mayweather vs logan paul čas – kdo vyhral – kurz – cz – sazky – vysledky

0

Boxerský zápas je souboj dvou pěstí ve speciálních rukavicích za určitých pravidel. Boj se odehrává v ringu, který je ve tvaru čtverce o délce strany 4,3 m – 6,1 m (pro profesionály) a 4,9 m – 6,1 m (pro amatéry). Na průběh souboje do hlíží ringový rozhodčí a tři (profesionálové) nebo pět (amatéři) rozhodčí.

Boje se odehrávají na předem nasmlouvanou vzdálenost, obvykle deset kol. V amatérském boxu jsou pouze tři kola floyd mayweather vs logan paul čas. Jedno kolo trvá 3 minuty a přestávka 1 minutu. Kromě toho jsou hráči povinni nosit košile a pokrývky hlavy. Všichni soutěžící musí mít chrániče zubů.

mayweather vs logan paul čas – cz – kurz

Pravidla pro vedení a rozhodování boxerských zápasů závisí na jurisdikci, zda je zápas veden podle pravidel amatérského nebo profesionálního boxu. V druhém případě mohou rozdíly vyplývat také z federace, pod kterou se duel koná. Porušení pravidel může vést k odečtení bodů soutěžícího nebo k diskvalifikaci.

Jak hádky končí? KO (Knockout) – Ukončí zápas, když je soutěžící sražen soupeřem a rozhodčí jej započítá do deseti. TKO (technický knockout) – ukončí boj, když jeden z bojovníků není fyzicky schopen pokračovat. Rozhodnutí o ukončení duelu TKO může učinit ringový rozhodčí (tehdy tzv. RSC – rozhodčí zastavil zápas), ringový lékař, samotný bojovník nebo jeho druhý.

mayweather vs logan paul čas - cz - kurzVerdikt soudce – ukončí zápas, když bojovníci odboxují celou naplánovanou vzdálenost (nebo boj skončí zraněním po 3., 4. nebo 5. střetu – v závislosti na federaci). V profesionálním boxu rozhodčí udělují body za jednotlivá kola. Pokud soutěžící vyhrál kolo, dostane 10 bodů do bodovací karty a soupeř dostane 9 bodů a floyd mayweather vs logan paul čas, pokud byla remíza, dostanou oba 10 bodů. Rozhodčí jsou povinni odečíst soutěžícím body za každé varování od rozhodčího a za každé počítání.

U amatérů, když závodník dostal silnou ránu, má rozhodčí právo ji ve stoje započítat do osmi – jde o tzv. knockdaun (u profesionálů rozhodčí počítá, až když závodník upadne).
V amatérském boxu vítězí ten závodník, kterému rozhodčí počítají (za pomoci speciálního počítačového systému – břitvy) přesnější údery floyd mayweather vs logan paul cz. V profesionálním boxu, pokud zápas nerozhodne čas, rozhodčí určí vítěze bodováním jednotlivých kol.

mayweather vs logan paul čas – kdo vyhral

Základní pravidla:

 • Nemůžete udeřit pod pas, držet, tlačit, tahat, kopat, plivat, kousat;
 • Nemůžete udeřit hlavou, paží nebo loktem;
 • Není dovoleno bít otevřenou rukavicí „odlitou“ zápěstím;
 • Nemůžete zasáhnout záda, zadní část hlavy, ledviny;
 • Nemůžete udeřit, když se opíráte o lana pomocí prvku páky;
 • Při rozdávání úderů nemůžete soupeře držet a uhýbat tak, že hlava je pod opaskem soupeře;
 • Když rozhodčí přeruší klinč, udělejte celý krok zpět. Bezprostředně po rozštípnutí je zakázáno udeřit;
 • Chránič nemůžete vyplivnout, abyste si odpočinuli;
 • Poté, co dáte soupeři knockdown, jděte do neutrálního rohu a počkejte na odpočet rozhodčího
 • Nemůžete zasáhnout sestřeleného, ​​stoupajícího soupeře;
 • Sestřelený boxer má až deset sekund na to, aby vstal a pokračoval v boji;
  „Boxer, který byl zasažen pod pás, má pět minut na to, aby se vzpamatoval. Pokud po uplynutí této doby nebojuje, je poražen knock-outem;
 • V případě zranění bránícího v pokračování zápasu je boxer, který se dopustil chyby, diskvalifikován;
 • Pokud zranění umožňuje pokračování zápasu, rozhodčí nařídí, aby faulujícímu závodníkovi byly odečteny dva body;

Box je nezasvěcenými vnímán jako jednoduchá a agresivní forma zábavy. Mnoho lidí odradí mýty o oříznutém obočí, černých očích a vylámaných zubech floyd mayweather vs logan paul cz. Laici tvrdí, že podobná forma fyzické aktivity je vhodná jen pro sousedské výtržníky. Nic nemůže být špatného – box je ušlechtilá sportovní disciplína s bohatou historií sahající až do starověku.

mayweather vs logan paul čas - kdo vyhral 

Box – výhody. Boxerský trénink rovnoměrně rozvíjí všechny části těla, zlepšuje držení těla a kondici a také umožňuje rozvíjet psychofyziologickou rovnováhu. Na rozdíl od zdání nevede tento druh sportu pouze k rozvoji velkých bicepsů. Při cvičení se zapojuje celý trup, svaly nohou a ramen. Hod úderem vyžaduje pevné postavení nohou a správné držení celého těla. Nutí pracovat také svaly: šikmé břišní svaly, svaly horního pletence a ramena.

Každý pohyb zaměstnává různé části logan paul vs mayweather čas – například při dopadu na háky a nadhmaty jsou bicepsy odpovědné za rychlost, zatímco přímé údery závisí na tricepsu. Při návratu jsou důležité svaly středu těla, při přijímání úderů – šíje a břicho.

mayweather vs logan paul čas – sazky

Použití různých technik umožňuje tvarovat a posilovat prakticky každou část těla. Je důležité, aby box zapojoval i malé svalové skupiny, logan paul vs mayweather čas často opomíjené při izolovaných cvicích v posilovně. Toto bojové umění výrazně zvyšuje výkonnost těla a učí správnému dýchání při fyzické námaze.

Box je skvělý způsob, jak spalovat tuky logan paul vs mayweather kdo vyhral – hodinové sezení dokáže ze sedmdesátikilového člověka vymáčknout až 800 kcal, což je dvojnásobek klasického aerobního cvičení.

mayweather vs logan paul čas - sazky Box má pozitivní vliv na psychomotorickou koordinaci. Zrychluje rychlost reakce, zlepšuje tok informací z těla do mozku. Tento sport je vysoce ceněný jako ideální prostředek na snižování stresu. Pomáhá ovládat emoce, zlepšuje koncentraci, paměť a formuje takové povahové rysy, jako je vytrvalost a trpělivost.

Pro koho je box určen logan paul vs mayweather kdo vyhral? V boxu neexistují žádná věková ani genderová omezení. Jedinou kontraindikací jsou upozornění lékaře na problémy s oběhovým systémem nebo jiná onemocnění vylučující intenzivní cvičení. Tento sport je pro svou rozmanitost doporučován především lidem, které nudí monotónní sezení. Rozvíjí a tvaruje celé tělo, lze jej tedy považovat za základ tréninkového plánu.

Box se doporučuje každému, kdo chce rychle a zdravě zhubnout logan paul vs mayweather kurz. Při souběžném používání vhodné stravy se prvních účinků dosáhne již po několika sezeních. Zrychluje metabolismus a pomáhá při tzv. „plochém“ ze spodní části žaludku. Toto je správný druh pohybu pro zlepšení kondice.

mayweather vs logan paul čas – vysledky – výsledek

Box je také perfektním doplňkem tréninku lidí, kteří denně preferují posilovnu. Cvičení se závažím je často příliš statické a nerozvíjí dynamiku pohybů. Spojení bojových sportů a posilovny přinese výsledky v obou oborech. Na box by měli myslet i ti, kteří zažívají stres v práci nebo doma. Umožňuje vám odhodit negativní emoční náboj a najít v sobě energii. Mimo jiné i z tohoto důvodu řada specialistů doporučuje trénovat ty nejmladší. Děti, které cvičily box, vykazovaly zvýšení koncentrace a zlepšení chování.

Trénink boxu – jak vypadá? A logan paul vs mayweather sazky – V pohádkách by se měly skrývat rozsáhlé vnější škody a neustálá zášť. Box, jako každý jiný sport, samozřejmě může způsobit zranění, ale riziko u této pohybové aktivity není o moc vyšší než u běhu nebo tance. Klasická varianta boxu vylučuje použití loktů logan paul vs mayweather vysledky, kolen nebo holení, které představují největší nebezpečí při praktikování jiných bojových umění jako je muay thai nebo kickbox. A co víc, pokud účastník tréninku nechce dělat sparing – není potřeba.

Trénink boxu je velmi fyzicky náročný. Již po prvních minutách se na čele cvičících objevují kapky potu. Sezení obvykle trvá 1 až 1,5 hodiny. Ve většině škol ve Varšavě probíhají školení 2 až 4krát týdně. V průběhu kurzu si studenti osvojí techniky úderů, úskoků a psychologické triky, které jsou užitečné při boji – mayweather vs logan paul výsledek. Trénink je obohacen o další cvičení včetně „stanovišť“, která spočívají v běhu do po sobě jdoucích bodů, kdy účastníci musí po dobu 30 sekund plnit konkrétní úkoly: skákání přes švihadlo, kliky, dřepy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno