V šesťobodovom zápase sme zdolali na domácom ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce 3:0.

FK Senica: Taborda - Dias, Kay, Kotula, Nirennold, Deretti, Petshi (88. Otrísal), Zezinho, Tešija (82. Solano), Castaňeda (88. Kováč), Ségbé
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Krnáč - Práznovský, Banovič, Čogley, Casado, Chren, Duga, Richtárech, Brašeň (72. Švec), Ľupták (18. Ewerton), Ďubek (42. Urgela)

Góly: 64. Deretti, 84. Dias, 89. Solano

Žlté karty: 43. Brašeň

Rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Jenčura

Diváci: 615

Do zápasu vstúpili lepšie hostia zo Zlatých Moraviec, po centri zakončoval v 2. minúte hlavou Banovič, Taborda však predviedol pekný reflexívny zákrok. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr sa podobná situácia zopakovala, tentokrát zakončoval Brašeň, no domáci brankár FK Senica bol znova pripravený. V 7. minúte opäť po nepríjemnom centrí hostí odvracial na poslednú chvíľu na rohový kop Kay. Naša prvá vážnejšia šanca prišla v 23. minúte, osamotený Ségbé si v šestnástke hostí spracoval loptu a následne vystrelil, jeho strela ale letela vysoko nad bránu Krnáča. Ešte pred odchodom do kabín predviedli zverenci trénera Juraja Jarábka peknú kombinačnú akciu, Urgela následne potiahol loptu po krídle a zakončil, argentínsky brankár Taborda jeho strelu kryl.

Druhý polčas začal našou aktivitou, Deretti sa rútil z ľavej strany sám na Krnáča, gólman hostí jeho strelu vyrazil na roh. V 53. minúte rozohrávali futbalisti Zlatých Moraviec rohový kop, pri ktorom sa výborným zákrokom nohami vyznamenal opäť Taborda. Prvá gólová akcia zápasu prišla v 64. minúte, Zezinho predviedol obrovské množstvo práce, pri ktorom vybojoval loptu, následne ju potiahol a prihral Derettimu. Brazílsky ofenzívny futbalista predviedol šikovnú kľučku a svojou ľavačkou umiestnil loptu nechytateľne k ľavej žrdi - 1:0. V 77. minúte sme mohli pridať druhý gól, Zezinhov center vyboxoval brankár hostí iba k Petshimu, ktorého strela letela tesne nad opustenú bránu hostí. V 83. minúte mohol zúžitkovať Solanovu prihrávku Ségbé, jeho strelu smerujúcu do brány hostí zblokoval jeden z protihráčov. O minútu neskôr sme sa radovali druhýkrát, Zezinho našiel z rohového kopu Diasa, ktorý hlavou prekonal Krnáča - 2:0. Našu aktivitu v druhom polčase podčiarkol tretím gólom Solano, ktorému daroval hosťujúci obranca loptu a 22-ročný kolumbíjsky záložník sa v tejto situácii nemýlil - 3:0. Víťazstvo 3:0 je našim druhým víťazstvom v aktuálnej sezóne Fortuna ligy, zároveň sme vďaka nemu opustili posledné miesto v tabuľke.

Frederico Ricardo (tréner FK Senica): "Taký je futbal. V prvom polčase sme mali množstvo problémov, náš súper si vypracoval tri šance na skórovanie. Do druhého polčasu sme zmenili niektoré veci a strelili sme gól ako prvý. V takomto zápase to bolo veľmi dôležité dať prvý gól. Následne sme pridali druhý gól a bolo po zápase. Pre nás to je veľmi dôležité víťazstvo. Nehrali sme veľmi dobre, no vyhrali sme. Inokedy sme zasa hrali lepšie a nezískali sme ani bod. Toto víťazstvo chcem venovať nášmu majiteľovi Philipovi a svojim hráčom, veľmi si to zaslúžia."

Juraj Jarábek (tréner FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble): "Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Chlapci boli pripravení, do prvého gólu plnili všetko, čo sme si povedali. Prvý polčas mal byť suverénne 3:0. Senica v podstate nič nemala, z prvého brejku sa im podarilo skórovať, Deretti to zakončil fantasticky. Následne roh, ktorý nemal byť, no pán rozhodca pískal v tomto zápase veľmi dobre. Futbal bol k nám dnes veľmi krutý. Svedčí to o našej situácii. Sme dobrí futbalovo, dobre sa na nás pozerá no dať gól je pre nás momentálne veľký problém."