Tri body na ihrisku Spartaka, rozhodla presná hlavička Diasa

20.04.2019 | Igor Tabiš

V 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o udržanie sme získali na ihrisku Spartaka Trnavy tri body.

27.kolo, sobota 20.4.2019, 17:00
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
0
1
(0:0)
FC Spartak Trnava: Bolek - Hing-Glover, Abena, Janečka, Lovat, Sloboda, Markoski, Grendel, Pekár (59. Rada), Čonka (80. Ashiru), Yilmaz (87. Tavares)
FK Senica: Taborda - Dias, Kay, Krč, Klapan, Zezinho, Tešija (71. Petshi), Asmah (66. Deretti), Dubois, Castaňeda (80. Atkinson), Ramirez.

Góly: 80. Dias

Žlté karty: 33. Grendel - 15. Ramirez, 35. Dubois, 47. Asmah, 84. Deretti, 86. Klapan

Červené karty: 90. Grendel (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Glova - Tomčík, Borsányi

Diváci: 1857

Do zápasu sme vstúpili aktívne, po rýchlej akcii v strede poľa vyskúšal pozornosť Boleka Tešija - gólman domácich si z jeho streleckým pokusom poradil. Domáci odpovedali o niekoľko sekúnd neskôr, po strate lopty od Zezinha sa dostal do dobrej streleckej príležitosti domáci kapitán Grendel. Do jeho strely sa ale obetavo hodil Kay a zažehnal vznikajúce nebezpečenstvo. V 5. minúte sa po centri Asmaha z ľavej strany dostal do vyloženej šance Castaňeda - loptu ale do odkrytej brány domácich nedotlačil aj vďaka zákroku Janečku na poslednú chvíľu. V 15. minúte zahodil najväčšiu príležitosť domácich Yilmaz, keď po prihrávke od Pekára netrafil v šestnástke Tabordovu bránu. V 34. minúte utiekol po krídle Asmah, do šestnástky poslal prudkú prihrávku po zemi na Ramireza, ktorú ale prečítal gólman Bolek. V 39.minúte to opäť vyskúšal spoza šestnástky Tešija - tesne nad bránu domácich. O štyri minúty neskôr to skúšal podobným spôsobom Castaňeda, jeho strelu tečovali domáci futbalisti na roh.

Obe mužstvá vstúpili do druhého polčasu opatrne. V 56. minúte zahrával Zezinho štandardku, loptu nacentroval na zadnú žrď, kde ju ale nedokázal usmerniť do brány žiadny z našich hráčov. V 61. minúte vnikol do šestnástky Lovat, Taborda ho ale vo vyloženej šanci vychytal, následne o nieľko sekúnd neskôr nepochodil ani Yilmaz, ktorý v dobrej pozícii netrafil našu bránu. V 68.minúte pálil z priameho kopu Grendel, Taborda vyrazil jeho strelu na rohový kop. V 79. minúte zahrával voľný priamy kop Zezinho, svoj center posadil na hlavu Diasa ktorý otvoril skóre zápasu - 0:1. V 86. minúte vyslal prudkú strelu na bránu Tabordu Grendel, argentínsky gólman FK Senica jeho pokus vyrazil. Záver zápasu sme si postrážili čím sme dokázali získať ďalšie tri body v treťom ligovom zápase po sebe.

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "S trénerom Senice môžem iba súhlasiť. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas sme neuveriteľne prespali, neboli sme agresívni a koncentrovaní. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie - pohybovo a kombinačne. Nevyužili sme svoje šance a rozhodla jedna štandardka."

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Dnes sme hrali proti veľkému tímu. Pre obe mužstvá to bol veľmi ťažký zápas, pretože sme proti sebe nastúpili počas týždňa v pohári. Vedeli sme, že to dnes bude zápas o jednej chybe. Podarilo sa nám skórovať zo štandardky.  V úvodných tridsiatich minútach zápasu sme boli lepším tímom, potom boli lepší domáci. V druhom polčase začala hrať Trnava lepšie, vďaka čomu sme museli na ihrisku oveľa viac behať. Museli sme sa prispôsobiť a zmeniť systém. Chceli sme hrať rychle v prechodovej fáze, máme na to potrebne rýchlych hráčov. Dnes vyhral tím, ktorý chcel viac zvíťaziť a zvládal lepšie osobné súboje. Je to pre nás dôležité víťazstvo, sme bližšie k nášmu cieľu, ktorý sme si stanovili pred jarnou časťou. Trnave chcem zaželať veľa šťastia vo finále Slovnaft Cupu."