S Nitrou sme v závere vybojovali cenný bod

25.08.2018 | TASR

V šiestom kole Fortuna ligy sme hostili mužstvo FC Nitra. Po bezgólovom prvom polčase otvorili skóre zápasu ako prvý hostia gólom Fábyho. Nám sa nakoniec v závere zápasu podarilo po presnej hlavičke Diasa a následnej dorážke Sachu Petschiho vyrovnať na konečných 1:1.

6.kolo, sobota 25.8.2018, 19:00
1
1
(0:0)
Nitra Nitra
FK Senica: Taborda – Dias, Otrísal, Kotula – Herrera (63. Petshi), Krč (76. Deretti), Nirennold, Tešija, Asmah - Castaneda, Celis (83. Solano)
Nitra: Hroššo – Kuník (22. Guláš), Križan, Farkaš (60. Machovec), Chovanec – Šimončič - Charizopulos, Kóňa, Vestenický (89. M. Fábry) - Taiwo, A. Fábry

Góly: 84. Petshi - 58. A. Fábry

ŽK: Machovec

Rozhodovali: Smolák – Hrmo, Poláček

Diváci: 759

Hru mali prevažne v moci futbalisti Nitry, domáci sa snažili o rýchle protiútoky. Kolmými prihrávkami sa chceli dostať za obranu hostí. V 12. minúte mali hostia prvú gólovú možnosť, keď po brejkovej situácii a prihrávke Vestenického zakončil Taiwo, výborným zákrokom sa prezentoval brankár Taborda. Nitrania sa snažili o napádanie, čo Seničanom robilo problémy. Udrieť mohlo aj na druhe strane, v 22. minúte po prihrávke Castanedu sa dostal do dobrej streleckej možnosti Celis, nastrelil len obrancu Nitry. V 28. minúte nebezpečne hlavičkoval Vestenický, Taborda vyrazil loptu. V závere polčasu mali Záhoráci šťastie pri šanciach Vestenického s Gulášom, ale kedže lopta si cestu do siete nenašla, polčas sa skončil bez gólov.

Druhý polčas bol herne slabší, ale padli v ňom dva góly. Seničania nevedeli dlho nič vymyslieť, v ich hre bolo veľa nepresností. Kompaktnejší boli Nitrania, ktorým vyšla v 58. minúte kombinácia. Chovanec prihral A. Fábrymu a ten otvoril skóre. Potom sa dlhé minúty hralo v strede poľa bez vážnejšieho zakončenia. Až v 76. minúte mali Seničania dobrú štandardku, z 18 metrov Asmah namieril tesne nad. Vyrovnanie priniesla 84. minúta a štandardná situácia Záhorákov, po rohovom kope hlavičkoval Dias, brankár Hroššo loptu s námahou vyrazil k Petshimu a striedajúci Francúz v prvom zápase v drese Senice vyrovnal na 1:1. V závere bolo dosť vzruchu na obidvoch stranách. Do dvoch šancí sa ešte dostali hostia, najprv Kóňovu strelu z priameho kopu Taborda kryl a v 90. minúte mohol strhnúť vedenie na stranu Nitry Taiwo, keď sa dostal do dobrej pozície, jeho zakončenie vyškriabal končekmi prstov na pravú žrď Taborda.

Frederico Ricardo, tréner Senice: „Bol to veľmi ťažký zápas medzi dvomi tímami, ktoré potrebujú zvíťaziť. Viem, že Nitra je dobrý tím s dobrým trénerom a dobrými hráčmi. Prvý polčas bol vyrovnaný, po dve šance sme mali my, po dve hostia. V druhom polčase dala Nitra gól. Chceli sme zvíťaziť, ale súper ukázal svoju kvalitu. Teraz pokračujeme v našej práci a musíme zlepšiť našu hru.

Ivan Galád, tréner Nitry: „Dnes sme boli lepší ako súper, vypracovali sme si veľa šancí, premenili iba jednu, dali nádherný gól a už tradične v závere inkasovali. Veľmi sme chceli vyhrať. Hráči predviedli pekné akcie pekný futbal. Na víťazstvo stále čakáme. Ak budeme takto hrať, tak víťazstvá prídu. Opakujem, boli sme lepší a mali sme viac šancí.“