Fotbalová plocha: Rozměry úřadů, povrchy a také normy

0

Fotbalová plocha (dodatečně označovaná jako fotbalové hřiště nebo fotbalová plocha) je hrací plocha pro fotbal. Rozměry, rozměry a označení herního pole jsou definovány Pravidlem 1 Pravidel videohry.

Hrací pole

Zápas lze hrát na přírodním nebo syntetickém povrchu podle pravidel soutěže – blog. Když jsou syntetické fotbalové povrchy použity v cenově dostupném zápase, postava by měla splňovat požadavky FIFA Top Quality Idea for Football Turf nebo International Synthetic Grass a být ve stínu šetrná k životnímu prostředí.

football pitch

Můžete použít vlhký nebo zcela suchý bělící prášek na bázi mletého uhličitanu vápenatého, který je bezpečný pro značení čar a linií. Nikdy nepoužívejte zvlhčené vápno (hydroxid vápenatý). Chemikálie může odstranit kůži a také způsobit zánět.

Jak jeho zcela suché, tak i vlhké druhy mohou při kontaktu způsobit vážné poškození očí a také pokožky. Aby se omezil dopad slunečního záření na hráče a zejména brankáře, měl by být směr hlavního hřiště zhruba od severu (mezi 285° až 20°) k jihu.

Značení Na Speciální Fotbalové Hřiště

Oficiální fotbalové plochy FIFA by měly být obdélníkové a výrazné s čarami. Označují pro hráče hranice lokace. Dotykové čáry označují delší hraniční čáry. Cílové čáry označují dvě kratší čáry.

2 padesát procent plochy je odděleno střední čarou, která připojuje padesát procent. Na křižovatce poloviční čáry je značka zařízení. Kolem ní je vyznačen kruh se vzdáleností 9,15 m (10 yardů).

Aby bylo zajištěno, že se chránící hráči při zahrávání rohového kopu stáhli zpět, mohou být značky vzdálenosti umístěny mimo oblast ponoru do 9,15 metru (10 trávníků) od rohového oblouku a pravých úhlů k fotbalovým brankovým čarám i postranním čarám.

Oficiální kapacity fotbalových hřišť

Velikost postranní čáry fotbalového hřiště musí být větší než velikost brankové čáry. Minimální velikost dotykové čáry je 90 metrů (100 yd) a maximální 120 metrů (130 yd). Minimální velikost brankové čáry je 45 metrů (50 yd) a maximální 90 metrů (100 yd). Skutečné čárové značky musí mít přesně stejnou šířku, ne větší než 12 cm (5 palců).

U celosvětových zápasů je minimální délka postranní čáry 100 metrů (110 yd) a také maximum je 110 metrů (120 yd). Navíc minimální šířka brankové čáry pro globální zápasy je 64 metrů (70 yd) a optimální je 75 metrů (80 yd).

Tyto oficiální měření fotbalové plochy FIFA kladou na zápasy mužů i žen pro dospělé. Pro hráče mladší 16 let by měly být rozměry fotbalového hřiště zmenšeny.

Na rozdíl od baseballových diamantů nebo tenisových kurtů nejsou fotbalová hřiště stejnou dimenzí fotbalového hřiště. Mnoho profesionálních fotbalových skupin upřednostňuje směrný rozměr fotbalového hřiště 105 x 68 metrů (115 yd x 74 yd) s umístěním 7 140 metrů čtverečních nebo 1,76 akrů. Vzdálenost mezi fotbalovými hřišti musí být minimálně šest trávníků, když sousedí. Je potřeba přidat 4 trávníky pro diváky.

Cíl a také dobré umístění

Ve vzdálenosti 5,50 metru (6 yd) od vnitřní strany každé tyče jsou k brankové čáře přitahovány dvě čáry v nejlepším úhlu. Čára podél brankové čáry spojuje tyto 2 čáry, které se rozšiřují přímo do hřiště o 5,50 metru (6 yd). Cílové umístění se vztahuje k místnosti mezi těmito dvěma čarami a také k brankové čáře. Toto je známé jako 6 trávníkový box ve fotbale.

Ve vzdálenosti 16,5 metru (18 yd) od každé branky jsou k brankové čáře přitahovány dvě čáry v ideálním úhlu. Čára vedená rovnoběžně s brankovou čárou spojuje tyto čáry, sahající přímo do oblasti sázky 16,5 metru (18 dvorků).

Trestné území je definováno jako místo mezi těmito čarami a brankovou čárou. Každá jemná oblast je označena značkou náboje 11 metrů (12 yds) od pupku mezi brankami a také podobně vzdálenými od nich.

Edge Arc A Také Stožár.

Každý roh fotbalového hřiště musí mít nezahrocenou přední vlajkovou tyč a také vlajku ne méně než 1,5 metru (5 stop) vysokou. Vlajkový stožár může být rovněž umístěn na každém konci poloviční čáry, ne méně než 1 metr (1 yd) mimo postranní čáru. Čtvrtkruh (vzdálenost 1 yd) je nakreslen kolem každého rohového praporku uvnitř hrací plochy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno