Problémy se zaostřováním

0

Jádrem ADHD je obtížnost dosažení důrazu, a proto se ADHD používalo k tomu, aby bylo jednoduše rozpoznáno jako „porucha pozornosti“ nebo „ADD“. Mladík s ADHD se může zdát, že neposlouchá pokyny instruktora, může vyžadovat, aby byly pokyny skutečně několikrát opakovány, zkontrolovat – domovská stránka, nebo může být trenéry nebo trenéry rozkousán za nedodržení pokynů.

Zatímco se ostatní hráči snaží dosáhnout cíle, dítě s ADHD může vidět motýla (někteří z nich mají výjimečné schopnosti vidět náhodné věci, které by neurotypickým jedincům mohlo uniknout) a přestat se soustředit na videohru.

Občas se může stát, že dítě, i když tvrdí, že ho baví fotbal, se může během metody nebo hry jevit unavené, protože se nedokáže soustředit na daný úkol. Kvůli absenci zájmu mohou být někteří mladí lidé s ADHD v důsledku toho identifikováni jako „denní snílci“.

for-kids-with-adhd-what-are-the-best-sports

Ve školním nebo sportovním vyučování to znamená, že ne všechny informace, které se žák vzdělává, získává mysl a zároveň je efektivně upřesňuje, což je místo, kde byly potíže s učením k dispozici. Proto se může vlak zhoršit. s dítětem, které má ADHD za to, že nedává pozor, narušuje cvičení v důsledku nedodržování pokynů a/nebo nedochází k technickému pokroku po obdržení poučení.

I když je to náročné ukázat, někteří ve skutečnosti doporučovali, aby část mladých lidí s ADHD měla schopnost dosáhnout „hyperfocus“ – trvání extrémního soustředění na předmět nebo činnost, která je zaujme (příležitostně k překážkám různých jiných bodů kolem nich, stejně jako občas hraničící s posedlostí).

Předpokládá se, že toto “hyperfocus” může být způsobeno účinkem dopaminu, který lidé s ADHD jinak dopaminově deficitní získávají z této aktivity. To je důvod, proč děti, které mají ADHD, mohou mít stereotypně schopnost hrát videohry celé hodiny, a přesto bojovat, když mají čas se posadit a udělat domácí úkoly. Někteří známí atleti, zejména Michael Jordan a také Michael Phelps, se dokázali dostat na nejvyšší úroveň svých sportovních aktivit částečně díky své schopnosti soustředit se na své nadšení.

Přesto ne všechny děti s ADHD jsou schopny dosáhnout hyperfokusu a také u některých se to může vytvořit až později v životě, když se vyvíjejí a rozšiřují.

Porucha pozornosti

Dalším z klíčových příznaků a symptomů ADHD je porucha pozornosti. Hyperaktivní dítě nemusí mít například schopnost sedět v klidu, nemá vytrvalost, vrtí se nebo ruší vlaky a jiné dospělé, když tito dospělí mluví. Dítě s hyper ADHD může mít problémy s čekáním, až na něj přijde řada, a cvičení (jako je cvičení ve střelbě), kde se očekává, že se dítě postaví do řady a čeká, až na něj přijde řada, může být pro takové dítě náročné. Děti s hyperznakem ADHD jsou označovány jako „často na cestách“ a tato energie může být někdy přínosem na fotbalovém hřišti, dodaná pozornost dítěte může být zachována.

Hyperaktivní děti mohou být také spontánní a také jednat nebojácně. Kvalitou je dvousečný meč na fotbalovém hřišti. Je skvělé, když předvede brankáře jeden proti jednomu, stejně jako uděláte úžasný zákrok, zabráníte jinak nezabránitelnému gólu, nebo když demonstrátor skočí na míč, aby vystřelil i srovnal.

Je to problematické, když vytvoří obránce, aby ohrožoval jiného hráče neuváženým faulem, nebo když útočící hráč vezme riskantní sázku, která skončí tým, že bude stát videohru. Konkrétně hyperaktivní stávkující hráč by mohl být napadán trenéry a také maminkami a tatínky za to, že je „svině s míčem“, pokoušel se porazit obránce na jedničku proti jednomu, než aby hledal kreativní přihrávku, nebo že zastřelil obtížnou střelu, když vhodnou odpovědí bylo vyhledat otevřenou elektrickou zásuvku.

A také navzdory tomu, že slovo „hyperaktivita“ je součástí poruchy pozornosti, ne všechny děti vykazují hyperaktivní charakteristiku poruchy. Někteří jsou prostě hlavně nepozorní a porucha pozornosti má tendenci být více rozpoznatelná u chlapců. Hyperaktivita je navíc příčinou toho, že někteří mladí lidé s ADHD jsou klasifikováni jako problémy ve třídě nebo jsou vyloučeni z týmů kvůli problémům s chováním.

Inspirace a Time Management

Osoba s ADHD by také mohla vykazovat problémy s tím, co nazývají „výkonnou funkcí“. Například kvůli jejich problémům se seberegulací může být těžké dostat fotbalového hráče s ADHD z postele a připraveného na ranní videohru. Mohlo by se zdát, že mají problémy s motivací, nechtějí cvičit nebo pracovat navíc, ačkoliv uvádějí, že milují fotbal a nechtějí se pouštět do dalšího úkolu.

Může jim chvíli trvat, než vstoupí do určitého cvičení, stejně jako když se konečně dostanou přímo do něj houpání věcí, stejně jako to dostat, mohlo by pro ně být nepříjemné zastavit se a přejít na různé jiné věci. Mohlo by se zdát, že nemají tělesné hodiny, chodí pravidelně pozdě na trénink nebo nemají dostatečný smysl pro řízení času během videohry (spěchají, když by měli zdržovat, nebo zdržovali, když by spěchat měli).

Pro jednotlivce, který má ADHD, se minuta může zdát jako hodina, nebo se hodina může jevit jako minuta. Děti s ADHD jsou někdy identifikovány jako „líné“.

Je však nutné, aby vlaky i rodiče pochopili, že to není tak, že by dítě nebylo inspirováno. Dítě může být bezpochyby hluboce nadšeno svou sportovní aktivitou, ale kvůli ADHD zjistí, že je náročné začít a získat angažmá. Dítě by si mohlo myslet, že zahájení práce připomíná lezení na neschůdnou horu, i když je to ve skutečnosti jen sbírka malých svahů, které dítě prostě potřebuje, aby mohlo začít chodit na túry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno