Proti Žiline sme nebodovali, rozhodol priamy kop

23.02.2019 | Igor Tabiš

Aj napriek veľkej snahe sme nakoniec v 20.kole na domácom ihrisku proti Žiline nebodovali.

20.kolo, sobota 23.2.2019, 14:00
0
1
(0:1)
Žilina Žilina
FK Senica: Taborda - Otrísal (84. Addo), Kay, Dias, Krč, Petshi (72. Dangubič), El Moudane, Zezinho (56. Castaňeda), Klapan, Deretti, Ramirez
Žilina: Holec - Králik, Sluka, Myslovič (75. Gamboš), Diaz, Majdan, Minárik, Tomič (80. Balaj), Mihalík (65. Vallo), Boženík, Káčer

Gól: 22. Tomič

Žlté karty: 57. Otrísal, 66. Dias, 90. El Moudane - 42. Káčer, 50. Mihalík, 88. Balaj, 89. Sluka

Rozhodovali: Pavlík - Pozor, Borsányi

Diváci: 415

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. V 15. minúte sa k strele v šestnástke dostal Myslovič, Taborda bol však pripravený. V 22. minúte padol úvodný gól zápasu, keď nariadený voľný priamy kop premenil Tomič - 0:1. V 28. minúte hľadal El Moudane centrom v šestnástke Ramireza, jeho hlavičku odvrátila obrana hostí na roh. V 32. minúte to na opačnej strane skúšal hlavou Mihalík, jeho pokus letel tesne vedľa Tabordovej brány. V 36. minúte si za obranu hostí zabehol aktívny Krč, jeho prudký center na nabiehajúceho Derettiho odvrátili futbalisti Žiliny na roh. V 41. minúte po peknej individuálnej akcii a presnej prihrávke vyslal Petshi do úniku Derettiho - brazílčan sa rozhodol pre zakončenie z prvej, loptu ale netrafil ideálne. V 44. minúte sa v obrovskej šanci ocitol po prihrávke Ramireza Deretti - v šestnástke hostí si loptu spracoval, následne ho poslal tvrdo k zemi jeden z obrancov súpera. Penalta sa nepískala, hra pokračovala ďalej.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, sedem minút po zmene strán vyskúšal Holecovu pozornosť Ramirez - brankár hostí bol ale pripravený. V 54. minúte si na center Zezinha nabehol hlavou El Moudane, jeho pokus ale nesmeroval medzi tri žrde. V 65.minúte vybojoval loptu v strede ihriska Krč, následne ju prihral Derettimu. Brazílsky futbalista postupoval smerom na bránu a vystrelil - jeho strela len tesne minula ľavu žrď Holecovej brány. V 71. minúte sa k ojedinelej šanci v druhom polčase dostali aj hostia, Tomič ale v koncovke zlyhal. V 77. minúte sa lopta v šestnástke dostala až ku Castaňedovi, kolumbíjsky útočník z dobrej pozície rozvlnil iba bočnú sieť brány hostí. V 84. minúte zblokoval strelu Adda jeden z obrancov hostí rukou, nasledoval iba rohový kop. Minútu pred koncom zápasu sa vybral do šestnástky hostí na rohový kop aj brankár FK Senica Federico Taborda. Centrovaná lopta Castaňedu sa dostala až k nášmu gólmanovi, ktorý ukážkovo predĺžil loptu na Diasa - hlavičkový pokus nášho stopéra zneškodnil dobrým zákrokom Holec, čím rozhodol o víťazovi zápasu.

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "V úvode chcem pogratulovať Žiline. Musím byť ale úprimný, vždy hovorím pravdu. Dnes bola Senica určite lepšia. V prvom polčase sme mali kopať penaltu, navyše to bolo na červenú kartu, keďže náš hráč bol v šestnástke osamotený a postupoval na brankára. Následne by to bol iný zápas. Myslím si, že je dôležité hovoriť o takýchto veciach, aby sa slovenský futbal dostal na ďalšiu úroveň. Žilina skórovala z faulu, ktorý nebol. Okrem toho si hostia v prvom polčase vypracovali dve príležitosti po centrovaných loptách, ktoré sme dobre neubránili. V druhom polčase sme boli lepší, vysoko sme napádali. Na ihrisko som poslal všetkých ofenzívnych hráčov, ktorých som mal k dispozícii. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí. Ak poviem, že sme si zaslúžili remízu, tak nie som úprimný. Senica si dnes zaslúžila víťazstvo."

Jaroslav Kentoš (tréner MŠK Žilina): "Začnem pozitívnou vecou. Som veľmi rád, že dvaja mladí hráči z našej akadémie absolvovali prvý štart v lige. Zvládli to celkom slušne. Prvý polčas sme podali veľmi dobrý výkon, strelili sme pekný gól zo štandardnej situácie. Okrem toho sme mali jednu alebo dve nebezpečné situácie. Najmä hlavička Mihalíka si pýtala gól. Druhý polčas zlepšila Senica výkon, zatlačila nás do defenzívy. Náš výkon v druhom polčase nebol dobrý, nepodržali sme loptu v ofenzíve na vyšších pozíciách. Aj preto sme sa v záverečných dvadsiatich minútach dostali pod veľký tlak. Dobrou defenzívou a organizáciou hry sme to ale ustáli. Ak to mám zhodnotiť celkovo, prvý polčas bol v poriadku, druhý polčas bola lepšia Senica."