O vysokej prehre 5:0 na ihrisku Žiliny rozhodol druhý polčas zápasu.

Žilina: Holec - Sluka, Králik, Kaša, Anang, Škvarka, Káčer, Fazlagic, Diaz (66.Pečovský), Boženík (78.Balaj), Holúbek (73.Tomič)
FK Senica: Taborda - Kotula, Dias, Herrera (71.Krč), Deretti, Petshi (52.Klapan), Zezinho, Tešija (77.Celis), Asmah, Castaňeda, Segbe

Góly: 45.Holúbek, 48.Anang, 59.Boženík, 63.Diaz, 75.Škvarka

Žlté karty: 82.Fazlagic - 35. Zezinho, 35.Petshi

Rozhodovali: Sedlák - Roszbeck, Barenčík

Diváci: 1818

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, streli Boženíka a Holúbeka ale nesmerovali na bránu Tabordu. O niekoľko minút neskôr našiel Diaz prihrávkou Škvarku, jeho pokus ale Taborda zneškodnil. V 17.minúte sa dostal do dobrej pozície Castaňeda, jeho strelu ale domáci futbalisti zblokovali na roh. V 23.minúte hľadal Asmah prihrávkou nabiehajúceho Segbeho, tomu ale chýbal k zakončeniu približne jeden krok. V 22.minúte sa vyznamenal Taborda, keď po prihrávka Fazlagica vychytal vo vyloženej šanci Škvarku. V 29.minúte sme sa dostali po rohovom kope Asmaha do šance. Na center si v šestnástke naskočil Petshi, s jeho hlavičkou si ale v bráne domácich poradil Holec. O tri minúty neskôr nás pred prvým gólom opäť zachránil Taborda, tentokrát zneškodnil hlavičku Fazlagica. Domáci sa prvého góla nakoniec dočkali tesne pred odchodom do kabín. Hlavný rozhodca odpískal pred našim pokutovým územím voľný priamy kop, ktorý bezchybne zrealizoval Holúbek a poslal domácich do vedenia v nadstavenom čase - 1:0.

Do druhého polčasu sme nevstúpili najlepšie, už po troch minútach pridali domáci druhý gól v zápase. Po nedorozumení v našej obrane odkopol Taborda loptu na kopačky domáceho futbalistu Ananga, ten dokonale využil vybehnutie nášho brankára a zvýšil na 2:0. V 55.minúte zneškodnil strelu Škvarku Taborda, prípadnej dorážke zabránil odkopom lopty na rohový kop Asmah. V 59.minúte pridali Žilinčania tretí gól, keď si Boženík ukážkovo nabehol na center z ľavej strany a poslal loptu do našej siete. V 63.minúte to bolo už 4:0, keď sa Diaz nemýlil zoči-voči Tabordovi. Najväčšiu šancu na strelenie nášho gólu mal Castaňeda po centri Zezinha, s jeho strelou si ale Holec poradil. Piaty gól v drese domácich zaznamenal v 75.minúte Škvarka, ktorý zúžitkoval prihrávku od Káčera.

Jaroslav Kentoš (MŠK Žilina): "Zaslúžene sme vyhrali. Pred zápasom som chlapcov pripravoval na to, aby boli dostatočne trpezliví a počkali si na prvý gól. Prvý polčas sme zahadzovali šance, súper bol v defenzíve kompaktný. Prvý gól Holúbka zo štandardky nám pomohol a druhý polčas už bol v našej réžii. Strelili sme ďalšie góly, chlapci podali pekné výkony. Som rád, že sme zápas zvládli a potvrdili získané body z Trnavy. Gratulujem chlapcom k výkonu."

Frederico Ricardo (FK Senica): "Ak prehráte 0:5, niet veľmi čo hodnotiť, možno len pogratulovať domácim k víťazstvu. V prvom polčase sme sa snažili držať krok so Žilinou, ale dostali sme v nadstavenom čase gól. Ešte nie sme také mentálne silné mužstvo, aby sme dokázali odolávať takému súperovi. V druhom polčase už Žilina ukázala svoju silu. Sme v špeciálnej situácii, snažíme sa budovať nový tím a je veľmi ťažké hrať proti tímom ako Žilina, Trenčín či Slovan. Potrebujeme čas.“