Na záver sústredenia výhra nad Anži Machačkala

27.06.2014 | Milan Ondruš

Seničania nastúpili v poslednom prípravnom zápase v rámci sústredenia v Rakúsku proti ruskému už druholigistovi Anži Machačkala. Gólom Kosorína približne 10 min pred koncom Záhoráci zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0.

RAKUS, piatok 27.6.2014, 18:00
Machackala Machackala
0
1
(0:0)
Machackala: 2 Michail Kerzhakov, 7 Kamil Agalarov, 3 Ali Gadzhibekov, Hráč 20, 13 Rasim Tagirbekov, Hráč 34, Hráč 81, Hráč 88, Hráč 89, 87 Ilya Maximov, 16 Magomed Mitrishev Náhradníci: 27 Mehdi Janet, 44 Murad Kurbanov, 33 Anwar Gazimagomedov, 17 Muhammad Sharif, 99 Islamnur Abdulavov, Hráč 41, Hráč 54, 28 Serder Serderov
FK Senica: Šulla - Chvátal, Pillár, Pavlík, Mazáň - Ventúra - Gergel, Opiela, Kalabiška - Piroska - Majtán Náhradníci: Junas, Kubica - Gava, Hušek, Filípek, Balážik, Mráz, Komara, Otrísal, Kosorin

Hneď v úvode pohrozili oba tímy. V 4. min nastrelil Mitrishev v drese Anži len bočnú sieť. O minútu neskôr sa mohla sieť vlniť na druhej strane, Opielova vynikajúca strela mierila len do brvna. V 20. min musel senický Šulla boxovať strelu z priameho kopu, následnou dorážkou útočník Anži míňa bránu. Do polčasu to skúšal ešte senický Majtán, no približne z 20 metrov netrafil priestor medzi troma žrďami. Minútu pred polčasovým hvizdom ešte vystrelil Piroska, no ani on neotvoril skóre stretnutia.

Po zmene strán sa ako prvá dostala do šance Machačkala. Gazimagomedov sklepol Serderovovi, no ten vystrelil tesne nad brvno. V 65. min videl za oplácanie a úder do tváre Sharif v drese Anži červenú kartu. Početnú výhodu Seničania využili v 79. min, keď center Juraja Pirosku zúžitkoval Jakub Kosorin - 1:0. Anži mohla vyrovnať v 87. min, no Serderov spálil obrovskú príležitosť. Koniec zápasu poznačila ďalšia červená karta Anži. Tentoraz ju videl Serderov. Senica porazila Anžia Machačkala 1:0.