Index výroby fotbalových hráčů: měření plateb zemí

0

55. měsíční záznam fotbalové observatoře CIES hodnotí platby národních organizací po celém světě z pohledu výroby specializovaných hráčů. Za tímto účelem jsme zmapovali sdružení začínajících 55 865 fotbalistů, kteří skutečně hráli během kalendářního roku 2019 ve 132 předních nebo druholigových organizacích z 93 zemí pokrývajících všechny kontinenty.

Uvažovaný příklad zahrnuje všechny koncepční organizace na celém světě. Problém v přístupu k podrobnostem o sestavách sestavených týmy vysvětluje nedostatek mnoha afrických subsaharských šampionů – domovská stránka. Poslední jsou tak většinou nedostatečně zastoupeni. Jejich profesionalita a důvěra však zůstává minimální.

football

Začátek hráčů byl specifikován jako organizace, kde dozrávali i odkud nakonec odešli v důsledku zaměstnání v zahraničním klubu. Například hráč, jako je Riyad Mahrez, ačkoliv je Alžířan globální, byl považován za Francouze, protože tam dozrál před odchodem do Anglie po svém zaměstnání v Leicester City.

Měřitelná platba

Brazílie je jednou z nejvíce zastoupených zemí mezi hráči ze 132 studovaných lig. 2 742 Brazilců ze vzorku odehrálo v roce 2019 více než 3 miliony minut (1 204 na hráče obecně). Jen jedna další země měla v úvahu více než 2000 fotbalistů v šampionech: Argentina. V top 10 oblastech je 3. jihoamerický národ, Kolumbie (4.), 6 evropských zemí, z nichž je nejlépe hodnocená Francie (3.), stejně jako Japonsko (9.).

Pokud omezíme analýzu na fotbalisty hrající mimo země, kde dozráli, Brazílie si zachovává své vedoucí postavení (1 535 migrantů). V zahraničí je mnohem více Francouzů (948) než Argentinců (913), ale ti posledně jmenovaní odehráli větší počet minut. V mnoha dalších organizacích Spojeného království jsou Angličané ve čtvrté oblasti. V první dvacítce jsou čtyři africké země (Nigérie, Ghana, Senegal a také pobřeží krémové barvy).

Kvalitativní platba

Abychom zvýšili naše hodnocení, zvážili jsme počet odehraných minut rezidenční organizace každého fotbalisty podle úrovně předvádění se v klubech práce. Pro tuto funkci jsme stanovili koeficient předvádění houževnatosti pro skupiny po celém světě. Tento koeficient byl stanoven s ohledem na oddělení a výsledky skupin na národní úrovni, spolu s výsledky opakování každé organizace v celosvětových klubových soutěžících.

Pokud vezmeme v úvahu sportovní úroveň skupin, kde fotbalisté hráli, je Brazílie stále na prvním místě s indexem produkce fotbalových hráčů 1,6 milionu (6,8 % z celku). Francie (5,1 %) a také Španělsko (4,8 %) se umístily na stupních vítězů před Argentinou (4,6 %) a také dvěma dalšími evropskými zeměmi: Anglií (3,5 %) a Německem (3,1 %).

Výrok

Bez ohledu na způsoby výpočtu se Brazílie stává hlavní celosvětovou velmocí, pokud jde o produkci specializovaných fotbalistů. Brazilců je mnoho (2 742 ve 132 zkoumaných ligách, z nichž 1 535 je v zahraničí), hrají značný počet minut (1 204 domácích ligových minut za rok v kontrastu s obecným průměrem 1 133 minut) a také hrají v klubech nejvyšší úrovně (ukazuje se, off koeficient 0,49 oproti průměru 0,37).

Všech 5 evropských zemí s nejdostupnějšími konkurenty na světě – big-5 – je hodnoceno v první desítce. 2. největší obchodník, Francie, je 2., jednoduše před Španělskem. Francouzů je ve zkoumaných organizacích mnohem více než Španělů (1 740 oproti 1 349), ale jsou mnohem méně nasazeni (obvykle 1 260 minut oproti 1 360 v roce 2019) a hrají v klubech s nižší úrovní (na rozdíl od nich vykazují koeficient 0,55). na 0,63).

V prvních dvaceti místech se umístilo 7 mimoevropských zemí: 4 jsou součástí CONMEBOL (Brazílie, Argentina, Kolumbie a také Uruguay), dvě jsou z CONCACAF (USA a Mexiko) a jedna z AFC (Japonsko). Nedostatek afrických zemí je částečně vysvětlen nemožností přístupu k informacím o sestavách sestavených týmy v místních ligách. Pokud však hodnocení omezíme na hráče z řad krajanů, v první dvacítce figurují čtyři africké země (Nigérie, Ghana, Senegal a pobřeží Cream Color).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno