Turnaj FIFA Globe Cup

0
  • Podrobnosti o hrnku z roku 2002

V roce 2002 se turnaj FIFA Globe Cup konal ve 2 zemích – v Jižní Koreji a také v Japonsku. V roce 2002 skončil Oliver Kahn jako první brankář, kterému bylo uděleno Zlaté kolo jako hráč soutěže. Cesare Maldini, ve svých 70 letech, byl dost starý na to, aby byl v roce 2002 dědečkem mnoha jeho paraguayských svěřenců.

V roce 2002 nastavily Kamerun a také Německo neslavný standard v nápravných termínech, když mezi nimi byly dvanáct žlutých a dvě nepřímé červené karty. Pět hráčů se ve skutečnosti postaralo o to, aby skórovali a také byli vyloučeni ve stejné hře. Poslední, kdo tak učinil, byl Ronaldinho, který byl ignorován 7 minut po vstřelení gólu, který byl ověřen jako vítězný gól proti Anglii v roce 2002.

Turnaj FIFA Globe Cup

Brazílie vyhrála každou jednotlivou videohru s prostředky k získání trofeje v roce 2002 (7 zápasů) a také v roce 1970 (6 obleků). V roce 1934/38 Itálie navíc vyhrála sedm po sobě jdoucích zápasů – a také dva tituly.

Pozadí bylo vytvořeno v zápase USA proti Portugalsku v Suwon v Korejské republice dne 5. června 2002 se 2 vlastními góly vstřelenými v úplně stejné videohře. Téměř hodinu po oslavě vlastního cíle Jorge Costy Američané šokovaně sledovali, jak velkolepé úsilí Jeffa Agoose vletělo do špatné sítě a znovu nechalo zápas v rovnováze. V bronzové medaili Globe Mug 2002 turecký fotbalový příběh Hakan Sukur skóroval pouhých 10,8 sekundy po úvodním hvizdu a dal nejrychlejší cíl na pozadí Světového poháru proti Jižní Koreji.

  • Informace o mistrovství světa 2006

Zinedine Zindane rychle zaútočil na italského obránce Marca Materazziho během posledního obleku akce Globe Mug v roce 2006 a udeřil ho hlavou. Zidane, který je alžírského původu, šokoval diváky i komentátory neobvyklým útokem, který některé motivoval k domněnce, že hráč reaguje na rasový přídomek. O pár dní později se Matterazi přiznal k urážce Francouzovy sestry.

26,29 miliardy lidí vidělo všechny zápasy Globe Mug v roce 2006. 7 a také padesát procent miliard lidí vidělo poslední zápas soutěže, prakticky devítina všech jednotlivců na světě. Anglický rozhodčí Graham Survey před vyloučením v roce 2006 třikrát zaúčtoval Chorvata Josipa Simunice. Měl být vyloučen po 2. kartě. Průzkum však byl zmatený.

  • Informace o světových hrncích 2010

Zajímavou pravdou o mistrovství světa je, že Nový Zéland je jediným týmem, který v roce 2010 neporazil ve světovém poháru, když remizoval všechny 3 své videohry ve skupinové fázi. Vítěz soutěže, Španělsko, prohrálo svůj první zápas ve skupinové fázi se Švýcarskem.

Finále FIFA Globe Mug nikdy nezaznamenalo mnohem více žlutých karet než španělská převaha Nizozemska 1:0 v roce 2010. Nizozemští hráči jich získali devět (skládající se ze dvou žlutých napomenutí pro Johna Heitingu, což vedlo k červené kartě). Španělé získali 5. Předchozí rekord byl šest, finále Globe Cupu v roce 1986 mezi Západním Německem a Argentinou. Během mistrovství světa v Jihoafrické republice v roce 2010 bylo na stadionech nabízeno přes 750 000 litrů piva. To je ekvivalent 3 170 064 piv!

V roce 2022 Sven Goran Eriksson tvrdil, že ho Severní Korea oslovila, aby se pokusila také ovlivnit losování turnaje v Jižní Africe v roce 2010. V té době byl členem fotbalového výboru FIFA. V Severní Koreji se k němu přiblížily fotbalové úřady, které požadovaly velmi snadnou týmovou fázi. Po diskuzi, že to bylo zločinné a také nehorázné ne, stále Svenovi opravdu nevěřili.

  • Světová fakta o hrncích 2014

Inovace brankové čáry byla poprvé použita v roce 2014 World Mug. Je to vůbec poprvé, co evropská skupina vyhrála Globe Mug v Americe. Vůbec poprvé vzhledem k tomu, že peruánský Teofilo Cubillas (v letech 1970 a 1978 Globe Mugs), James Rodriguez nasbíral ve svých prvních pěti vystoupeních na Globe Mug v kariéře.

Tento World Mug viděl mnohem více náhradních cílů než jakýkoli typ předchozí verze (32). Oproti Jižní Koreji zaznamenalo Alžírsko 4 góly ve videohře World Mug a stalo se tak vůbec první africkou skupinou, které se to podařilo. Historicy první hattrick na mistrovství světa nashromážděný pouze levou nohou přišel od Švýcara Xherdana Shaqiriho.

Když Faryd Mondragón nastupoval za Kolumbii proti Japonsku, stal se nejstarším hráčem, který se objevil ve World Mug Mundial. Poprvé v historii Globe Cupu postoupilo všech 8 vítězů skupinové fáze do čtvrtfinále. Ve svých posledních čtyřech World Mug vzhledech se Nizozemsko ve skutečnosti třikrát dostalo do semifinále.

  • Podrobnosti o hrnku 2018

V pulzující Moskvě, kde byl VAR kontroverzně využíván, Francie podruhé vyhrála Světový pohár. Vůbec poprvé v historii World Mug zaznamenaly všechny soutěžící týmy alespoň 2 góly. V průběhu soutěžících bylo nashromážděno ještě více cílů než kdy předtím.

Devadesátá minuta nebo později byla doba, kdy padlo devět vítězných gólů. Jako první hráč, který se objevil na World Mug, Essam El-Hadary (45y 161d) vyvrcholil. V historii Globe Cupu se Mexiko ve skutečnosti zbavilo v každém ze svých posledních 8 vyřazovacích obleků – nejdelší dokument o postupných odstraněních.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno