Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

09.07.2020 | Redakce

V sobotu sa predstavíme na ihrisku nováčika súťaže, aj keď sa nás záchranárske práce v lige už netýkajú, stále pôjde o veľmi dôležitý zápas, čo si uvedomuje aj súčasný asistent trénera Juraj Piroska.

"Z pohľadu výsledku sme zápas ako celok zvládli, keďže sme si vďaka nemu definitívne vybojovali záchranu. Čo sa však týka prvého polčasu, z našej strany to bolo veľmi slabé. Druhý polčas už bol taký, aký sme si predstavovali. Treba povedať, že zápas rozhodujú góly, tie sme nedali a v posledných zápasoch bohužiaľ ani nedávame," vrátil sa k poslednému ligovému zápasu Juraj Piroska.

Najmä spomínaný výkon v prvom polčase nebol ideálny, súper mohol ísť zaslúženie do vedenia, viackrát nás však podržal gólman Vojtěch Vorel. Dohovor v kabíne cez polčasovú prestávku bol tak veľmi dôležitý.

"Chalanov sme sa snažili ukľudniť, keďže si uvedomovali vážnosť zápasu. Padli ale aj ostrejšie slová, niektorí chalani nehrali to, na čo mali a nevyužívali svoje silné stránky." vysvetľuje Juraj Piroska.

Legenda senického futbalu sa po odvolaní trénera Jána Bíreša pred dôležitým zápasom proti Zlatým Moravciam ujala trénerského vedenia tímu spolu s Patrikom Durkáčom. Ako vníma túto výzvu rodák z Bratislavy?

"Jednalo sa o požiadavku vedenia klubu. Povedal som, že urobím maximum, či už budem v takej alebo onakej funkcii. Bral som to samozrejme s plnou vážnosťou, viesť ligové mužstvo je rozhodne niečo iné, ako byť v pozícii hráča na ihrisku. Chalanom som sa snažil odovzdať svoje maximum - rovnako to bude stále, či už budem na ihrisku ako hráč alebo v kabíne," hovorí ofenzívny futbalista.

Vďaka spomínanej bezgólovej remíze proti Zlatým Moravciam z nás padla ťarcha prípadnej hroziacej baráže. V poslednom súťažnom zápase sezóny na ihrisku nováčika z Pohronia tak môžeme hrať uvoľnene bez tlaku.

"Sme veľmi radi, že pred posledným zápasom sa nás už záchrana netýka, treba si ale uvedomiť, že stále ide o ligový zápas a vážnosť je teda obrovská. Chalani si musia uvedomiť, že na sebe majú dres FK Senica, zodpovednosť tam preto musí byť. Čo sa týka zmien v zostave, určite k nejakým príde," prízvukuje osobnosť kabíny FK Senica.

Svoju doterajšiu bohatú futbalovú kariéru strávil na ihrisku ako obávaný zakončovateľ. Teraz okrem iného vedie aj mužstvo v tréningovom procese a pomaly sa pripravuje na rolu trénera, ktorej sa bude venovať po skončení aktívnej futbalovej kariéry. O tom, čo je pri porovnaní z pozície hráča a trénera náročnejšie má úplne jasno:

"Rozhodne je ťažšie byť trénerom, to som si však uvedomil už dávnejšie. Všetko je to však o prístupe. Ak si rovnako futbalista určí svoj cieľ a má prístup profesionála, tak je to stále časovo a fyzicky náročné."

Kopačky sa na klinec zavesiť ale nechystá, v novej sezóne bude môcť konečne vybehnúť v senickom drese na súťažný zápas po návrate do klubu. 

"Určite sa na to teším, po fyzickej stránke sa cítim veľmi dobre. Mužstvu chcem svojimi výkonmi pomôcť na ihrisku," dodáva na záver Juraj Piroska.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu