Vojtěch Vorel v nominácii aj na posledné dva kvalifikačné zápasy

Vojtěch Vorel v nominácii aj na posledné dva kvalifikačné zápasy

09.10.2018 | Igor Tabiš

Pre 22-ročného brankára to bude rozlúčka pri reprezentácii Českej republiky do 21 rokov.

Počas reprezentačnej prestávky si neodýchne ani brankár FK Senica Vojtěch Vorel. Reprezentačný gólman Českej republiky do 21 rokov bol nominovaný na posledný kvalifikačný dvojzápas proti Bielorusku a Moldavsku. Zverenci trénera Vítězslava Lavičky však stratili teoretickú šancu na postup zo skupiny v poslednom zápase s Gréckom, ktorému podľahli 2:1. "Netušili sme, že ročník narodenia 96 a mladší bude ešte pokračovať v tomto poslednom reprezentačnom zraze, keďže sme už stratili šancu na postup. Je to národný tím, takže je to pre mňa česť tam byť. Do posledných dvoch zápasov pôjdeme naplno, ako keby sme ešte hrali o samotný postup," povedal na úvod gólman FK Senica.

Kmeňový hráč AC Sparta Praha na svoje prvé ligové minúty v našom drese stále čaká. V prebiehajúcej sezóne zasiahol do zápasu Slovnaft Cupu na ihrisku Dolných Vesteníc, v ktorom odchytal deväťdesiat minút a udržal si čisté konto. "Či nastúpim v posledných dvoch zápasoch to neviem. Je škoda, že nechytám v klube. Je to trochu nepísané pravidlo, že ten kto nenastupuje v klube má malú šancu na štart v reprezentácii. Na zraz ale idem s cieľom ukázať sa v čo najlepšom svetle," priznal 22-ročný rodák z Prahy.

Mladý futbalista verí, že v druhej polovici základnej časti Fortuna ligy sa nášmu mužstvu podarí získať viac bodov a posunie sa v tabuľke vyššie. "Do Senice som prišiel oficiálne pred druhým kolom ligy, zápas proti Trnave som sledoval ako divák. Po zápase bola v kabíne veľká eufória, porazili sme majstra minulého ročníka. Veril som, že na toto víťazstvo nadviažeme ďalšími výkonmi. Myslím si, že sme na začiatku sezóny mali získať viac bodov. Čo sa týka kolektívu v šatni, je to lepšie a lepšie. Konečne musíme začať bodovať a stúpať tabuľkou na lepšie pozície," dodal na záver Vojtěch Vorel.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu