Zdravotní a wellness výhody hraní fotbalu

0

Fotbalová vysoká teplota mě dostala vzhledem ke zdravotním výhodám hraní této krásné hry. Co provedou tisíce soutěžících hráčů během následujících čtyř týdnů? A jaký dopad by to mohlo mít na jejich trvalé zdraví?

Nemusíte být dalším Ronaldem, abyste mohli sklízet pobídky – WWW. Studie Kodaňské univerzity ve skutečnosti ukázala, že hraní normální fotbalové videohry v malém proti svým přátelům může mít značné a cenné účinky na vaše zdraví a kondici. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak vám může sportování pomoci nasbírat wellness hattrick – díky kterému budete výkonnější, zdravější a také šťastnější.

Zdravotní a wellness výhody hraní fotbaluMezi zdravotní a wellness výhody fotbalu patří:

 • Zlepšení zdraví srdce a také vysoký krevní tlak
 • Zvyšování svalové hmoty a také kostní výdrže u neaktivních lidí
 • Snížení tělesného tuku
 • Budování výdrže, výdrže i rychlosti
 • Trénujte svůj mozek, posilujte soustředění a kontrolu
 • Podporovat synergii, být společenský a také zvyšovat vaši sebedůvěru

Níže je uvedeno, jak z vás hraní nejpreferovanějšího sportu na světě může udělat letošního skutečného vítěze – bez ohledu na úroveň vašich dovedností:

 • Fotbal a také trénink otužilosti
 • Fotbal, stavba těla a tuk

Je to všechno o skupinové práci, sociálním aspektu fotbalu

Nejprve však, abychom pochopili několik wellness výhod hraní fotbalu, musíme porozumět tomu, jak hra přiměje naše tělo pracovat. Jaké energetické systémy se používají při hraní fotbalu? Složitost tréninku, který provádí fotbalista, naznačuje, že během videohry nevyužívá pouze svůj kardiovaskulární systém, ale také svůj anaerobní systém.

Kardio cvičení je, když se kyslík, který dýcháte, dostává do vaší svalové hmoty přes vaše plíce, stejně jako srdce – abyste jim dodali energii, kterou potřebují k provedení aktivity. Kardiovaskulární cvičení je proto spojeno s nižší silovou aktivitou.

Nicméně, když je činnost prováděna při vysokých intenzitách, anaerobní systém se stává primárním energetickým systémem. Je to proto, že váš anaerobní systém může vyrábět energii mnohem rychleji.

Nemůžete cvičit anaerobně po delší dobu, protože zdroje energie rychle ubývají. Takže vaše tělo funguje aerobně, aby doplnilo kyslíkový dluh nahromaděný během intenzivních období.

Fotbaloví hráči mají tendenci provádět v obleku kombinaci vysoce silových – jako je úprk – a snížené intenzity – jako je běhání – cvičení:

 • 25 % času strávíte chůzí
 • 37 % času věnuje běhání
 • 20 % času strávíte běháním s vysokou silou
 • 11 % času strávíte úprkem
 • 7 % času tráví běháním pozpátku

Fotbal a silový trénink. Fotbalisté sledují podrobné silové a také silové tréninkové programy, aby zvýšili svůj výkon na hřišti. Činnosti prováděné ve fotbale jsou výsledkem vícekloubových, vícesvalových aktivit, se svalovou hmotou, která se vzájemně koordinuje, aby generovala účinný pohyb, vícesměrné tlaky a stabilní strukturu pro generování těchto aktivit. V důsledku toho budou kolem těchto pohybů jistě vytvořeny programy pro fotbalovou výdrž.

Je to proto, že celé tělo fotbalisty musí být zapojeno do celého zápasu, síla je vyžadována k obraně, zdolávání, sprintu, zvedání a samozřejmě úderu do míče, přičemž se navíc snižuje nebezpečí zranění. Svalové tkáně používané během hry se skládají z:

 • Horní část těla – Od nadhozů až po běhání, stejně jako skákání, pevné svaly a klouby horní části těla vám zajistí dokonalou dovednost.
 • Stabilita jádra – Stabilita vašeho jádra je nutná k udržení správného držení těla při provádění pohybů, jako je rychlé zatáčení a stínění koule tím, že bráníte protivníkovi.
 • Zmenšená postava – Zřejmý, ale fotbalisté rozvíjejí sílu v různých svalech v dolní části těla – od kotníků po hýžďové svaly – což jim umožňuje kopat, sprintovat, udržovat rovnováhu a také mnohem více.
 • Co všechno z toho pro vás a pro mě znamená? Při hraní fotbalu to naznačuje, že celé naše tělo trénuje. Chcete-li však vidět přesně stejné výsledky jako profesionální fotbalisté na hřišti i mimo něj – je velmi důležité nezanedbávat ani posilovnu.

Jedna studie The Journal of Stamina stejně jako Conditioning odhalila, že vytrvalostní trénink u mladých fotbalistů nezpůsobil jen zlepšení výkonnosti, ale také minimalizovalo nebezpečí zranění. Výzkumná studie zavedla dva až tři 90minutové silové tréninky (tj. závaží) týdně, což přináší toto snížení rizika zranění. To znamená, že tím, že se vyhnete tréninku na tvrdost, lépe riskujete, že se sami zraníte během videohry fotbalu. Takže i když je fotbal skvělý v posilování naší svalové hmoty, nezrušte své předplatné do posilovny hned teď.

Fotbal, stavba těla i tuk

Když hrajeme fotbal, spalujeme kalorie, v důsledku toho to může být dobrý způsob, jak zlepšit naši tělesnou strukture, tj. ztratit tělesný tuk, pokud potřebujeme. Jak již bylo zmíněno dříve, při hraní fotbalu využíváme energii aerobně, s využitím tuku jako našeho primárního energetického substrátu, a také anaerobně, s použitím sacharidů uložených ve svalové tkáni jako glykogenu jako našeho hlavního energetického substrátu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno