FOTBALOVÉ POZADÍ: CO VŠECHNO POTŘEBUJETE VĚDĚT

0

Historie fotbalu (nebo fotbalu, pokud zůstanete v USA) je spletitá, ale co skutečně potřebujete, abyste porozuměli jedné z nejoblíbenějších a zároveň podporovaných sportovních aktivit na světě? Podrobně jsme popsali několik zásadních skutečností týkajících se fotbalové historie, abyste mohli přesně rozpoznat – www, jak se sportovní aktivita usadila, protože den tečka.

VE KTERÉM VŠE ZAČALO

Začátky fotbalu lze rozdělit hned na 2 klasifikace: moderní zázemí a klasické zázemí. SOUČASNÁ HISTORIE: KDE A KDY VZNIKL FOTBAL? Novodobé začátky fotbalu začaly v Anglii před více než 100 lety, v roce 1863. Rugbyový fotbal a asociační fotbal, kdysi totéž, šly různými prostředky a také Fotbalová asociace, úplně první orgán řídící sportovní aktivity, byl založen.

NÁVRAT V ČASE. Knihy o pozadí určují, že lidé měli skvělý čas kopat kolem stovky let, ale ne všechny tyto hry by byly rozpoznatelné jako to, co si dnes myslíme o fotbale. Různá období fotbalu nebo sportovních aktivit, které zahrnovaly extra přesnou hru, byly všechny rozhodující pro vývoj hry. Nebýt varianty zažité v průběhu let, možná bychom nikdy neměli fotbal podle současných kritérií.football history

football history

Nejdále můžeme sledovat historii fotbalu v Číně, již ve 3. století před naším letopočtem, kde se v armádních příručkách diskutuje o videohře, která se jeví jako fotbal. Dynastie Han hrála hru zvanou Tsu’ Chu, která zahrnovala kopnutí do koule otvorem o průměru 30-40 cm a přímo do toho, co bychom v současnosti jistě považovali za brankovou konstrukci z vycházkových holí s připojeným internetem. Koule používaná v těchto videohrách byla vyrobena z přírodní kůže a plná vlasů a chocholů.

Řekové vynalezli ‘Harpastum’, videohru, která používala menší kolo, než jaké se používá ve fotbale, ale měla podobná pravidla jako moderní hra.

Hrálo se na obdélníkové ploše označené limity a také středovou čárou a také cílem bylo, aby jedna skupina dostala míč přes hraniční čáru svého závodníka. Na základě toho, co víme o pozadí míčových her, kde se používá ovládání nohou, můžeme jasně vidět, jaký vliv mají různé společnosti a varianty na videohru, kterou dnes hrajeme.

BRITÁNIE STEJNĚ JAKO FOTBAL

Záznamy ukazují, že v roce 1314 zakázal primátor Londýna fotbal ve městě, protože způsoboval „chaos“. Pokud byste byli přistiženi při hraní této hry v Londýně, mohli byste být posláni do vězení. Toto bylo objasněno během 100 let, kdy Anglie a také Francie šly do bitvy, kdy králové Edward II, Richard II, Henry IV a také Jindřich V. zakázali tuto videohru v celém Spojeném království v důsledku toho, že „vyloučili zaměření na cvičení armádních disciplín“. “, které byly považovány za užitečnější.

Navzdory odporu vůči videohře fotbal v Británii vzkvétal od 8. do 19. století, nicméně standardizovaná variace hry byla stále raritou, protože místní variace si často získávaly přízeň. Tyto různé varianty videohry byly upraveny natolik, že se nakonec staly asociačním fotbalem, rugbyovým fotbalem i galským fotbalem, které všechny přispěly k modernímu přizpůsobení videohře, kterou dnes hrajeme.

Když přemýšlíme o nedělních ligách, které nyní hrajeme, nejúčinnějším modelem jsou videohry město vs. vesnice, kde se vesnice shromažďují a jejich vzájemná souhra, obvykle na neoznačených oblastech.

STANDARDIZACE PLESU. Navzdory skutečnosti, že oficiální pravidla moderního fotbalu byla stanovena v roce 1863, kdy byla vyvinuta fotbalová asociace, nebyly požadavky na míč standardizovány ještě dalších 8 let. Až do té doby by se oba oslavenci jistě shodli na tom, jaký míček mezi sebou použije.

PROČ JE OBLEK DLOUHÝ 90 MINUT? Obvyklá velikost videohry ve fotbale je 90 minut. Toto období bylo založeno úplně poprvé v roce 1866, kdy proti sobě hráli Londýn a Sheffield. Pro ten či onen faktor bylo odsud stanoveno 90 minut jako standardní doba pro fotbalové zápasy. I když moderní menší videohry nevyužívají 90minutový styl.

FOTBAL, GLOBÁLNÍ SENZACE

Až do začátku 19. století se hraní fotbalu v institucích stalo standardem, počínaje ve veřejných institucích. Zatímco zásady se významně nelišily od požadavku, mnoho vysokých škol by jistě vyvinulo svou vlastní variantu videohry v závislosti na prostorách, které by měly snadno dostupné. Pokud měla škola například pouze betonové hřiště, což platilo o mnoha školách, potřebovaly spolupracovat s tím, co mají, a vhodně upravit limity.

Osm let po něm w při svém založení založila Fotbalová asociace 50 členských klubů. Tehdy se v roce 1872 zrodil FA Mug, s prvním šampionem v zaměstnání v roce 1888. V současné době Evropa stále nepřivítala moderní variaci fotbalu, která pomohla definovat fotbal jako „velmi britskou sportovní aktivitu“. Tomu však v roce 1872 předcházel úplně první „globální“ fotbalový zápas mezi Anglií a také Skotskem, který přitáhl obrovské davy, podobně jako dnešní videohry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno