V Rohožníku výhra najtesnejším rozdielom, rozhodol priamy kop

14.08.2019 | Igor Tabiš

V 2.kole Slovnaft Cupu sme na ihrisku FC Rohožník vyhrali najtesnejším rozdielom, o osude zápasu rozhodol v druhom polčase Denis Baumgartner.

2.kolo, streda 14.8.2019, 17:00
Rohožník Rohožník
0
1
(0:0)
Rohožník: Havlík - Milota, Kiss, Tomašovič, Ambra, Škuta, Fila (61.Kadera), Ducár, Vida, Palkovič (46.Mihál, 67.Ščepka), Zajíc
FK Senica: Vorel - Totka, Dias, Didiba, Krč, El Moudane, Baumgartner (82.Sulley), Yenne, Ramirez, Castaňeda, Addo.

Góly: 58.Baumgartner

Žlté karty: 81.Vida, 82.Milota, 90.Ambra - 36.Totka, 88.Addo

Červené karty: 90.Vida (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Ochotnický - Vitko, Štofik.

Diváci: 500

Prvú strelu na bránu vyslali v zápase domáci, pokus Palkoviča z voľného priameho kopu však Vorel bez menších problémov chytil. Na našej strane to skúšal rovnako z priameho kopu Baumgartner, jeho strela ale letela nad bránu domácich. V nasledujúcich minútach sa zápas odohrával najmä v strede ihriska s množstvom osobných súbojov. V 19.minúte sa po centri Totku dostal v šestnástke k lopte Ramirez, jeho pokus domáci obrancovia zblokovali, následná strela Yenneho nebola dostatočne razantná. V 24.minúte sa dostal po rohovom kope k hlavičke Dias, domáci obranca však upratal loptu hlavou do bezpečia. V 26.minúte zakončoval z voleja Addo, Havlík v bráne domácich vytiahol pekný zákrok a strelu ghanského futbalistu vyrazil. V 30.minúte hlavičkoval po rohovom kope Castaňedu El Moudane - hlavička defenzívneho stredopoliara FK Senica len tesne minula bránu domácich. O minútu neskôr si nabehol za obranu domácich Castaňeda, vysokú prihrávku od Diasa spracoval a z jednej a v páde akrobaticky zakončil - brankár Havlík bol opäť na svojom mieste.

V 47.minúte sa dostal k zakončeniu po kombinácii s Baumgartnerom Yenne - strelu nigérijského futbalistu domáci hráči zblokovali na roh. V 54.minúte poslal nepríjemný center z voľného kopu do šestnástky Baumgartner, loptu dokázal na zadnej žrdi vyraziť domáci gólman. O minútu neskôr vystrelil spoza šestnástky Castaňeda, jeho pokus skončil na brvne domácej brány. V 58.minúte prišiel úvodný gól zápasu - nádhernou strelou sa z priameho kopu presadil Baumgartner - 0:1.  V 70.minúte to skúšal individuálnym zakončením Yenne, jeho strela len tesne minula pravú žrď domácej brány. O dve minúty neskôr prihral Yenne loptu El Moudane-ovi, jeho strelu musel domáci gólman Havlík vytiahnuť na rohový kop. Osem minút pred koncom sa do najväčšej šance domácich dostal kapitán Škuta - Vorel naše mužstvo podržal skvelým zákrokom a aj vďaka nemu si ustrážili postup do 3.kola Slovnaft Cupu.