Pravidla hry

0

Fotbalové směrnice a také předpisy jsou zachovány a také každoročně aktualizovány Mezinárodní radou fotbalové organizace (IFAB). Tabule se skládá z 8 účastníků, z nichž 4 pocházejí z FIFA a další čtyři pocházejí z Anglie, Skotska, Severního Irska a Walesu – všechny země, které přispěly k rozvoji tohoto sportu.

Nedávno vydaná publikace o politice FIFA má 140 stran, což je trochu nadšené pro příležitostné hráče, kteří se s hrou prostě seznamují.  Z tohoto důvodu jsme níže připravili zjednodušenou verzi, která vám musí umožnit objevit základní pravidla fotbalu – BLOG.

Stejně tak je nezbytné poznamenat, že ačkoli FIFA vydává zavedenou sbírku pravidel, jsou obvykle přizpůsobena národními a také regionálními organizacemi a také organizacemi. Na základě toho byste se měli ujistit, že se zeptáte svého trenéra, spoluhráčů nebo manažera organizace ohledně jakéhokoli typu pravidel, která se liší od normy.

Zákon 1: Hrací pole

Fotbal lze hrát na trávníku nebo na umělé trávě, ale povrch musí být šetrný k životnímu prostředí ve stínu. Plocha by měla mít tvar obdélníku a měla by být zřetelně označena 2 krátkými brankovými čarami a 2 dlouhými dotykovými čarami. Pole je rozděleno přímo na poloviny, oddělené střední čarou, která sahá od pupíků každé postranní čáry. U pupku střední čáry je vyznačen středový faktor ohraničený lemovaným kruhem zařízení se vzdáleností 10 trávníků. Soupeřící hráči nesmějí vstoupit do tohoto kruhu během výkopu družstva, které drží míč. Délka dotykové čáry by měla být větší než velikost brankové čáry.

fksenica

Délka zákona je:

  • Dotyková čára: Minimálně 90 metrů (100 yardů), optimální 120 metrů (130 trávníků).
    Velikost (branková čára): Minimálně 45 m (50 yds), maximálně 90 m (100 yds).
  • Na každém konci oblasti je osm yardů široký cíl uprostřed brankové čáry.
  • Šest dvorků od každé objektivní zprávy podél brankové čáry a 6 dvorků přímo do oblasti (svisle k brankové čáře) je brankoviště.
  • Rozšíření 18 yardů od každé objektivní zprávy podél brankové čáry a také 18 yardů přímo do pole (svisle k brankové čáře) je nábojová schránka.
  • Na každém ze čtyř okrajů oblasti je pět stop vysoká okrajová vlajka.

Legislativa 2: Kolo. Fotbalové kolo musí být kulatého střihu a také vyrobeno z přírodní kůže nebo jiného ekvivalentního média. Jeho plocha musí zůstat v rozmezí 27 až 28 palců. Toto pravidlo je relevantní pouze pro oficiální schválené zápasy, protože ligy pro mladé lidi často využívají použití menšího míče, který je vhodnější pro mládež.

Legislativa 3: Rozmanitost hráčů.

Obleky obvykle hrají dva týmy po 11 na stranu. Brankář je zahrnut do celkového počtu 11 hráčů. Pokud tým nemůže postavit minimálně 7 hráčů v době zápasu, videohra se vzdává. Týmy s méně než 11 členy lze obvykle vidět v organizacích mladých lidí, kde se jako vývojové zařízení používají menší skupiny. Zápasy schválené FIFA jsou běžně omezeny na tři alternativy na oblek, s výjimkou příjemných zápasů.

Většina mládežnických organizací umožňuje neomezenou škálu alternativ, které musí být navíc uvedeny na kartě videohry před začátkem zápasu, jinak budou tito hráči diskvalifikováni. Náhradníci mohou nastoupit pouze na půlící čáře, se svolením rozhodčího, a také poté, co hráč, který byl vyřazen, opustil hřiště. Během odpočtu z videohry může být brankář nahrazen jakýmkoli jednotlivcem na hřišti nebo jakoukoli vhodnou alternativou na lavičce.

Předpis 4: Vybavení hráčů. Všichni hráči musí nosit dres, šortky, chrániče holení, ponožky a také kopačky. Ponožky by měly zcela zakrývat chrániče holení. Pokud rozhodčí usoudí, že zařízení hráče je zklamáním, může být hráč vyslán, dokud nebude problém opraven. Zákon 5: Rozhodčí. Rozhodčí je autoritou na hřišti a jeho slovo je legislativa. Pokud se ptáte na volbu rozhodčího, můžete být lépe disciplinováni pouze za nesouhlas.

Předpis 6: Asistenti rozhodčích. Pomocní rozhodčí mají na starosti hlavně pomoc rozhodčímu při plnění jeho povinností – to zahrnuje signalizaci praporkem, když se kolo odehraje, když je hráč faulován nebo když hráč zůstává v ofsajdové pozici.

Pravidlo 7: Doba trvání obleku.

Fotbalový zápas se skládá ze dvou 45minutových padesátiprocentních, s přidaným časem pro každého podle uvážení rozhodčího. Poločasy jsou rozděleny poločasem, který nepřesáhne 15 minut. Dodatečný čas se obvykle vztahuje na rozhodnutí rozhodčího o tom, kolik času bylo obsazeno kvůli střídání a také zraněním. Množství přidaného času je oznámeno a prezentováno v polovině řádku na konci každého 45minutového trvání. Ačkoli fotbal má přidělený časový limit, je to nakonec stejně jako rozhodčí o tom, kdy ukončit zápas.

Předpis 8: Začátek a restart hry.

Zahájení se obvykle provádí hodem mincí, přičemž vítězný tým si může buď vybrat, zda začne kolo, nebo si vybrat, jaký cíl by chtěl zasáhnout. Poražený tým je poté řízen jakýmkoli výběrem, který si šampion nevybere. Výkop nastává na začátku každého poločasu, stejně jako po každém vstřeleném cíli a také se odehrává v zařízení na střední čáře. Pokud tým ohodnotí branku, je dán výkop k restartu barvy týmu soupeře.

Zákon 9: Kolo ve hře a mimo hru. Koule vyběhne ze hry, když úplně přejde buď přes brankovou čáru, nebo přes dotykovou čáru. Je také mimo hru, pokud rozhodčí z jakéhokoli důvodu sázku ukončí. Pokud z jakéhokoli typu faktoru kolo zasáhne strukturu cíle nebo rozhodčího a zůstane v brance a také se dotkne čar, je stále ve hře.

Předpis 10: Technika hodnocení. Cíl je vstřelen, když celý míč přešel brankovou čáru v rámci struktury cíle. Na konci hry je vítězem skupina s nejvyšším počtem gólů, což nepřipouští nepřímý požadavek na přidaný čas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno