Standardizace pravidel fotbalu

0

Zásady hry jsou v současné době stanoveny Mezinárodní radou fotbalové organizace (IFAB), která byla založena v roce 1886 a zahrnuje také Skotský fotbalový svaz, Fotbalovou organizaci Walesu, Irskou fotbalovou organizaci a také FIFA, která má v současnosti více než 204 členů v každé části světa.

Každá asociace Spojeného království má jeden hlas a FIFA má čtyři, což vytváří určitý typ kontrol a také rovnováhy sil. Zatímco IFAB vytváří zákony – blog, FIFA je odpovědná za organizaci a kontrolu významných světových soutěží podle pravidel vytvořených IFAB.

Standardizace pravidel fotbaluFIFA byla vyvinuta v roce 1904 částečně jako zpětná vazba k olympijskému hnutí, stejně jako dnes bojuje s MOV, aby zvládla fotbalové videohry během olympijských her. Když se v roce 1932 konaly olympijské hry v Los Angeles, fotbal byl vyloučen kvůli nízké úrokové míře Spojených států a také kvůli neustálému hašteření o situaci amatérských hráčů mezi FIFA a MOV.

Vliv fotbalu na národy

Kvůli této výjimce vytvořila FIFA soutěž nezávislou na olympijských hrách s názvem World Cup a vůbec první Globe Mug uspořádala v roce 1930 v Uruguayi. Fotbal by později zahrnoval všechny následující olympijské hry, s výjimkou olympijských her 1940 a 1944, které byly zrušeny v důsledku politického napětí druhé světové války.

Pravděpodobně nejpopulárnější videohra na světě, její vnitřní kontrolní orgán, Mezinárodní fotbalová federace (FIFA), se může pochlubit dalšími účastníky než Organizace spojených národů (OSN). Fotbal, který je prominentnější než baseball, fotbal a také basketbal, je nejsledovanější sportovní událostí na planetě, mnohem více než olympijské hry. V mnoha částech světa je fotbal běžnou a efektivní přítomností.

Budoucnost řady režimů, zejména v Latinské Americe, byla významně ovlivněna fotbalovým zápasem. Například nepokoje po zápase v roce 1969 mezi Salvadorem a Hondurasem podnítily pětidenní bitvu zvanou fotbalová válka mezi národy, kde zemřelo několik jednotlivců a stovky byly také hospitalizovány.

Sportovní aktivita navíc prohloubila stres na začátku válek v Jugoslávii v 90. letech, kdy se zápas mezi Dinamem Záhřeb a Red Celebrity Bělehrad zhroutil v březnu 1990 do masových nepokojů.

Fotbal se v průběhu historie ve skutečnosti sloučil, zmocnil a také nabádal jednotlivce i země. Z tohoto důvodu není fotbal pouze videohrou, ale celosvětovou událostí se značným politickým, celostátním i finančním vlivem.

Podrobnosti o mistrovství světa: Neuvěřitelné, zábavné skutečnosti, které by měl znát každý sledující. Pro fanoušky fotbalu aktuálně začalo odpočítávání do mistrovství světa v Kataru. Vidět naživo ideální fotbalisty světa je vždy úžasné, a proto se nemůžeme dočkat, až doprovodíme naše hosty do Kataru a vychutnáme si další hrnek FIFA Globe Mug. Abychom vás informovali o rychlosti, sestavili jsme seznam realit Globe Cup, abyste byli nejchytřejší osobou na příští oslavě, které se zúčastníte. Níže najdete 215 zábavných pravd FIFA World Mug! Aby to bylo jednodušší, rozdělili jsme je do sekcí.

Podrobnosti o hrnku z roku 1930

Efektivní fotbalové soutěže na olympijských hrách v roce 1924 a 1928 byly hlavním faktorem při přesvědčování FIFA, aby v roce 1930 představila mistrovství světa ve fotbale.

Fyzioterapeut Spojených států ošetřil zraněného hráče při nástupu v roce 1930. V kapse měl lahvičku s chloroformem, na které přišel, než se zbavil. Byla použita dětská postýlka k přesunu jak fyzioterapeuta, tak i hráče, jakmile si to uvědomil.

13. července 1930 se odehrál úplně první zápas Globe Cupu. Montevideo v Uruguayi bylo místem pro zápas Francie proti Mexiku. Pro Francii to byl triumf 4:1.

Během soutěže World Mug v roce 1930 udržoval brankář Spojených států Jimmy Douglas úplně první pořádek. 13. července 1930 porazili Belgii 3:0.

Na turnaji v roce 1930 byl Peruán Placido Galindo vůbec prvním hráčem, který byl vyloučen z obleku Globe Mug. Byl vyloučen po 70 minutách v jejich videohře proti Rumunsku. Fascinující pravdou Globe Mug je, že Manuel Rosas z Mexika má dokument pro transformaci vůbec prvního trestného střílení ze 17. června 1930.

Spor Rumunsko-Peru se odehrál na Estadio Pocitos v Montevideu v Uruguayi dne 14. července 1930 za účasti pouhých 300 lidí.

Informace o Globe Cup 1934

V roce 1934 také hostitelská země potřebovala získat finále. Itálie prošla proti Řecku na výbornou a nakonec vyhrála úplně první ze tří titulů Světového poháru.

První zápas v prodloužení na mistrovství světa se odehrál 27. května 1934. Rakousko porazilo Francii 3:2 po prodloužení v zápase o 16 ko. Švéd Ivan Eklind skončil jako nejmladší rozhodčí ve dvou soutěžích Světového poháru. Na Globe Cupu 1934 mu bylo 28 let a na turnaji v roce 1938 mu bylo 32 let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno