(2:0)
MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, Twardzik – Urdinov – Takáč – Daniel, Mustedanagič (79. R. Kružliak), Kostadinov (59. Čurma), Gál-Andrezly (84. Kunca) – Tandir
FK Senica: Taborda – Herrera (46. Azankpo), Otrísal, Dias, Kotula – Petshi, Tešija – Dretti, Nirennold (75. Krč), Asmah – Castaňeda

Diváci: 1431

Liptáci famózne vyleteli na Záhorákov. Ešte neuplynula ani úvodná minúta a Kostadinov otvorili skóre, keď predtým Taborda na bránkovej čiare reflexívne zlikvidoval Danielovu gólovú hlavičku. V 5. min už Daniel oslavoval vlastný strelecký zápis, keď ho osamoteného pred bránou našiel Kostadinov. V 16. min ponúkol Daniel Tandirovi vysokú loptu na zvýšenie vedenia, lenže Bosniak hlavou minul. V 26. min sa prvýkrát k strele dostali hostia, pokus Drettiho z 18 m bol štipľavý, ale tesne minul cieľ. V nadstavenom čase prvého dejstva mal najprv Deretti na kopačke kontaktný gól a vzápätí na druhej strane zase Tandir v tutovke vyšiel naprázdno.

Seničania do druhej polovice vstúpili živšie, v 51. min sa Castaňeda ocitol sám pred Macíkom, no z toho minisúboja so štítom vyšiel domáci brankár. V čase aktivity hostí prišla v 60. min rýchla akcia Ružomberka a Gál-Andrezly po centri Daniela zvýšil na 3:0. V 68. min po strete Macíka s Chorvátom Tešijom si hostia pýtali penaltu, ale rozhodca Kráľovič súboj ako faul neposúdil. V 85. min Petshi vo svojej šestnástke podkopol Tandira a ten sám si postavil loptu na biely bod a zvýšil na 4:0.

David Holoubek (MFK Ružomberok): "Do zápasu sme vstúpili výborne, dali sme dva góly, ale potom mužstvo išlo do veľkého priemeru. Čo sa týka výkonu, nie som so zápasom spokojný, len s tým, že sme doma dali štyri góly. Musíme hrať podstatne lepšie, takýto tímový výkon i individuálne výkony by nás určite k ďalším víťazstvám nepriviedli."

Frederico Ricardo (FK Senica): "Keď dostanete dva góly v priebehu piatich minút, potom sa hrá už ťažko. V druhom polčase sme mali obrovskú šancu, keď náš útočník išiel sám na brankára. Potom súper zvýšil na 3:0 a bolo po zápase. Gratulujem súperovi i svojim hráčom, ktorí nechali na ihrisku všetko, no musíme sa ďalej zlepšovať."