Dvojgólová výhra nad favorizovaným LASK Linz

29.07.2020 | Redakce

Zverenci Antona Šoltisa zvíťazili aj v treťom prípravnom zápase letnej prípravy, tentokrát však zdolali minuloročného účastníka Európskej ligy LASK Linz.

3.kolo, streda 29.7.2020, 16:00
Linz Linz
0
2
(0:0)
Linz: Schlager - Wiesinger, Trauner, Andrade - Ranftl, Holand, Michorl, Renner, - Balic, Raguz, Sabitzer. 2.polčas: Gebauer - Wostry, Ramsebner, Plojer, Muller, Haudum, Grgic, Madsen, Celic, Aigner, Reiter.
FK Senica: Fryšták (65. Slančík) - Kozlovský (46. Barbora), Nemec (40. Šalata), Didiba (62. Lukáčik), Olafsson (62. Kučera) - Addo (55. Totka) - Moses (46. Yenne), Marie (62. Bajič), Duda (62. J. Buchel), Piroska (62. Mašulovič), Fotr

Góly: 72. Fotr, 85. Jakub Buchel

Hneď v úvode začali domáci útočne, nebezpečné centre z pravého krídla odkopávali do bezpečia Nemec respektíve Didiba. Na opačnej strane sa črtala dobrá šanca po prihrávke Dudu, Marie však neprebral loptu ideálne. Na domácej strane ťahal loptu po ľavom krídle v 7. minúte aktívny Renner, Addo si však svedomito splnil obranné povinnosti. O niekoľko sekúnd neskôr mohol otvoriť skóre zápasu Fotr - jeho lob ponad gómana Schlagera skončil len tesne nad bránou. V 11. minúte prenikol z pravej strany po krídle Ranftl, z uhla ale nedokázal prekonať Fryštáka, následne Nemec odkopával loptu preč zo šestnástky do bezpečia. V 13. minúte zápasu sa rútil sám na gólmana po prihrávke od Olafssona Marie, francúzsky futbalista si loptu prebral do behu, obišiel vybiehajúceho Schlagera, zakončiť do prázdnej brány mu však nedovolili obrancovia domácich, ktorí loptu odkopli včas do bezpečia. V 29. minúte rozohrali rohový kop pohotovo domáci, strelu Wiesingera z vnútra šestnástky zblokoval obetavo Moses, z ďalšieho rohu už smerovala hlavička domáceho hráča vysoko nad bránu Fryštáka. V 31. minúte sa po ľavom krídle uvoľňoval Marie, jeho prienik zastavil až obranca Linzu v šestnástke odkopom na roh. V 34. minúte zakončoval nebezpečne po spätnej prihrávke v našom pokutovom území Ranftl, jeho tvrdá strela ale letela nad bránu. O niekoľko sekúnd neskôr sa snažil Fryštáka prehodiť Michorl, pochodil však podobne ako Fotr v úvode zápasu - tesne nad. V 39. minúte unikol po krídle aktívny Ranftl, zakončenie volejom z kopačky Michorla bolo po centri nepresné.

Po zmene strán strieľal z priameho voľného kopu Grgic, Fryšták jeho pokus smerujúci k ľavej žrdi vyrazil. V 51. minúte sa vybojoval loptu na ľavej strane Aigner, nabiehajúci Madsen nedočiahol na jeho dobrú prihrávku na úrovni päťky. V 53. minúte bol na začiatku našej peknej akcie Addo, zbavil sa dvojice protihráčov a prihrávkou našiel v strede ihriska Pirosku, ktorý vysunul do behu po pravom krídle Yenneho, jeho center našiel v šestnástke Dudu - strela českého futbalistu letela tesne nad bránu domácich. V 60. minúte našiel Piroska dobrou prihrávkou nabiehajúceho Fotra, český útočník si zasekol v šestnástke jedného z domácich obrancov, k zakončeniu sa už ale nedostal. V 72. minúte sme sa dočkali, na ľavom krídle sa pekne uvoľnil Yenne, prihrávkou za obranou našiel Fotra, český útočník si obhodil gólmana a loptu pohodlne dopravil do siete - 0:1. V 78. minúte to skúšal z diaľky dobrou strelou Grgic, bránu Slančíka minul len tesne vedľa. V 85. minúte sme predviedli ďalšiu peknú akciu, na ktorej začiatku bol Bajič, lopta prešla na Fotra ktorý vysunul striedajúceho Jakuba Buchela - odchovanec klubu strelou pomedzi gólmanové nohy pridal náš druhý gól v zápase.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Atraktívny súper na kvalitnom ihrisku, minuloročný účastník Európskej ligy. Z našej strany to bol dobrý výkon. To, čo do chlapcov vtláčame počas prvých dvoch týždňov, aby zo seba vydali sto percent bez ohľadu na to, koľko budú na ihrisku - to sme dnes videli v zápase od každého. Súper bol lepší na lopte, my sme boli nebezpečnejší. V zápase sme mali dostatok brejkových príležitostí, ktoré sme mohli dotiahnuť viac do konca. Z celkového hľadiska hodnotím celý zápas pozitívne. Zo súpera sme mali zo začiatku možno až prílišný rešpekt, potom sa to zlepšilo. Stále je tam čo zlepšovať, najmä na lopte. Musíme eliminovať ľahké straty lôpt, chlapcom vštepujeme, aby s loptou pracovali rýchlo. Výsledok pekný, verím že nám dodá optimizmus do ďalšej práce a chlapcom sebavedomie. Stále je čo zlepšovať."