Päťgólový zápas proti Blansku s víťazným koncom

25.07.2020 | Redakce

Zverenci trénera Antona Šoltisa uspeli aj v dnešnom druhom prípravnom zápase, tentokrát proti českému druholigistovi FK Blansko.

2.kolo, sobota 25.7.2020, 16:00
3
2
(1:2)
FK Blansko FK Blansko
FK Senica: Slančík - Olafsson, Didiba, Nemec, Barbora, Addo, Duda, Piroska, Yenne (59. Totka), Marie (46. Moses - 84.Marie), Fotr.
FK Blansko: Kunovský - Sukup, Šustr, Štrbák, Pospíšil, Iľko, Kopičár, Lahodný, Žák, Harba, Holek. Striedali: 46.Hruška, 46.Bartolomeu, 46.Sedlo, 46.Přerovský

Góly: 6. a 56. Yenne, 58. Moses - 2. Šustr, 43. Harba

Už v 2.minúte išli hostia do vedenia, keď sa hlavou presadil po rohovom kope Šustr - 0:1. O štyri minúty už bolo vyrovnané, Piroska našiel nádhernou prihrávkou za obranou Yenneho, ten si obišiel gólmana hostí a posunul loptu do prázdnej brány - 1:1. Aktívny Piroska to skúšal v 12.minúte z tridsiatich metrov, hosťujúci Kunovský bol ale pozorný. V 19.minúte vychytal hostí vo vyloženej šanci Slančík. V 22.minúte sme predviedli peknú akciu, Addo vybojoval loptu a peknou prihrávkou za obranu vysunul Yenneho, nigérijský krídelník strelou z prvej donútil Kunovského vyraziť loptu na roh. V 38.minúte zakončoval po prihrávke od Marieho Duda - strelu českého futbalistu hostia zblokovali. V 40.minúte našiel center Kopičára Holeka, hosťujúci hráč vystrelil - Slančík bol ale pripravený. Tesne pred odchodom do kabín išli futbalisti Blanska opäť do vedenia, po štandardke sa presadil tvrdou strelou Harba - 1:2.

Po zmene strán prišlo vyrovnanie, v 56.minúte sa po rohovom kope a odrazenej lopte presadil druhýkrát v zápase Yenne - 2:2. O minútu neskôr sme už viedli, center od Yenneho si v šestnástke prebral Moses, po rýchlej kľúčke vyslal ľavačkou nechytateľnú krížnu strelu - 3:2. V 59.minúte to skúšal nepresne z diaľky striedajúci Bartolomeu. V 64.minúte strieľal z priameho voľného kopu tvrdo Kopičár, Slančík s námahou vyrazil na rohový kop. V 71.minúte mali hostia na kopačke vyrovnávajúci gól, na bránkovej čiare vyhlavičkoval prudkú loptu smerujúcu do brány obetavo Nemec. V 82.minúte strieľal z pravej strany nepresne Harba. V 86.minúte vysunul Fotr dobrou prihrávkou za obranu Adda, ten namiesto strelil volil nepresnú prihrávku na nabiehajúceho Dudu. V 88.minúte bol blízko k streleniu gólu Piroska, jeho pokus tečoval hosťujúci obranca do žrde a lopta sa odrazila na rohový kop. O minútu neskôr strieľal Marie, gólman hostí predviedol dobrý zákrok.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Z celkového pohľadu bol tento druhý zápas kvalitnejší ako doopoludňajší, hrali sme proti účastníkovi druhej najvyššej súťaže v Česku. Bolo vidieť, že súper má veľmi dobrú kvalitu. Chceli sme vidieť v akcii našich chlapcov, ako sa so zápasom popasujú. Myslím si, že to bolo vcelku dobré. Vznikali tam aj nejaké chyby, budeme však pracovať na ich odstránení. Pri mužstve sme prakticky týždeň, na týchto veciach budeme pracovať aj keď času neostáva veľa."