Jedenásť gólov v sieti Horných Orešian a postup do osemfinále Slovnaft Cupu

10.10.2018 | Igor Tabiš

Naši futbalisti naplnili papierové predpoklady a po vysokom víťazstve postúpili do osemfinále súťaže.

4.kolo, streda 10.10.2018, 15:30
Horné Orešany Horné Orešany
0
11
(0:5)
Horné Orešany: Pekarovič - Planeta D., Drozda, Malacký, Malý, Hodulík, Planeta M. (69. Krchnavý), Zvonár, Meško, Križan (46. Bačík), Mekký (71. Blažo)
FK Senica: Taborda - Kotula (46. Dias), Kay, Otrísal (46. Krč), Nirennold, Asmah, Klapan, Tešija, Cuadros (53. Totka), Deretti, Castaňeda

Góly: 3., 42., 81. a 89. Castaňeda, 9., 75., 77. a 86. Deretti, 22. a 38. Cuadros, 70. Asmah

Rozhodovali: Ruc - Roszbeck, Borsányi

Diváci: 421

Už v druhej minúte zápasu videli diváci na štadióne gól, po Asmahovom centri spracoval vo vzduchu ťažkú loptu Castaňeda, z otočky ju následne nechytateľne napálil do ľavej šibenice brány Pekaroviča - 0:1. V 9. minúte mal v gólovej akcii prsty Castaňeda, ktorý vyslal presnou prihrávkou do úniku Derettiho. Brazílčan v našom drese ukážkovo premenil samostatný nájazd na bránu, keď si položil domáceho brankára a poslal loptu do opustenej brány - 0:2. V 21. minúte ponúkol Castaňeda prihrávku Cuadrosovi, ktorý po peknej individuálnej akcii zakončil spoza šestnástky - 0:3. O päť minút neskôr skončil Cuadrosov center na brvne domácej brány. Skóre sa znova menilo v 38. minúte, keď Klapan ponúkol Cuadrosovi ideálnu prihrávku a kolumbijský futbalista pridal svoj druhý gól v zápase - 0:4. Polčasové skóre uzavrel v 42. minúte Castaňeda - 0:5.

Po zmene strán tempo trochu opadlo, príležitosť na zvýšenie skóre mal v 62. minúte Deretti po Krčovej spätnej prihrávke - jeho strelu ale zblokovali domáci futbalisti. O štyri minúty neskôr opečiatkoval z priameho kopu Asmah žrď. V 70. minúte sa dočkal aj Asmah, roh rozohraný na krátko zakončil nechytateľnou strelou po zemi k pravej žrdi - 0:6. V 75. minúte sme po ďalšej ukážkovej akcii pridali ďalší gól, Nirennoldovu prihrávku doklepol do prázdnej brány Deretti - 0:7. Neubehla ani minúta a najlepší hráč FK Senica v hlasovaní fanúšikov za mesiac september pridal v zápase tretí gól - 0:8. V 81. minúte napodobnil Derettiho Castaňeda, ktorý takisto skompletizoval hetrik - 0:9. Mini súboj Deretti-Castaňeda pokračoval, prvý menovaný pridal v 86. minúte svoj štvrtý gól zápasu. Posledné slovo v zápase mal ale Castaňeda, ktorý rovnako svojim štvrtým gólom v stretnutí stanovil konečný výsledok na 11:0 v náš prospech a spečatil náš zaslúžený postup do osemfinále Slovnaft Cupu.