Zápas proti Malženiciam s úspešným koncom v penaltovom rozstrele

Zápas proti Malženiciam s úspešným koncom v penaltovom rozstrele

02.10.2019 | Igor Tabiš

V 4.kole Slovnaft Cupu sme sa na ihrisku Malženíc poriadne vytrápili, o postupe do osemfinále súťaže sme rozhodli v penaltovom rozstrele.

4.kolo, streda 2.10.2019, 15:30
OFK Malženice OFK Malženice
0
0
FK Senica FK Senica
OFK Malženice: Székely - Juriš (82. Železník), Krajčovič, Jakubička, Kovársky, Beseda, Magdolen (85. Lančarič), Rehák, Balážik, Orolín, Sekera (89. Dvorák)
FK Senica: Taborda - Mihál, Dias, Favaro, El Moudane (61. Klapan), Cvek (78. Baumgartner), Ramirez, Cascardo, Yenne, Castaňeda, Akinyoola (56. Sulley)

Na pok. kopy: 1:4 (Železník - Castaneda, Klapan, Dias, Ramirez)

Žlté karty: 48. Orolín, 56. Sekera, 65. Balážik, 83. Kovársky - 73. Cascardo, 75. Klapan

Rozhodovali: Ježík - Galo, Vitko


Komentár

Úvod zápasu bol opatrný, domáci začali strelou z diaľky v podaní Orolína, jeho pokus ale nesmeroval na bránu. Na druhej strane to skúšal podobne Akinyoola, domáci brankár jeho pokus bez problémov zneškodnil. V 11. minúte vyslal aktívny Orolín nepríjemný center, s ktorým si však na prvej žrdi Taborda poradil. V 18.minúte zakončoval po centri Ramireza hlavou Akinyoola, bránu Székelyho ale netrafil. V 31. minúte sa dostal do našej najväčšej šance prvého polčasu Castaňeda, ktorý si zabehol za obranu domácich po prihrávke od El Moudana - jeho pokus smeroval tesne vedľa pravej žrde. Kolumbíjsky útočník vyslal v 36. minúte na domáceho brankára ďalšiu strelu, ktorú musel domáci gólman vyraziť na roh. V 42. minúte zneškodnil Székely aj strelecký pokus Akinyoolu. 

Po zmene strán boli domáci aktívnejším mužstvom, v 51. minúte zakončovali z vnútra šestnástky v obrovskej šanci, aj s prispením nášho teču smerovala lopta na rohový kop. Aj z následného rohového kopu sme sa museli mať na pozore, nepríjemnú strelu spoza šestnástky zblokoval obetavo Dias. V 57. minúte sa za našu obranu dostal aktívny Orolín, vyzvŕtal aj Favara a nakoniec zakončil tesne vedľa pravej žrde Tabordovej brány. Až v 72. minúte sme sa dostali v druhom polčase k svojej vážnejšej šanci, hlavičku Diasa z rohového kopu domáca obrana zblokovala a odvrátila do bezpečia. V 77. minúte sa opäť pripomenul najlepší domáci hráč Orolín, po jeho nepríjemnej strele opäť zasahoval Taborda - argentínsky gólman vytiahol loptu na rohový kop. V 80.minúte sa domáci dostali do svojej najväčšej šance zápasu. Sekera zakončoval z rohového kopu hlavou, Taborda vytiahol na bránkovej čiare fantastický zákrok, ktorým zarmútil domácich fanúšikov. Ani nie o minútu zahodil na druhej strane stopercentnú príležitosť Castaňeda, ktorý zakončoval z päťky po centri Cascarda nad bránu. Diváci počas deväťdesiatich minút gól nevideli a tak nasledoval penaltový rozstrel.

Na našej strane boli úspešní všetci exekútori - Castaňeda, Klapan, Dias a Ramirez. Za domácich sa presadil iba Železník. Rehák a Dvorák zoči voči Tabordovi pri strele z bieleho bodu neuspeli.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tenton Yenne odchádza z FK Senica

Tenton Yenne odchádza z FK Senica

21.1. | Redakce
Stanovisko FK Senica k zákazu prestupov

Stanovisko FK Senica k zákazu prestupov

21.1. | Redakce
Na hosťovanie prichádza Matúš Malý

Na hosťovanie prichádza Matúš Malý

21.1. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu