váhové kategorie mma – oktagon – váha – ženy – kategorie ufc – kategorie v boxu

0

Smíšená bojová umění, známá také jako MMA, je termín pro bojový sport, ve kterém se dva konkurenti snaží dosáhnout nadvlády nad sebou pomocí tří obecných taktik: úderů, zakončení držení a kontroly. Pravidla umožňují bojovníkům používat různé techniky bojových umění včetně úderů, kopů, spojování, škrcení, sundání a hodů. Vítězství se obvykle získává knock-outem, podrobením se (jeden bojovník přizná vítězství druhému poklepáním rukou na podložku nebo soupeře) nebo zastavením rozhodčím, bojovým lékařem nebo rohovým mužem soutěžícího.

MMA se také alternativně nazývá NHB (pro No Holds Barred), ale tento termín je většinou vysloužilý. Už to není přesný popis moderních soutěží, které využívají mnohem více pravidel než dříve. Jediná pravidla prvního Ultimate Fighting Championship mma váhové kategorie byla proti vypichování očí, hákování a kousání.

váhové kategorie mma – muší váha – ženy

Nebylo neobvyklé vidět tahání vlasů, dupání po špičkách a lidi, jak se dusí klopami oblečení. V jednom nechvalně známém raném zápase dokonce jeden bojovník opakovaně udeřil svého soupeře do slabin. V současné době mají všechny hlavní akce seznam pravidel a zakázaných technik.

MMA se také používá k popisu jakéhokoli moderního stylu bojových umění, který zahrnuje techniky a teorie z několika sportovních bojových umění. To platí zejména pro styly MMA, které v tréninku zahrnují směs pozemních bojů mma váhové kategorie, úderů vestoje a sundání. Hlavním cílem tohoto článku je poskytnout informace o MMA jako o „realistickém, plně kontaktním bojovém sportu s několika pravidly“, spíše než popisovat hybridní bojová umění, která se obvykle nepoužívají ve sportovních prostředích s minimálními pravidly.

MODERNÍ MMA. V důsledku těchto sportovních událostí se za posledních deset let dramaticky změnil trénink bojových umění a chápání bojové účinnosti různých strategií. Zatímco raná léta zahrnovala nejširší možnou škálu stylů (vše od sumo po karate), moderní bojovníci často trénují ve směsi pouze tří stylů: amatérský zápas (zaměřený na klinče a sundání), submisivní zápas mma váhové kategorie (zaměření na odevzdání a umístění na země) a Kickbox (obvykle Muay Thai mma ženy) (se zaměřením na údery).

váhové kategorie mma - muší váha - ženyTyto tři odlišné styly se shodují s teorií „fází boje“, která naznačuje, že boje lze rozdělit do tří odlišných fází, z nichž každá vyžaduje zcela odlišné sady dovedností: boj vestoje, boj v sevření a boj na zemi. Podle teorie je nejlepší strategií bojovníka určit fázi, ve které má největší výhodu nad svým protivníkem, a poté přinutit k boji v této fázi.

V současnosti se zdá, že je to hlavně správné v tom smyslu, že pokud jste stejně zruční ve všech fázích boje, jste připraveni využít jakékoli slabiny svého protivníka. Známými příklady organizací MMA jsou Ultimate Fighting Championship a Pride Fighting Championships. Další informace o vývoji MMA v průběhu času najdete v naší historii smíšených bojových umění.

váhové kategorie mma – oktagon váhové kategorie

Smíšená bojová umění (mma ženy) je plnokontaktní bojový sport, který umožňuje údery a uchopování ve stoje i na zemi s využitím technik z jiných bojových sportů a bojových umění, zejména z Jiu-Jitsu.

Během počátku 20. století se v Japonsku, na Tchaj-wanu a v zemích čtyř asijských tygrů konaly různé soutěže smíšeného stylu muší váha. V roce 1980 CV Productions vytvořila první regulovanou ligu MMA ve Spojených státech s názvem Tough Guy Contest, která byla později přejmenována na Battle of the Super bojovníků. Společnost schválila deset turnajů v Pensylvánii.

V roce 1983 senát státu Pennsylvania schválil zákon zakazující tento sport. V Brazílii existoval sport Vale Tudo muší váha, ve kterém bojovníci různých stylů bojovali s malými až žádnými pravidly. O rodině Gracie bylo známo, že propagovala zápasy Vale Tudo jako způsob, jak propagovat svůj vlastní styl brazilského Jiu-Jitsu.

váhové kategorie mma - oktagon váhové kategorieV roce 1993 rodina Gracie přinesla brazilské Jiu-Jitsu, vyvíjené v Brazílii od 20. let 20. století, do Spojených států založením společnosti UFC MMA. Společnost uspořádala akci téměř bez pravidel, většinou kvůli vlivu Arta Davieho a Roriona Gracie, kteří se pokoušeli napodobit souboje Vale Tudo, které existovaly v Brazílii. To by později zavedlo jiný soubor pravidel (příklad muší váha: eliminuje kopání do uzemněného soupeře), které se lišily od ostatních lig, které byly spíše v realistických bojích.

Původně byla propagována jako soutěž o nalezení nejúčinnějších bojových umění pro skutečný boj beze zbraně. Soutěžící z různých bojových stylů byli postaveni proti sobě v soutěžích s relativně malým počtem pravidel. Později jednotliví bojovníci začlenili do svého stylu více bojových umění. Na propagátory oktagon váhové kategorie byl vyvíjen nátlak, aby přijali další pravidla ke zvýšení bezpečnosti závodníků, aby vyhověli sportovním předpisům a rozšířili akceptaci tohoto sportu v hlavním proudu.

váhové kategorie mma – ufc váhové kategorie

Jak probíhá boj? Během tří kol po 5 minutách soutěží dva bojovníci podle velmi přesných pravidel. V MMA jsou povoleny všechny údery oktagon váhové kategorie: kopy, pěsti, kolena, lokty, údery o zem atd. (Pozor stále platí určité zákazy: údery loktem, kousání, tahání za vlasy, plivání, údery do páteře, údery do hlavy jsou zakázány ). Dva protivníci stojí proti sobě v kleci zvané osmiúhelník (kvůli osmihrannému tvaru ufc váhové kategorie). Vítěz je určen KO, imobilizací, nebo rozhodnutím rozhodčích.

Hmotnostní kategorie ufc vahy – Stejně jako ve většině bojových sportů jsou bojovníci rozděleni podle váhových kategorií. Bojovníci musí být zváženi den před zápasem, aby se potvrdila kategorie, do které patří. Zde jsou různé váhové kategorie:

 • Muší váha (- 57 kg)
 • Bantamová váha (- 61 kg)
 • Pérová váha (- od 66 kg)
 • Nízká hmotnost (-70 kg)
 • Welterová váha (- od 77 kg)
 • Střední váha (- 84 kg)
 • Lehká těžká váha (- 93 kg)
 • Těžká váha (-120 kg)
 • Super těžká váha

Kdo jsou emblematické postavy MMA? Možná jste již slyšeli některá jména ufc vahy, včetně Conora Mcgregora. MMA bojovník známý svou výstředností patří mezi jména, která vyčnívají nejčastěji, i když se v žebříčcích nejlepších bojovníků objevuje málo.

váhové kategorie mma – váhové kategorie v boxu

váhové kategorie mma - váhové kategorie v boxuPoužívání různých stylů boje je to, o čem MMA ufc ženy je. Všechny hlavní styly a disciplíny mohou být použity v schváleném boji, aby se zjistilo, kdo je skutečně nejlepším skutečným bojovníkem ze dvou konkurentů. Například boj ve stoje obvykle zahrnuje Muay Thai, Karate, Box nebo Kickbox – váhové kategorie mma. Clinch boj obvykle zahrnuje Judo & Wrestling techniky. Konečně, pozemní boje mohou zahrnovat brazilské jiu-jitsu váhové kategorie ufc, sambo a wrestling.

PRAVIDLA

Sport MMA má samozřejmě pravidla. Podle Jednotných pravidel MMA jsou bojovníci instruováni, aby nevyužívali taktiky, které jsou považovány za barbarské. Například následující není povoleno v soutěži moderních smíšených bojových umění; údery do třísel, tahání za vlasy, kousání, vypichování očí, narážení hlavy, klečení hlavy poraženého soupeře, kopání do hlavy poraženého soupeře, 12 až 6 loktů, ohýbání prstů. Opět, seznam by mohl pokračovat, ale úplný seznam pravidel můžete vidět zde.

Výsledky boje lze vykreslit mnoha způsoby;

 • Knockout / technický knockout (KO / TKO)
 • Dokončení odeslání (SUB)
 • Vítězství v rozhodnutí (DEC)
 • Kreslit
 • Diskvalifikace (DQ)
 • Žádná soutěž

Je možné, že boj může být ukončen „doktorovým zastavením“ (klasifikovaným jako TKO). Na většině velkých akcí jsou najímáni lékaři váhové kategorie v boxu, a pokud se bojovník ošklivě zraní, rozhodčí zavolá lékaře do klece – váhové kategorie v boxu. Lékař poté analyzuje zranění a rozhodne, zda má bojovník pokračovat v boji nebo ne. Pokud bojovník nevidí na oko, má zlomenou kost nebo velkou ránu/řeznou ránu váhy v mma, lékař 9krát z 10 zastaví boj. To má chránit zraněného bojovníka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno