Nejvýraznějších fotbalistů všech dob

0

Kompletní přehled nejvlivnějších hráčů všech dob, kteří bez ohledu na věk, původ nebo stupeň schopností formovali tento sport do dnešní podoby.

Fotbal tvoří pár vyvolených – blog. Trenéři, stejně jako filmoví režiséři, sní o tom, jak tento sport hrát. Záleží na hráčích, jak tyto požadavky implementují, jako na hvězdách. A také za poslední či dvě století skutečně existovala široká škála fotbalistů, kteří vytvořili fotbal, jak ho známe. Dnešní hráči jsou ovlivněni tím, co bylo dříve.

Přizpůsobit 50 nejvýznamnějších hráčů fotbalu, jak jej známe dnes, je prakticky nemožný úkol, který se může lišit v závislosti na tom, co se ptáte, a také kde. Pro náš seznam jsme se podívali na sbírku hráčů z různých epoch i prostředí – a všichni z nich nějakým způsobem nebo navíc měli velký podíl na rozvoji fotbalu.

Máme tvůrce trendů. Některé ovlivněné metody; sakra, jedna nebo dvě také přinesly celou změnu regulace hry. Jiní změnili způsob transferového trhu – nebo způsob, jakým byl jejich národ vnímán na celý život. Mějte na paměti: toto není seznam 50 největších hráčů věčnosti – i když existuje mnoho křížení mezi prominenty a zkušenými. Toto je kontrolní seznam hráčů, kteří ve fotbale něco definovali: navzdory tomu, jak dobří byli. Přirozeně jsme z hodnocení přesně vyloučili, jak významné byly. Jak lze srovnávat brazilského povstalce z 50. let s obchodně zdatným protějškem z 21. století? Takže tady je – seznam dědictví – půlstoletí fotbalistů, kteří pomáhali s vývojem videohry do dnešní podoby.

Viv Andersonová

Individuals’s Background Gallery v Manchesteru představuje anglické tričko, které si oblékla Viv Anderson proti Československu v roce 1978. Bylo to poprvé, kdy se za Tři lvy skutečně postavil černý hráč.

Viv Andersonová

A také Anderson nebyl symbolický výběr. Tento 22letý hráč byl již mistrem ligy s Nottingham Forest a hrál v European Mug, o kterém někteří věřili, že by se mohl stát legendou Anglie. Anglický manažer Ron Greenwood by o pravém obránci jistě prohlásil, že „to čest nemohla padnout na mnohem lepší pár ramen“, což by jistě inspirovalo bezpočet mladých černých mužů k snu vsadit si na svou zemi.

José Andrade

Jose Andrade nebyl fyzický záložník; záznamy naznačují, že byl cirkusovým umělcem a také tanečníkem tanga, mimo hřiště. Na ploše však využil své znalosti, rychlost i dynamiku k tomu, aby šel po trávníku a také vedl příkladem.

Kolem Andradeho povolání víří spousta mylných představ, ale realita je jasná; byl jen jedním z prvních hráčů, kteří operovali s mimořádnými technickými schopnostmi v hlubších oblastech hřiště, a zprávy těch, kteří ho viděli, ho přirovnávali k Zinedine Zidaneovi. Měl ovlivnit celý národ – vůbec první zemi, která zvedla World Mug, o nic méně – stejně jako byl vlastně prvním hluboce ležícím záložníkem.

Ossy Ardiles

Příběh vypadal také divoce, aby byl skutečný. V roce 1978, když mladý tiskový reportér Malcolm Folley získal tajnou informaci, že Tottenham Hotspur měl autorizovat dva vítěze World Mug z opačné strany světa, odletěl na popud, aby se s nimi setkal na letištním terminálu ve Španělsku. Skončilo to jako oficiální – a proměnilo to fotbal.

Osvaldo “Ossy” Ardiles a Ricardo “Ricky” Villa skončili jako kultovní hrdinové v severním Londýně: i když mnohem více Ardiles, díky 10letému kouzlu (krátce přerušenému dvěma půjčkami). Ardiles byl kultivovaný, trendy, ale také výrazně konkurenceschopný, což znamenalo pro anglické strany odvážný zbrusu nový svět, který v 80. letech 20. století a ještě více v 90. letech hledal ve světě schopnosti.

Franz Beckenbauer

„Franz Beckenbauer symbolizuje fotbal a také vítězný způsob myšlení,“ prohlásil Boris Becker pro Der Kaiser. “Kromě toho přinesl světový hrnek svému vlastnímu národu. Jsme na něj hrdí.”

Beckenbauer není jen jednou z nejdůležitějších postav německého fotbalového pozadí, je pravděpodobně největším obráncem věčnosti, protože jako jediný vyhrál dvakrát Zlatý míč. Symbolizuje odhodlání i obtížný štěp německé videohry a také ve své funkci v ochrance Die Mannschaft navrhl roli zametače nebo libera, bránící hře s jednoduchostí a poškozující kupředu útoky nakopnutím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno