”Všetko dlhujem Bohu” hovorí Frank Castaňeda

"Všetko dlhujem Bohu" hovorí Frank Castaňeda

10.11.2019 | Igor Tabiš

Svojim dvojgólovým zápisom prispel k dôležitým trom bodom proti MFK Zemplín Michalovce náš najlepší ligový strelec Frank Castaňeda.

"Bol to zápas, ktorý sme kontrolovali a v ktorom sme predviedli našu hru. Myslím, že všetci moji spoluhráči odohrali dobrý zápas a práve vďaka tomu sme zvíťazili," povedal na úvod dvojgólový hrdina zápasu proti Michalovciam Frank Castaňeda.

Skvelý pohyb a dobré nábehy za obranu, to v zápase proti tabuľkovému susedovi zdobilo 25-ročného Kolumbijčana. O troch dôležitých bodoch sme rozhodli v druhom polčase, kedy sme dokázali streliť až štyri góly.

 "Myslím si, že sme v zápase dokázali dobre využívať voľný priestor, ktorý sa otváral za obranou súpera. Vytvorili sme si množstvo šancí a práve vďaka tomu sa nám podarilo streliť až štyri góly," vysvetlil náš najlepší ligový strelec v aktuálnej sezóne.

V 62.minúte ešte mieril hráč s číslom 10 tesne vedľa ľavej žrde Kirovej brány, o tri minúty neskôr si už ale v zápase otvoril svoj strelecký účet. Po dobre načasovanej prihrávke z kopačky striedajúceho Baumgartnera prekonal kolumbijský futbalista gólmana Michaloviec prízemnou strelou. Bezprostredne po góle nasledovala oslava smerom k hlavnej tribúne.

"Pod dresom mám frázu, ktorú som chcel ukázať fanúšikom. ´Nádej je Božím sľubom´. Všetko dlhujem Bohu," komentuje Castaňeda svoje tričko, ktoré skrýval pod dresom do prvého gólu. 

Vďaka dvom gólom do siete Michaloviec sa 25-ročný futbalista posunul v ligovej tabuľke strelcov na delené druhé miesto s ďalšou trojicou futbalistov. Po zápase neváhal zamieriť k nadšeným fanúšikom čakajúcim pod hlavnou tribúnou. 

"Myslím že je dôležité, podeliť sa s fanúšikmi o takéto okamihy. Nie je ich na štadióne veľa, sú medzi nimi aj deti. Pozdraviť ich prípadne si s nimi urobiť fotku je podľa mňa pekný spôsob, ako im vyjadriť vďaku za podporu," prízvukuje autor siedmich ligových gólov.

"Myslím, že prežívame dobrú sezónu, je toho však oveľa viac, čo by sme chceli dosiahnuť. Tento rok chceme hrať v prvej šestke a tak musíme doma vyhrávať," dodal na záver Frank Castaňeda.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

30.7. | Redakcia
Z Ružomberka vezieme cenný bod

Z Ružomberka vezieme cenný bod

24.7. | TASR, foto: TASR
Tlačová konferencia: Šustr -

Tlačová konferencia: Šustr - "Sme na začiatku nastúpenej cesty"

23.7. | Jozef Komorný

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu