Senica stratila body v samom závere

28.02.2015 | FK Senica, ilustračné foto

Do 82. min Senica zásluhou Jozefa Dolného viedla 1:0, dva góly Masarykav 82. a 88.min však spôsobili, že z Ružomberku odchádzame naprázdno.

20.kolo, sobota 28.2.2015, 14:30
MFK Ružomberok MFK Ružomberok
2
1
(0:0)
MFK Ružomberok: Senecký (18. Šavol) - Boszorád, Kružliak, Maslo, Rosa - Nagy, Gerát - Már. Almaský, Zošák (73. Lupták), Sapara (C) - A. Lovás (58. Masaryk)
FK Senica: Šulla - Opiela (C), Pavlík, Pillár (20. Kóňa), Kalabiška - Hušek, Malý – Kosorin, Hlohovský, Dolný (75. Mráz) - Majtán

Góly: 82. a 88. Masaryk - 51. Dolný, ŽK: Zošák - Kosorin, Hlohovský, Kalabiška, Kóňa, Šulla; ČK: Hlohovský (po 2. ŽK), rozhodoval: Chmura

Diváci: 2047

V prvom jarnom zápase cestovala Senica na pôdu Ružomberka. Na ťažkom teréne sa hral bojovný futbal. V desiatej minúte si tesne za hranicou šestnástky pripravil streleckú pozíciu domáci Gerát, Šulla zneškodnil jeho pravačku. Už v devätnástej minúte sa stretnutie skončilo pre gólmana Liptákov Seneckého, ktorý pre zranenie odkrýval z ihriska a nahradil ho Šavol. V tej istej minúte hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti Hlohovský, no lopta mu po hlave skĺzla a v sľubnej pozícii trafil vedľa. V 20. min musel odísť zranený hosťujúci Pillár, ktorého vystriedal Kóňa. V 33. min Gerát poslal do šance Lovása a ten z dvanástich metrov tesne minul priestor medzi žrďami. V závere polčasu po Saparových priamych kopoch neujali Kružliakove hlavičky.

Úvod druhého polčasu bol v réžii Záhorákov. V 49. min šli hostia dokonca do vedenia. Dolný spoza šestnástky trafil k pravej tyči a Senici viedla - 0:1. Od tohto momentu sa Senica dostala na koňa a bola častejšie pri lopte. V 65. min po pravej strane prenikol Dolný a Šavol mal plné ruky práce. V 79. min hostia predviedli rýchly brejk po ľavej strane, Hlohovský vysunul Kalabišku a Šavol len nohami ratoval "Ružu" od ďalšej pohromy. V 81. min spadol Hlohovský, rozhodca videl filmovanie, za čo uvidel senický stredopoliar druhú žltú kartu a musel hraciu plochu opustiť. Po následnej akcii Ružomberka Masaryk zvnútra šestnástky prudkou ranou vyrovnal - 1:1. Liptáci potom výrazne ožili. Dve minúty pred naplnením riadneho hracieho času sa Saparova strela odrazila k Masarykovi a ten otočil skóre na 2:1. Záhorák a bývalý hráč Senice Pavol Masaryk tak dvoma gólmi pokazil Seničanom bodovú radosť.

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Futbal sa hrá na víťazstva a ružomberské mužstvo ho dnes dosiahlo. To patrí hráčom. Boli rôzne fázy zápasu, za stavu 0:1 mala Senica navrch, ale my sme takou stratégiou, ktorá vyšla s Pavlom Masarykom, zápas otočili. Z víťazstva sa tešíme, ale ešte nič neznamená, musíme sa aj ďalej snažiť."

Jozef Kostelník, tréner Senice: "Prvý jarný zápas, myslím si, že domáci urobili všetko preto, aby pripravili trávnik. Aj keď nebol terén ľahký, myslím si, že sa dal hrať futbal. Prvý polčas tomu aj zodpovedal, bol trošku opatrnejší, ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu, hralo sa prakticky bez šancí. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme vyhrať a aj sme dobre do neho vstúpili. Domáci potom sa snažili vyrovnať. Zlomová situácia bola, keď išiel Kalabiška sám na brankára a nedal. Potom Hlohovský dostal červenú kartu. O jedného menej sme inkasovali dva góly."