Zakotví Martin Junas v prímorskom Neapole?

Zakotví Martin Junas v prímorskom Neapole?

25.04.2012 | Redakcia

martin junasMartin Junas patrí medzi najtalentovanejších brankárov v mládežníckej pyramíde FK Senica. Hoci vekovo patrí stále do šestnástky, je stabilným členom senického staršieho dorastu. Okrem toho pravidelne nastupuje v drese slovenskej reprezentácie. Je logické, že sa o šikovného športovca zaujímajú aj kluby z vyspelej futbalovej Európy. Po nedávnych skúsenostiach v tréningovom kempe Chelsea Londýn, prejavili o neho záujem aj v Taliansku. Na Junasovu adresu prišla pozvánka, na základe ktorej vycestoval v pondelok 23. apríla do Neapola. O svoju veľkú prestupovú šancu bude bojovať do piatku 27. apríla.

V prístavnom meste pri Tyrhenskom mori majú so slovenskými hráčmi skvelé skúsenosti. Prvotriednu reklamu našej krajiny tam robí Marek Hamšík. V blízkej budúcnosti by sa tak k nemu mohol pripojiť aj Martin. Pod dlhodobým drobnohľadom predstaviteľov slávneho klubu z Apeninského polostrova je už dlhší čas. „Skauti SSC ho sledovali už na štyroch akciách reprezentácie. Po nedávnom turnaji v španielskej La Mange nás oslovil licenčný manažér Juraj Vengloš. Potvrdil nám eminentný neapolský záujem o nášho brankára,“ opisuje prvotný kontakt s dvojnásobným talianskym šampiónom Dušan Vrťo.

Taliansky skauting funguje na precíznych princípoch. Sledovanie nádejného gólmana preto pokračovalo ďalej. „Krátko po prvom kontakte pricestoval do Senice šéf skautskej skupiny SSC Maurizio Micheli. Absolvovali sme ďalšie kolo rokovaní. Okrem toho stihol aj ligový duel, v ktorom Martin vychytal nulu,“ pokračuje športový riaditeľ FK Senica.

Junas zrejme zaujal aj v tomto teste. „Áno, po to tejto návšteve sa záujem o jeho služby ešte zintenzívnil. Oba kluby sa po sérií rozhovovorov dohodli na podmienkach prestupu. V týchto dňoch sa rozhoduje, či vycestuje pod Vezuv natrvalo, alebo či sa vráti a bude pokračovať v službách nášho klubu. V prípade, že sa transfer uskutoční, Martin sa od leta stane hráčom Neapola. Uvedomujeme si, že jeho prípadný odchod by bol pre náš klub stratou, ale na opačnej strane je to pre neho životná šanca. Nechceme mu v jeho veľkom futbalovom sne brániť,“ naznačil možnosť prestupu klubový funkcionár. Pod dozorom senickým expertov na brankárske tréningy sa navyše v našom klube vyvíjajú ďalší gólmani. „Miro Mentel s Palom Kameschom aktívne pracujú so všetkými našimi brankármi. Aj vďaka pravidelným špeciálnym tréningom náš klub v tejto oblasti výrazne napreduje,“ teší Vrťa nárast kvality a to nie len na brankárskom poste.

Martin Junas sa na nudu sťažovať určite nemôže. V aktuálnom období je doslova na roztrhanie.  „V piatok sa vráti z Talianska, v sobotu odohrá za FK Senica majstrovský zápas dorastu a v nedeľu vycestuje na Ukrajinu na medzinárodný turnaj U-16,“ skompletizoval nabitý program Martina Junas športový riaditeľ klubu

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu