Proč je fotbal ideální pro ADHD sportovce

0

O ADHD se na planetě sportovních aktivit mládeže běžně nemluví. Přesto, pokud se držíte olympijských her, možná jste slyšeli zlaté medailisty jako Simone Biles a také Michael Phelps diskutovat o jejich životě s ADHD. Tato lékařská diagnóza není omezením, pokud jde o sport. Některé maminky a tatínkové se mohou dokonce zdráhat dát své ADHD dítě do sportu a věřit: “Jak přesně se budou moci soustředit na videohru, na techniku, na porozumění?”

I když se jedná o oprávněné problémy, nyní je jasné, že ADHD může mít více profesionálních sportovců, než se dříve předpokládalo – www.fksenica.eu. A předpokládat co? Sport je fantastická elektrická zásuvka pro lidi s ADHD, která poskytuje místo pro spuštění energie a také zdokonaluje kvalitu hyperfokusu, která přichází s ADHD.

Co je ADHD?

Podle psychiatry.org „příznaky a symptomy ADHD se skládají z nepozornosti (neschopnost udržet pozornost), hyperaktivity (nadměrný pohyb, který se nehodí do prostředí) a také impulzivity (ukvapené činy, které se v současnosti odehrávají bez nápadu). ). Lékařská diagnóza ADHD se dělí na tři typy: nedbalý typ, hyperaktivní/impulzivní typ nebo integrovaný typ. Lékařská diagnóza je založena na příznacích a symptomech, které se skutečně vyskytly za posledních 6 měsíců.“

Ačkoli každý sportovec může mít konkrétní sport, který s ním ideálně rezonuje a pomáhá zvládat symptomy ADHD, fotbal může být pro sportovce s ADHD vynikající.

Sports

Zde je důvod, proč je fotbal nejlepší pro profesionální sportovce s ADHD:

 • Konzistentní akce je dobrá pro udržení krátkých intervalů pozornosti.
 • Sport pomáhá zlepšit příznaky zvýšením neurotransmiterů v mozku. Tyto příznaky a symptomy zahrnují; zvýšená schopnost vzít na vědomí, zůstat na úkolu a snížená spontánnost. Může navíc zlepšit kvalitu odpočinku.
 • Rozvíjí pocit sounáležitosti a prostoru.
 • Pomáhá profesionálním sportovcům zůstat v daném okamžiku.
 • Tito profesionální sportovci často inklinují k hyperfokusu, což jim může pomoci zablokovat přerušení v tréninku i ve hře.
 • ADHD nesmí být lékařskou diagnózou, která by vás zbavila šlápnutí na tuto oblast.
 • Možná to není fotbal, který rezonuje s profesionálními atlety ADHD, nebo možná fotbal hrál HLAVNÍ povinnost při vyrovnávání se s příznaky ADHD. Sport může být způsobem obživy administračním zařízením využívaným ADHD, které může příznivě ovlivnit různá další místa jejich života.

Fotbal poskytuje šanci vybít spoustu přebytečné energie, umožňuje žít minutu, když se soustředíte na kopání kola i na obranu, a pro každé umístění na hřišti existují jasné povinnosti, které mohou udržet profesionální sportovce. zájem. Cíl videohry je přímočarý – zastavte cíle, shromážděte cíle.

Detaily mezi tím dávají ADHD sportovci prostor, aby proměnili své ADHD superschopnosti a ukázali svému okolí, že jejich diagnóza není omezením, ale zároveň možností najít něco, kde mohou uspět. Existuje mnoho sportů, které jsou přátelské k ADHD … počínaje fotbalem!

JAK KONTEJNEROVÝ FOTBAL POMÁHÁ DĚTEM S ADHD?

Sport, v tomto případě fotbal, by měl patřit k životu každého mladého člověka a také neexistuje žádný faktor, aby hráč s ADHD nebyl schopen ocenit a zároveň prosperovat ve fotbale na vyšší úrovni.

Ve skutečnosti trénuji více než 40 let a za celou dobu jsem měl zkušenosti s několika hráči ADHD, kteří hráli na regionální i národní úrovni. Jsou to obvykle děti ve věku 7 let, které se přihlásí do skupin. Na cvičení jsou obecně skvělí, rychlí, agresivní, odhalují výbornou metodu a také ovládají pole.

Většinu času na zkouškách jsou jejich schopnosti snadno zjistitelné a trenéři jsou dychtiví, aby se stali součástí týmu/klubu. Nicméně tito hráči mají obvykle nerovnoměrné období, často mají solidní hry, stejně jako v jiných dělají nováčkovské chyby, což je následně činí extra nejistými a také výstředními v technikách a také v zápasech. Snažím se určit ten okamžik a poté je obvykle vyřazuji z tréninku a také nebo zápas, poskytujíc čas na relaxaci, zklidnění a také přeskupení.

Pokud ho necháme na ploše, bude i nadále dělat vyšší chyby a také nakonec dostane červenou kartu, stejně jako nebo hlasitě čelit kolegům, vyzyvatelům nebo vlakům. Pokud o ně není dobře postaráno, mají nakonec trenéři i kluby tendenci je spouštět a tvrdit, že hráč nemá žádnou perspektivu nebo že nemají odborné znalosti nebo vytrvalost, aby z něj vycvičili fantastického hráče.

POMOC DĚTEM S ADHD

Cílem je mít objevné prostředí, které je užitečné pro skupinu i pro ADHD hráče. Chcete-li to provést, doporučuji:

 • Rozdělte techniku přímo na segmenty krátkých časových úseků.
 • Vyhněte se hráčům, kteří stojí ve frontách a čekají na cvičení – udržujte děti, aby objevili kouli a dotkli se jí, nikoli prostě stojící. Hráči nebudou zlomyslní, pokud budou i nadále energičtí.
 • Zapojte se a buďte otevření v interakci s rodiči ohledně postupu.
 • Buďte připraveni na různé jiné zášť maminek a tatínků.
 • Udržujte metodu aktivní a zábavnou, v malých skupinách, neustále pod dohledem dospělých.
 • Udržujte svou praxi strukturovanou.
 • Pochvalte hráče, jak jen můžete, a poskytněte mu pozitivní komentáře k jeho úspěchům
  NEZÚČASTŇUJTE se debaty s hráčem.
 • Zabraňte odděleným nepříznivým komentářům.
 • Buďte féroví ke všem hráčům a také uznejte specifické požadavky. Čím lépe se nám jako školitelům povede, tím méně problémů určitě budeme mít.
 • Poskytněte příznivé odpovědi před týmem.
  Když je potřeba vylepšení, připomeňte jim, co udělali skvěle, a také jak to mohou příště ještě vylepšit.
 • Když mluvíte se svými hráči, zapojte se do přímého kontaktu.
 • Ujistěte se, že hráči poznají vaše pokyny – požádejte je, aby vám je zopakovali.
 • Udržujte skupinu, která má o metodu zájem.
 • Buďte plánováni, aby hráč dělal chyby, pamatujte, že je to normální postup porozumění.
 • Užijte si svou techniku jako instruktor.
 • Vyzdvihnout kondici … Opotřebovaný hráč určitě nebude zlomyslný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno