Zápas Senice s ViOnom aj súboj bratrancov

Zápas Senice s ViOnom aj súboj bratrancov

27.10.2014 | Jozef Komorný, foto: M. Bazala

Sobotňajší zápas Fortuna ligy v Senici okrem víťazstva domáceho družstva bol zaujímavý aj rodinným derby. Na ihrisku sa stretli klany Mrázovcov a Kóňovcov.

So Sama rastie dobrý futbalista, hovorí jeho bratranec Braňo

Len 16 - ročný Samo Mráz nastúpil v drese Senice proti zlatomoraveckému tímu, vedenému svojim starším bratrancom Braňom Mrázom, ktorému v Senici nik inak nepovie ako Baggio. „Samkovu kariéru pozorne sledujem a fandím mu. Verím, že vyrastie v dobrého futbalistu. Tento zápas nám vôbec nevyšiel, chýbala nám zdravá agresivita, súperovi sme jeho úlohu uľahčili a výsledok je pre nás ešte prijateľný,“ povedal po zápase tréner ViOnu a zároveň senický futbalový odchovanec, ktorý hrával v Senici od mladšieho dorastu a v roku 1999 nabral smer Dubnica.


Z víťazstva sa tešila senická šestka

V tomto zápase nastúpila proti sebe aj iná dvojica bratrancov. Tomáš Kóňa a Márius Charizopulos (spolu na foto), obaja so šestkou na drese. Tomáš Kóňa prezradil, že proti sebe nastúpili vôbec po prvýkrát. „Už minulý týždeň sme sa s Máriusom zdravo podpichovali. Pred týždňom dal dva góly, tak som mu povedal, aby si dal teraz streleckú prestávku. Počas zápasu sme sa často stretávali v súbojoch o loptu, no všetky strety prebiehali v rámci fair - play. Na tribúne nám fandili obe naše rodiny,“ hovorí Kóňa.


Po zápase sa obe rodiny zišli u Kóňovcov doma na spoločnej večeri, po ktorej Zlatomoravčania odišli domov, pravda, o čosi smutnejší ako rodina stredopoliara FK Senica a bývalého slovenského reprezentanta Tomáša Kóňu.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu