Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

18.03.2019 | Igor Tabiš

Na dvojicu futbalistov FK Senica čaká rozhodujúci zápas kvalifikácie Afrického pohára národov.

Počas najbližšej reprezentačnej prestávky sa v akcii predstaví už tradične dvojica futbalistov FK Senica - Zezinho a Desire Ségbé. Guineu-Bissau resp. Benin čakajú rozhodujúce zápasy v kvalifikačných skupinách K a D. Obe africké krajiny majú svoj osud vo vlastných rukách, ak sa chcú predstaviť na záverečnom turnaji Afrického pohára národov hranom v Egypte (21 júna - 19 júla), musia svoje zápasy zvládnuť. 

Na Guineu-Bissau čaká v sobotu (23.03.) domáci zápas proti Mozambiku. Tímu okolo reprezentačného kapitána Zezinha stačí na postup aj remíza, keďže Mozambik má na svojom konte sedem bodov, čo je o bod menej ako práve jeho sobotňajší súper. Podobne je na tom aj Benin. Reprezentácia, ktorej dres oblieka aj útočník FK Senica Desire Ségbé hostí na domácej pôde v nedeľu (24.03.) súpera zvučného mena - Togo. Benin má aktuálne na svojom konte sedem bodov, zatiaľ čo futbalista Toga získali päť bodov.

"Je to pre nás veľmi dôležitý zápas. Ak zdoláme Togo, kvalifikujeme sa na záverečný turnaj Afrického pohára národov. Všetci sme motivovaní, uvedomujeme si dôležitosť tohto zápasu. V tomto zápase nám budú chýbať štyria hráči - náš kapitán, brankár, útočník a jeden z našich záložníkov, ktorý zariadil víťazstvo proti Alžírsku. Máme ale vášnivých fanúšikov, s ktorých podporou môžeme napísať pekný príbeh. Nemôžem sa dočkať nedele a tejto neuveriteľnej atmosféry. Máme veľký štadión, ak fanúšikovia začnú spievať, bude to úžasné," priznal Desire Ségbé.

Prípadný finálový turnaj v Egypte sa uskutoční prvýkrát v histórii v pozmenenom termíne (jún/júl). Doterajšie záverečné turnaje Afrického pohára národov boli na programe počas mesiacov január/február. Konfederácia afrického futbatu zároveň rozšírila počet tímov na záverečnom turnaji zo 16 na 24. 

Prajeme veľa šťastia Zezinho/Desire! 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu