Zo Švédska prichádza útočník Ardian Berisha

Zo Švédska prichádza útočník Ardian Berisha

24.09.2020 | Redakce

Posilniť útok FK Senica prichádza 22-ročný švédsky zakončovateľ Ardian Berisha.

Posilniť ofenzívu FK Senica prichádza 22-ročný útočník Ardian Berisha, švédsky futbalista sa s vedením klubu dohodol na dvojročnom kontrakte s ročnou opciou. 

"Som veľmi šťastný a vďačný, že som dostal túto príležitosť. Stať sa hráčom Senice a hrať na tejto úrovni je pre mňa ako snom," neskrýva radosť po podpise zmluvy Ardian Berisha.

Rodák z malého švédskeho mestečka Laholm pôsobil v mládežníckych kategóriách v klube Halmstads BK, v tíme do 19 rokov nastúpil celkovo na 42 súžažných zápasov s bilanciou 30 gólov. Svoje kanonierske schopnosti bude chcieť potvrdiť aj v seniorskom futbale v našej najvyššej súťaži.

"Moje ambície sú veľké, chcem víťaziť a zároveň sa rozvíjať ako hráč. Mám tu všetky veci, ktoré k tomu potrebujem. Prezident klubu je fantastický, rovnako tak aj tréner a realizačný tím. Som pripravený za nich odovzdať na ihrisku všetko," objasňuje 22-ročný zakončovateľ, ktorý s klubom trénuje už viac ako dva týždne.

"Od môjho prvého dňa v klube boli všetci ku mne milí a láskaví. Každý mi s niečím pomohol, vďaka čomu tu cítim kúsok domova. Tempo v tréningoch je oveľa vyššie ako vo Švédsku, je to však normálne, úroveň futbalu na Slovensku je na vyššej úrovni. Je to tu viac profesionálnejšie, v klube vládne rodinná atmosféra," dodáva na záver Ardian Berisha.

"Ardian Berisha je veľmi zaujímavý typ útočníka, fyzicky veľmi dobre stavaný a rýchly. Dostali sme na neho typ zo Škandinávie po tom, ako prešiel mládežníckou akadémiou Halmstadsu, ktorá je na švédske pomery veľmi zaujímavá, vyprodukovala zaujímavých hráčov. Riadeným osudu sa dostal do nižších švédskych líg, túto sezónu tam nastrieľal viac ako 15 gólov, o jeho služby sa začali zaujímať ligové kluby na čele s Falkenbergs FF. Našťastie sme stihli hráča vidieť, bol u nás dva týždňe na skúške, prekonal drobné zranenie, charakterovo je veľmi odhodlaný a vďačný za šancu. Má obrovskú vôľu a chuť do futbalu, chce veľmi pracovať. Vzhľadom na zdravotný stav našich útočníkov sme sa ho rozhodli angažovať," komentuje príchod mladého zakončovateľa športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Vitaj v našom klube Ardian!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tri body po dvoch góloch v druhom polčase

Tri body po dvoch góloch v druhom polčase

24.10. | Redakce
V sobotu proti FK Pohronie

V sobotu proti FK Pohronie

23.10. | Redakce
Akadémia prerušuje tréningový proces

Akadémia prerušuje tréningový proces

23.10. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu