Jaký je rozdíl mezi fotbalem a fotbalem?

0

Jaký je rozdíl mezi fotbalem a fotbalem? V závislosti na tom, na které straně Atlantiku jste se naučili svou angličtinu, je řešení buď „Není jeden“ nebo „Je to úplně jiný sport“. Reproduktory americké angličtiny nazývají sport provozovaný NFL a hrál se většinou rukama a vždy s oválným míčem. To, co většina zbytku světa, včetně britských anglicky mluvících, nazývá fotbalem, se ve Spojených státech a také v Kanadě nazývá fotbal nebo evropský fotbal. To, čemu se v Severní Americe říká fotbal – WWW, se na jiných místech označuje jako fotbal. Zahlceni? Pojďme diskutovat.

Ačkoli více než 90 procent světa nazývá sport, který hraje 22 hráčů s kulatou koulí na hřišti ve tvaru obdélníku, v nějakém tvaru nebo formě založené na jejich rodném jazyce, úplný název sportu je Association football. Tak byla pokřtěna v roce 1863, kdy Anglická fotbalová organizace definovala počáteční pravidla hry. Důvod, proč tomu tak říkali? Aby nedošlo k záměně s jinými formami fotbalu ponořenými do současnosti, zejména ragbyovým fotbalem, který je v dnešní době jednoduše označován jako ragby, který se navíc hraje především rukama.

Koncem 19. století britští žáci obvykle využívali ke zkracování jmen a také slov, a tak byli připraveni pracovat na fotbalové asociaci. Poprvé byla nahrána v roce 1889 jako socca a poté socker, než našla svou stávající podobu v roce 1895.

Vzhledem k tomu, že americký fotbal je v současné době populární ve Spojených státech a Kanadě a také se běžně nazývá fotbal, potřebovala fotbalová asociace nový název, aby se v USA odlišila, takže se tomu říkalo fotbal. I když se toto slovo stále často používá v USA, ve Velké Británii se používá opravdu zřídka, kde ho často uslyšíte nazývat Lovely Game, což je název, který zpopularizovala brazilská legenda Pele.

football and soccer

Je také obvyklé, že se v portugalském překladu toho, O Jogo Bonito, objevuje účinek, který na hru skutečně měli pětinásobní světoví mistři Brazílie, a také reklamy od výrobců sportovního oblečení.

Pokud jde o jakékoli rozdíly v politice mezi fotbalem a také (organizací) fotbalem, odpověď zní, že žádné neexistují. Oba popisují přesně stejný sport včetně 22 hráčů vysvětlených výše a také dodržují předpisy stanovené Mezinárodní radou fotbalové organizace (IFAB).
To je orgán, který identifikuje to, co se nazývá Zákony hry, což odpovídá standardní sbírce pravidel pro nepořádek po celém světě. Představenstvo obsahuje globální kontrolní orgán FIFA spolu se 4 fotbalovými asociacemi Spojeného království: Anglie (FA), Skotsko (SFA), Wales (FAW) a Severní Irsko (IFA).

Jaký je rozdíl mezi fotbalem a také fotbalem?

Odpověď na tento dotaz závisí na tom, zda se ptáte z amerického pohledu nebo z jiného světa. Pro Američana by tato obava mohla dodatečně přezkoumat: “Jaký je rozdíl mezi fotbalem a fotbalem?” Řešení je poměrně jasné, protože fotbal a také fotbal jsou 2 zcela odlišné videohry. Fotbal se hraje s kulatou koulí, do které se dá kopat i hlavou. Americký fotbal je však ještě více hrou typu rugby, ve které se podlouhlý míč hází, přihrává i kope.

Proč některé národy nazývají fotbal „fotbalem“ a naopak? Většina jednotlivců na celém světě nazývá to, co Američané označovali jako fotbal, jako fotbal. Abychom pochopili, proč Američané nazývají sportovní aktivitu fotbalem, zatímco zbytek světa to nazývá fotbalem, je velmi důležité pochopit původ obou termínů.

  • Fotbal: Název ‘fotbal’ je zmenšenou variací hlavního názvu hry, asociačního fotbalu. Asociace fotbal byl termín vytvořený v roce 1863, kdy fotbalová asociace kodifikovala pravidla hry. Slova „asociace“ byla přidána k identifikaci z různých jiných videoher, jako je ragbyový fotbal.
  • Fotbal: Předpokládá se, že slovo ‘fotbal’ pochází z termínu asociace fotbal. S ragbyovým fotbalem změkčeným a redukovaným na „rugger“ doprovázela podobná věc asociační fotbal.
  • Zatímco ve zbytku světa se termín fotbal začal používat společně s termínem fotbal, v Americe se termín fotbal stal převažujícím termínem pro videohru asociačního fotbalu. Důvodem je to, že to bylo potřeba odlišit od jiné formy fotbalu v USA, amerického fotbalu.

Termín fotbal zůstal populárním, ale sekundárním termínem pro fotbal ve světě, ale v Británii jeho použití zaznamenalo v 80. letech významný pokles. Stefan Szymanski z College of Michigan ve svém článku It’s Football not Soccer uvádí: “Protože v roce 1980 se používání slov “fotbal” v britských časopisech snížilo a také tam, kde se používají, obecně odkazuje na americký kontext. poklesse zdá být reakcí proti zvýšenému používání ve Spojených státech, které se zdá být spojeno s vrcholem NASL (North American Soccer League) kolem roku 1980“.

Dnes je termín fotbal široce používán pouze v USA, ale tento termín je široce chápán po celém světě jako označení fotbalu. Nicméně, ve Spojeném království zvláště, termín fotbal může být problematický s některými fanoušky pevně naléhat, že termín by nikdy neměl být používán, věřit, že Američané přeoznačují ‘ jejich ‘ sport odlišit to od fotbalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno