Ženský fotbal – větší než pouhá hra

0

Jak fotbal pomáhá povzbudit ženy a ženy po celém světě, a také sdílí názory několika žen, které pomohly k úspěchu programu Premier Abilities: Více než 365 milionů lidí sledovalo fotbalového šampiona UEFA Female 2022 a také 50 milionů sledovalo, jak Anglie naposledy porazila Německo – zkontrolovat více – domovská stránka.

Fotbal nebo fotbal, spoléhající na to, kde jste, je nejprominentnější sportovní aktivitou na světě. FIFA, mezinárodní řídící orgán sportovních aktivit, tvrdí, že na celém světě je zhruba pět miliard fanoušků fotbalu. Obecně se jedná o sportovní aktivitu řízenou muži, ženský fotbal se rozšiřuje na přitažlivosti a také vlivu, avšak ženská hra je v několika zemích stále omezena nebo zakázána.

Dokonce i ve Spojeném království je stále poměrně neobvyklé, aby ženy hrály fotbal, přičemž většina vysokých škol omezuje dívky na standardní ženské týmové sporty, jako je nohejbal a hokej.

football and women

Sport může být přínosem pro všechny dámy a také pro dámy a také může změnit život v zemích, kde je diskriminace na základě pohlaví a nerovnosti specificky rozšířené.

Studie zadaná UEFA, řídícím orgánem fotbalu v Evropě, zjistila, že: „dospívající dívky, které hrají fotbal, vykazují vyšší míru sebevědomí než ty, které hrají jiné sporty“. UEFA se skutečně zavázala udělat z fotbalu evropský top sport pro dívky.

Protože v roce 2007 se British Council skutečně spojil s Premier League za účelem poskytování programu Premier Skills. Jednáme s místními trenéry a také pedagogy po celém světě, abychom pomohli mládeži, včetně těch nejnáchylnějších ve společnosti, vybudovat lepší život prostřednictvím síly fotbalu.

S určitým zaměřením na využití fotbalu k posílení postavení žen i žen má Premier Abilities za cíl minimálně 50 % zapojení žen na úrovni programu a vyzývá k začlenění žen a dívek do všech aktivit. Záměrem programu je řešit sociální problémy specifické pro danou zemi nebo oblast, které zahrnují násilí na ženách a ženách a zapojení žen do sportovních aktivit.

V několika kulturách je povinnost ženy omezena na dům i dům. Je nepravděpodobné, že budou mít vliv na společnost nebo dokonce na členy své vlastní rodiny. Z toho často vyplývá, že přístup ke sportovním aktivitám je minimální a dokonce nulový, takže ženy i ženy přicházejí o zdraví a wellness i různé další výhody účasti na týmových sportovních aktivitách.

Premier Skills se svými komunitními vlaky a pedagogy povzbuzuje dámy i dámy, aby se účastnily fotbalu. Jsou také pozitivním dobrým příkladem pro mladé lidi a budoucí instruktory a přinášejí velmi užitečné individuální znalosti ve svých oblastech.

Fotbalista i hokejista Tanaz Hassan Mohammed působil jako oblastní trenér v Bombaji a nyní je trenérem Premier Skills, prohlásila: “Pro dívky existují překážky kvůli tomu, o čem byly od mládí informovány. Pocházím z muslimské oblasti a vím, že je důležité dohlížet na to, aby dívky pochopily, že mohou používat hidžáb a přesto hrát fotbal. Největší problém je jejich účast.” .

” Uspořádal jsem letní tábor, na který se zpočátku přihlásilo 1200 mladých chlapců a ani jedna dívka. Tehdy jsem se rozhodl jít dál a být dobrým příkladem. Informace instruktorky trénující na zemi kde byli ve skutečnosti vidět pouze mužští trenéři, než se to rozšířilo jako požár. Po setkání s maminkami v sousedství jsem měl venku více než 500 dam, které se předtím nedotkly fotbalového míče.”

V Keni probíhal program „Řešení fyzického násilí versus ženy a dívky prostřednictvím fotbalu“ v Kisumu a také na Mount Elgon v západní Keni. Program využíval fotbal k řešení několika praktik a perspektiv, které vedou k vysoké míře fyzického násilí vůči ženám i ženám.

Program kombinoval fotbal a také vzdělávací a výukové lekce, aby se zapojili mladí lidé a také mladíci ve věku 10–20 let s cílem vybudovat příznivé vztahy mezi jednotlivci a také zpochybnit sexuální nespravedlivé způsoby myšlení a chování, které podporují násilí. Školitelé byli najati ze sousedství a také vychováni, aby poskytovali vzdělávací program zaměřený na znalosti, postoje, životní dovednosti a také chování s cílem podporovat týmovou práci, fair play, sebedůvěru a respekt k sobě i ostatním.

V Egyptě úkol Premier Skills „1 000 dívek 1 000 přání“, poskytovaný ve spolupráci s egyptským ministerstvem pro mládež a také sport, využívá fotbal jako nástroj, který dává marginalizovaným dívkám a komunitním trenérům šanci vytvořit dovednosti a lépe se integrovat. do svých regionálních čtvrtí.

Účastník Shahd nás informoval: „Na začátku moje maminky a tatínkové neakceptovali představu, že hraji fotbal, ale požadoval jsem odhalit své dovednosti a také se ukázat, že můžu dělat cokoliv!”

“Mým zasnoubením moje okolí přijímá myšlenku, že dámy hrají fotbal, což kromě mužů prostě je. Účast v zápasech a také vyhrávání zápasů mi poskytuje vynikající naprosté uspokojení.” Egyptský komunitní trenér Al Shaimaa Hatem Mohamed El Meligy se rozhodl skončit s Premier Skills, aby pomohl vytvořit společnost, která si více uvědomuje význam a také výhody sportovních aktivit a cvičení, bez ohledu na pohlaví, věk nebo schopnosti.

Řekla: “Neustále jsem měla ambici proměňovat společenské postoje a také jsem k tomu využila fotbal a jeho popularitu. Chtěla jsem prosadit návrh, aby dívky mohly hrát i prezentovat sportovní aktivity v každém domově. poté povzbudit toto úsilí v mém místním sousedství.” Ugandská komunitní instruktorka Premier Abilities, Ritah, začala své fotbalové povolání jako jednotlivec v programu. Jako mladá svobodná matka, která se starala o svou handicapovanou holčičku a nemocné příbuzné, zameškala vzdělání a dlouho se snažila osobního postupu a dokonce i navazování blízkých přátel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno