V prvom zápase prípravy sme podľahli Petržalke 0:3.

27.06.2018 | Tomáš Nečas

Prvý prípravný zápas pred štartom Fortuna ligy s nováčikom druhej ligy - FC Petržalka priniesol behavý a bojovný futbal z oboch strán.

PZ, streda 27.6.2018, 17:30, Spartak Stráže
0
3
(0:1)
FC Petržalka FC Petržalka
FK Senica: Milošovič - Brašeň (58. Mihál), Krištof, Otrísal, Lupták (46. Kučera) - Vida, Krč - Ďungel (46. Solano), Duda (46. Martišiak), J. Kosorin (67. Chovan) - M. Kosorin (46. Hlaváč)
FC Petržalka: Valach (46. Sokol) - Ďurek (46. Morócz), Vician (46. Majerčák), Sopúch (46. Vecsei), Nemec (46. Horvát) - Solitro (46. Lády), Ulrich (46. Hitka), Rigo (46. Gašparovič), Ivan (46. Turčák) - Piroska (46. Hečko) - Kondrlík (46. Maco)

Góly: 17. Rigo, 80. Vescei, 84. Maco

Diváci: 100

Senické mužstvo dnes nastúpilo na svoj úvodný duel v príprave proti nováčikovi druhej ligy FC Petržalka. Od úvodu tempo hry diktovalo mužstvo z Petržalky pod taktovkou Juraja Pirosku. V 12. minúte sa prezentoval tvrdou strelou Kondrlík, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo prekonať výborného Milošoviča, ktorý dokázal chytiť aj dorážku z bezprostrednej blízkosti. Skóre stretnutia sa menilo v 17. minúte, presadiť sa dokázal bývalý hráč Senice - Marek Rigo - 0:1. V 33. minúte sa k strele dostal Jakub Brašeň, ale jeho projektil letel príliš vysoko. Hostia dobre vyplňovali priestor a naše akcie sa tak končili už v jej zárodku.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s početnými zmenami. V 66. minúte sa presným centrom prezentoval striedajúci Lukáš Kučera, loptu sa snažil z prvej poslať na bránu Martišiak, ale jeho strela nemala správne gólové parametre. Už o tri minúty sa k strele dostal hráč, ktorý je u nás na skúške - Erik Hlaváč, jeho pokus však brankár hostí zneškodnil. 75. minúta priniesla prudký center Solana na Chovana, ktorému chýbali asi dva kroky, aby usmernil loptu do práznej bránky hostí. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, no hostia boli tí, čo dávali góly. Po rohovom kope sa v 80. minúte presadil stopér hostí Vecsei a nikým nestrážený zvýšil hlavou na - 0:2. O štyri minúty skóre zápasu uzavrel po biliardovej akcii Maco - 0:3. V závere zápasu si sľubnú šancu vypracoval Jakub Krč, jeho strelu si ale Sokol pokryl a tak sa v prvom prípravnom stretnutí zrodil výsledok 0:3.