O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11.2018 | Igor Tabiš

Reprezentačnú prestávku sme využili na prípravný zápas proti futbalistom Serede.

PZ, štvrtok 15.11.2018, 14:00
ŠKF Sereď ŠKF Sereď
0
2
(0:2)
ŠKF Sereď: Penksa - Michalík, Červenka, Hučko, Mečiar, Baez, Richnák, Morong, Ventúra, Menich, Ba
FK Senica: Vorel - Nirennold, Krč, Kone, Herrera, Klapan, Kováč (65. Totka), Sofiane, Cuadros (75. Caro), Celis, Solano (Bonso)

Góly: 12. Kováč, 38. Solano

Do zápasu sme vstúpili aktívne, Nirennold potiahol loptu po pravej strane a prihral ju Celisovi, ktorého center ale nenašiel nikoho z našich hráčov. Len o niekoľko desiatok sekúnd neskôr sa opäť predviedol Nirennold, ktorý unikol po pravom krídle a odcentroval. Lopta sa dostala až k osamotenému Kováčovi, ktorý sa vo vnútri šestnástky nemýlil a otvoril skóre zápasu - 0:1. Strelec nášho úvodného gólu predviedol ďalšiu peknú akciu, keď si narazil loptu s Cuadrosom a vystrelil - brankár domácich jeho pokus vytiahol na roh. Domáci futbalisti sa snažili odpovedať po rýchlej akcii, v poslednej chvíli ale zblokoval sľubnú strelu Krč. O niekoľko minút neskôr mohli futbalisti Serede vyrovnať, keď zahodili najväčšiu šancu v zápase. Po centri z pravej strany a následnej hlavičke sa ale predviedol výborným zákrokom Vorel. Pravidlo nedáš-dostaneš sa následne potvrdilo do bodky, keď si Solano zabehol za domácu obranu a skóroval - 0:2. Pred odchodom do kabín mohol pridať náš tretí gól Krč, jeho strela z úctyhodných štyridsiatich metrov len tesne minula bránu domácich.

Druhý polčas sa začal peknou strelou Celisa, ktorú domáci brankár vytiahol na roh. O niekoľko sekúnd neskôr mohol pridať Celis náš tretí gól, po Cuadrosovom centri neprekonal hlavou domáceho brankára. Ďalšiu peknú akciu predviedla dvojica Celis-Solano, druhý menovaný ale nepridal na svoje konto ďalší presný zásah. V závere zápasu sa do sľubnej príležitosti dostal opäť Celis, skórovať v tomto zápase mu ale nebolo súdené. Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, s prehľadom sme si v ňom ale udržali dvojgólový náskok z prvého polčasu a zaslúžene zvíťazili.