Vojto, ďakujeme

Vojto, ďakujeme

21.07.2020 | Redakce

Cesty talentovaného českého gólmana Vojtěcha Vorela a FK Senica sa po dvoch sezónach rozchádzajú.

Rodák z Prahy bol neodmysliteľnou súčasťou nášho mužstva v posledných dvoch sezónach, v tej uplynulej zároveň obrovskou oporou v bráne, na ktorú sa dalo spoľahnúť. Napriek snahe predĺžiť pokračovanie 24-ročného odchovanca AC Sparta Praha v našom klube bude český gólman Vojtěch Vorel pokračovať vo futbalovej kariére v rodnej krajine.

"Na Senicu nikdy nezabudnem, v klube som strávil dve sezóny. Počas tohto obdobia som si v Senici našiel množstvo priateľov, klub mi prirástol k srdcu. Som rád, že som mohol byť súčasťou tohto tímu. Ešte raz by som sa chcel touto cestou poďakovať všetkým ľuďom v klube za to, čo pre mňa urobili. Dúfam, že v blízkej budúcnosti sa aspoň ako fanúšik vrátim do Senice na tribúnu," začal svoj rozhovor úprimne Vojtěch Vorel.

Gólman, ktorý si na svoju stranu získal priazeň fanúšikov klubu prišiel na Záhorie v lete 2018 ako mládežnícky reprezentant výberu Českej republiky do 21 rokov. Počas svojej prvej sezóny v klube nemal na ružiach ustlané, na lavičke kryl chrbát Federicovi Tabordovi. Pravidelné miesto v základnej zostave si vybojoval až v ligovom ročníku 2019/20.

"Tie sezóny boli odlišné, v prvej som odchytal iba dva zápasy, keď sme už boli zachránení. Rozhodovanie v tej dobe nebolo jednoduché, veril som však, že pre Senicu môžem byť prospešný a tak som ostal v klube, čo sa nakoniec vyplatilo. Druhá sezóna už bola o niečom inom. Som rád, že som dostal príležitosť. Dúfam, že som klubu splatil prejavenú dôveru. Veľmi ma teší, že sa nám podarilo v lige zachrániť," spomínana na dve sezóny strávené v klube český futbalista.

Prospešnosť a dôležitosť pôsobenia v FK Senica si 24-ročný gólman veľmi dobre uvedomuje: "Pre mladých futbalistov je najťažší skok medzi dorasteneckým a mužským futbalom. Mne sa to v Česku veľmi nepodarilo, zo Sparty som odchádzal na hosťovanie do druhej ligy, kde som toho veľa neodohral. Nakoniec som sa vrátil do Sparty. Senica mi dala skutočnú šancu v mužskom ligovom futbale, vďaka čomu som sa mohol teraz posunúť ďalej. Som za to veľmi vďačný."

Futbalové kroky bývalého mládežníckeho reprezentanta budú pokračovať na juhu Čiech. "V Českých Budějoviciach som podpísal trojročný kontrakt, je to pre mňa ďalšia veľká výzva a motivácia. Čo sa týka ambícii, chcel by som do mužstva čo najlepšie zapadnúť a dostať sa na ihrisko čo najskôr. Chcem dokázať, že si zaslúžim ponúknutú príležitosť," objasňuje stodeväťdesiatdva centimetrov vysoký gólman.

Bývalý gólman FK Senica prijal túto výzvu napriek faktu, že v klube pôsobí česká brankárska ikona Jaroslav Drobný, ktorý v minulosti obliekal dresy Herthy Berlín či Werderu Brémy. V uplynulej sezóne bol 40-ročný gólman dokonca zvolený fanúšikmi klubu za najlepšieho hráča sezóny.

"To bolo na celom mojom rozhodovaní veľmi dôležité. Jarda Drobný ma oslovil osobne, volali sme spolu viackrát. Spolu sme sa o všetkom bavili a nejako sme si to nastavili, ako by to mohlo fungovať. Konkurencia tu je nepredstaviteľná. Povedali sme si však, akoby to celé mohlo fungovať. Verím, že nájdeme spoločnú cestu a pomôže mi či už v tréningoch, alebo v zápasoch. Motivácia to je veľká. Myslím si, že obávať sa toho by bolo nesprávne. Ako sa u nás vraví, kto sa bojí nesmie do lesa. Na tréningoch zo seba odovzdám maximum a uvidíme, či to bude stačiť na to, aby som sa dostal do brány," priznáva mladý gólman.

"Senicu budem v budúcnosti naďalej sledovať. Na záver by som chcel klubu popriať veľa šťastia, aby boli všetci zdraví a vydarila sa nová sezóna. Špeciálne poďakovanie ide všetkým ľuďom v klube, ktorí mi dva roky v klube pomáhali a boli mi nápomocní. V Senici som sa rozhodne cítil ako doma. Zároveň sa chcem poďakovať aj najvernejším fanúšikom klubu, ktorí podporovali či už mňa osobne alebo celé mužstvo. Zároveň dúfam, že sa na senické tribúny vráti v novej sezóne viac fanúšikov. Verím, že sa v budúcnosti ešte uvidíme. Som rád, že som mohol pôsobiť v Senici, bola to pre mňa česť." dodáva na záver Vojtěch Vorel.

Vojtěch Vorel odchytal počas pôsobenia v našom klube 25 súťažných zápasov, v ktorých udržal 11-krát čisté konto. 

Vojto ďakujeme! 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu