Veríme, že si po zápase zakričíme ciky-caky

19.10.2015 | Milan Ondruš, foto: mesto Senica

Senickí dorastenci do 19 rokov sa pripravujú na odvetný zápas UEFA Youth League, v ktorom v stredu 21.10.2015 o 18:30 nastúpia na pôde talianskeho majstra FC Turín. V prvom zápase sa zrodila bezgólová remíza 0:0, ktorá delí šance na postup na 50:50. Stredopoliar Senice Jakub Krč verí, že sa po zápase bude spolu s tímom radovať.

„Do Turína sa všetci tešíme. Nejdeme tam na výlet, ale pobiť sa o dobrý výsledok. Veríme, že si po zápase zakričíme spoločne naše ciky-caky,“ verí v postup Jakub Krč, ktorý sa v prvom zápase (0:0) blysol parádnym výkonom, keď sa na ihrisko dostal v prvom polčase po tom, čo striedal Martina Svatíka.

Výhodou FC Turín bude nepochybne domáce prostredie. Hrá sa na Olympijskom štadióne v Turíne. Domáce prostredie bude pre taliansky tím určite výhodou, no Seničania sa cítia byť motivovaní. "Budeme hrať na Olympijskom štadióne. Mnohí z nás na takom štadióne ešte nehrali. Veríme, že to bude pre nás skvelý zážitok a že si ho užijeme,“ dodáva Krč, ktorému nikto inak nepovie ako „Trty“.

Na senickom štadióne to bola vyrovnaná partia. Kým v prvom polčase mali viac príležitostí Turínčania, po zmene strán boli bližšie k víťazstvu domáci Seničania. Bezgólová remíza drží oba tímy v postupových nádejach. „Doma sme najmä v druhom polčase pomýšľali aj na víťazstvo a pomýšľame na neho aj v stredu. Veríme, že sa budeme po zápase tešiť,“ hovorí správne namotivovaný Jakub Krč, ktorý, hoci je už členom A-tímu, trénuje od začiatku týždňa s 19-kou.

Zápas FC Turín U19 – FK Senica U19 je na programe 21.10.2015 o 18:30v spolupráci s onlajny.eu zabezpečíme aspoň textový online prenos. Video stream k dispozícii s najväčšou pravdepodobnosťou nebude!

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov