už videli v druhej lige. Iba moji hráči verili, že to dokážeme. Teraz nám veria všetci. Nikdy sa nevzdávam. Vytvárame si rovnaký počet šancí, ako aj na začiatku jarnej časti, teraz sa nám však darí väčšinu premieňať. Je to ale stále rovnaký tím, ktorý hrá dobrý futbal a verí, že každý jeden zápas sa dá vyhrať. Trenčín v dnešnom zápase držal loptu viac na svojich kopačkách. Rátali sme s tým, poznáme ich kvalitu, zároveň je to veľmi mladé mužstvo. Majú dobrých hráčov. Vedeli sme, že ak na ihrisku uzatvoríme určité priestory, vyhráme dnešný zápas. Trenčín si za dnešný výkon zaslúžil skórovať, taký je ale futbal."

Matthias Kohler (tréner AS Trenčín): "Gratulujem Senici k zisku troch bodov. Z našej strany to bol veľmi zlý zápas z rôznych aspektov. Musíme byť k sebe kritický. Za taktické rozhodnutia, ktoré som v zápase spravil nesiem plnú zodpovednosť. Každý jeden hráč si musí byť istý, aké povinnosti má voči nášmu klubu. Ostávajú nám štyri zápasy do konca. Musíme ukázať väčší charakter a vášeň v zápasoch. V nasledujúcich týždňoch musíme žiť futbalom. Musíme zo seba vydať všetko a udržať tento klub v lige."