Z NK Celje prichádza skúsený futbalista Lovro Cvek

Z NK Celje prichádza skúsený futbalista Lovro Cvek

09.07.2019 | Igor Tabiš

Chorvátsky defenzívny záložník Lovro Cvek sa stal našou ďalšou letnou posilou.

Ďalším futbalistom, ktorý posilní náš klub v letnom prestupovom období je Lovro Cvek. Chorvátsky futbalista prichádza zo slovinského mužstva pôsobiaceho v najvyššej súťaži - NK Celje. Rodák z Varaždinu, ktorý len nedávno oslávil svoje 24.narodeniny podpísal s našim klubom dvojročný kontrakt s následnou možnosťou opcie na ďalší rok.

"Som veľmi šťastný a hrdý, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Prvé pocity sú skvelé. Po stretnutí so všetkými v klube verím, že toto je pre mňa správne rozhodnutie," povedal na úvod Lovro Cvek. Rozhodovanie nad ponukou od Senice mu uľahčili aj ďalšie okolnosti: "Na Slovensku mám mnoho priateľov, mal som šťastie, že môj dobrý kamarát Filip Dangubič tu strávil posledný polrok. O klube mi povedal len to najlepšie. Takisto poznám aj Mihovila Klapana, čo moje rozhodovanie značne uľahčilo."

Stoosemdesiattri centrimetrov vysoký futbalista strávil posledných päť rokov v Slovinsku, v mužstvách DNŠ Zavrč, NK Aluminij a NK Celje bol vždy stabilnou súčasťou základnej zostavy. V uplynulej sezóne odohral vo farbách NK Celje 35 ligových zápasov, svojimi výkonmi prispel k celkovému piatemu miestu v ligovej tabuľke. NK Celje delilo od 4.miesta zaručujúceho účasť v predkole Európskej ligy iba tri body. "Po piatich rokoch v Slovinsku som sa rozhodol vyskúšať lepšiu ligu. Slovenská liga pre mňa predstavuje krok vpred," vysvetlil Chorvát.

Chorvátsky futbalista začal svoju profesionálnu kariéru v NK Varaždin, v minulosti si dvakrát obliekol dres reprezentácie vo vekovej kategórii do 20 rokov. "Najradšej nastupujem na pozícii defenzívneho záložníka. Páči sa mi, keď môžem pomôcť útoku a zároveň kontrolovať hru z tejto pozície," dodal na záver Lovro Cvek.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu