Šesť gólov, štvorgólový Ramirez a postup do semifinále Slovnaft Cupu

12.03.2019 | Igor Tabiš

Štvrťfinálový zápas Slovnaft Cupu proti Nitre priniesol šesť gólov a náš postup medzi štyri najlepšie mužstvá tejto súťaže.

štvrťfinále, utorok 12.3.2019, 19:00
5
1
(4:1)
Nitra Nitra
FK Senica: Taborda - Dubois, Dias, Kay, Krč, El Moudane (46. Petshi), Klapan, Tešija, Dangubič (64. Addo), Castaňeda (83. Otrísal), Ramirez
Nitra: Pindroch – Kunik (46. Šurnovský), Zgrablić (59. Vestenický), Niba, Chovanec, Kóňa, Šimončič, Bilovský, Charizopulos, Gatarić, Soković (45. Vrábel)

Góly: 13., 34., 43. a 45. Ramirez, 90. Petshi  - 18. Gatarič

ŽK: 13. Ramirez, 17. El Moudane, 37. Dangubič, 63. Kay - 2. Bilovský, 65. Charizopulos, 71. Vrábel

ČK:79. Kay (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Chmura - Štrbo, Vorel

Diváci: 438

Do zápasu sme vstúpili aktívne, už v druhej minúte poslal Krč prudký center, ktorý si hosťujúca obrana zrazila do vlastnej brány. Gól ale neplatil, lopta v momente prihrávky bola tesne za čiarou. V 11. minúte sa k zakončeniu dostal Castaňeda, Pindroch jeho strelu zneškodnil. O dve minúty neskôr sme sa ujali vedenia, Krč posunul loptu Ramirezovi, venezuelský útočník sa pustil do individuálnej akcie, ktorú zakončil nechytateľne strelou k pravej žrdi - 1:0. Odpoveď hostí prišla v 18. minúte, Gatarič na hranici ofsajdového postavenia dopravil loptu za chrbát Tabordu - 1:1. V 31. minúte nám mohol prinavrátiť vedenie v zápase Castaňeda, ktorého do vyloženej šanci vysunul dobrou prihrávkou Kay. Kolumbijský zakončovateľ nepochodil zoči voči Pindrochovi. O tri minúty neskôr sa už ale skóre menilo, veľkú zásluhu na góle mal chorvátsky stredopoliar Tešija, po ktorého individuálnej akcii pridal druhý gól v zápase Ramirez - 2:1. V 43. minúte skompletizoval Ramirez svoj hetrik v zápase - po presnom centri Castaňedu zvýšil hlavou už na 3:1. Aby toho nebolo málo, pred odchodom do kabín pridal kmeňový hráč Karvinej štvrtý gól v zápase, keď využil zaváhanie stopérskej dvojice Nitry - 4:1.

Po zmene strán mali viac z hry hosťujúci futbalisti, v 52. minúte odvrátil v šestnástke strelu smerujúcu na bránu obetavým zákrokom Krč. V 56. minúte vyslal Krč presnou prihrávkou do úniku Castaňedu, útočník FK Senica si v osobnom súboji poradil s hosťujúcim obrancom a skóroval - hlavný rozhodca zápasu gól neuznal pre útočný faul. O štyri minúty si to mohol hráč s číslom 10 vynahradiť, po prihrávke od Ramireza však Castaňeda nepremenil ani ďalšiu ponúknutú šancu. V 66. minúte to hostia skúšali nepríjemnou strelou z diaľky, ktorá letela tesne vedľa Tabordovej brány. V závere zápasu sa dostal do samostatného nájazdu aj štvorgólový Ramirez, piaty gól v zápase ale nepridal. Odrazenú strelu dopravil do prázdnej brány striedajúci Petshi a uzavrel skóre zápasu na konečných 5:1.

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Dnes sme odohrali skvelý zápas.  Netvrdím, že sme si v zápase vytvorili veľa príležitostí. Posledné zápasy proti Žiline, Dunajskej Strede a Slovanu sme mali veľa šancí. Dnes som šťastný, pretože sme vytvorené šance dokázali premeniť. V poslednom zápase to bol náš problém. Dnes sme odohrali skvelý prvý polčas, následne sme zápas kontrolovali. Nitra sa následne vytiahla trochu vyššie, my sme museli brániť hlbšie. V prechodovej fáze sme veľmi silný, ak získame loptu, dokážeme sa dostať do dobrých príležitostí. Dnes sme si zaslúžili vyhrať. Bojovali sme tvrdo pre podobný výsledok. Toto víťazstvo pre nás prišlo trochu neskoro, zaslúžili sme si zvíťaziť už v predošlých zápasoch. Chceme dostať fanúšikov bližšie k tomuto klubu, v máji budeme spoločne bojovať o zotrvanie v lige. Chceme, aby boli fanúšikovia pyšní na našu prácu."

Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Som v Nitre 2,5 roka, pravdepodobne to bol náš najhorší výkon. Súperovi gratulujem k postupu, postúpil zaslúžene. Nám zápas nevyšiel."