Na úvod prípravy výhra nad FC Malacky

25.07.2020 | Redakce

Futbalisti FK Senica zdolali v úvodnom zápase letnej prípravy futbalistov Malaciek dvojgólovým rozdielom.

1.kolo, sobota 25.7.2020, 10:30
2
0
(1:0)
FC Malacky FC Malacky
FK Senica: Fryšták - Kučera, Šalata, Lukáčik, Nagy, Totka (46. Černák), Mašulovič, Moses (46. Yenne), F. Buchel (70. Meliš), J. Buchel, Kelemen
FC Malacky: Zváč M. - Rupec, Zváč J., Miklušičák, Mifkovič (80. Michalovič), Hitmar, Martinka, Kuruc, Michálek, Kusalík, Lipták (46. Daniel)

Góly: 39. Filip Buchel, 79. Kelemen

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný s viacerými nepresnými prihrávkami. Na strane hostí to skúšala aktívna dvojica Mifkovič - Lipták, prihrávka po zemi do vnútra šestnásky však nenašla druhého menovaného. V 20.minúte prihral Lukáčík na krídlo Kučerovi, ktorý spätnou prihrávkou našiel v šestnástke Filipa Buchel - strelu odchovanca klubu zblokovali hostia na rohový kop. Z následného rohu hlavičkoval po centri Mosesa Šalata, jeho pokus hlavou letel nad bránu hostí. O tri minúty neskôr sa hostia dostali do veľkej príležitosti, po chybnej rozohrávke Nagyho zakončoval zoči voči Fryštákovi Mifkovič, českého gólmana ale neprekonal. V 24.minúte sa dostal do šestnástky hostí individuálnym prienikom Kučera, následnú prihrávku zblokovali hostia na roh. V 28.minúte vymyslel Totka peknú akciu, prihrávkou za obranu vysunul Jakuba Buchela, následne bol na konci celej akcie Moses, ktorého nebezepčnú strelu z vnútra šestnástky vyrazil na rohový kop gólman hostí Zváč. Z následných dvoch rohových kopoch zakončovali nebezpečne Mašulovič s Jakubom Buchelom. V 34.minúte prišla po krídle pekná akcia v podaní Mosesa, center sa dostal k Mašulovičovi, ktorý prihrávkou na úrovni šestnástky našiel Totku - strela mladého futbalista letela ale vysoko nad. V 37.minúte rozohral dobre štandardku Moses, lopta sa na zadnej tyči dostala až k Jakubovi Buchelovi, ten však vo vyloženej šanci netrafil bránu. O tri minúty neskôr zabojoval Kelemen, loptu prihral Mosesovi, ten našiel v Jakuba Buchela, ktorý v šestnástke ponúkol gól na zadnej tyči svojmu bratovi Filipovi - 1:0. V 44.minúte vysunul Moses Kučeru, ktorého center z pravej strany gólman zlikvidoval. Strelu hosťujúceho Micháleka v 45.minúte zblokovala naša obrana.

Po zmene strán zakombinovala trojica mladíkov Filip Buchel - Černák - Kučera, nebezpečný center prvého menovaného hostia odkopli do bezpečia. Na druhej strane naša obrana zblokovala nebezpečné pokusy z kopačiek Miklušičáka a Mifkoviča. V 49.minúte zakončoval po rohovom kope hlavou nad Kelemen. V 52.minúte vyrazil Fryšták pokus Mifkoviča na rohový kop. V 60.minúte vystrelil z 25 metrov nebezepčne Lukáčík, jeho strela len tesne minula bránu hostí.  V 62.minúte poslal hosťujúci Miklušičák na zadnú žrď nebezpečný prízemný center, ktorý sme odvrátili na rohový kop. V 77.minúte utiekol po ľavom krídle Yenne, presnou prihrávkou našiel v šestnástke Keleman, ktorý však nedokázal prekonať Zváča v bráne hostí. O niekoľko okamihov neskôr sa podobná spolupráca zopakovala, tentokrát však už s gólovým zakončením Kelemena - 2:0. V samom závere zápasu mohli hostia skorigovať výsledok, hlavička Kuruca skončila po zákroku Fryštáka na brvne.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "To čo sme chceli hrať, aktívny futbal založený na pressingu to bolo vcelku dobré - zhruba 60 minút. Musíme zmeniť myslenie hráčov, aby sme niektoré lopty hrali smerom hore a nie dozadu. Spomínaných 60 minút splnilo to, čo som očakával. Potrebujeme zároveň zvýšiť kvalitu, ľahké straty lôpt nás stali veľa síl. Rovnako nám chýbalo lepšie zakončenie vo finálnej fáze. V predfinálnej fáze sme sa dopustili ľahkých chýb, na tomto budeme musieť pracovať. Bol to náš prvý prípravný zápas, ukázal nám výkonnosť našich hráčov zhruba kde môžme byť. Zápas splnil účel, máme na čom pracovať a ideme ďalej."