Vďačnosť za šancu, nové výzvy i cenné lekcie

Vďačnosť za šancu, nové výzvy i cenné lekcie

05.09.2020 | Redakce

Obranca Jakub Nemec prežíva v drese FK Senica debutovú sezónu v našej najvyššej súťaži, 28-ročný rodák z Lábu prezradil viac v rozsiahlejšom rozhovore.

Futbal píše rôzne príbehy, niektorí hráči doslova vletia do futbalu na najvyššej úrovni v mladom veku, dosiahnú úspechy a začnú sa vytrácať. Iní sa pre zmenu tvrdou dlhoročnou prácou dostanú na vyššiu úroveň postupnými krokmi. Podobným príbehom sa môže pochváliť 28-ročný rodák z Lábu Jakub Nemec, ktorý sa napriek viacerým futbalovým zastávkam dočkal debutu v najvyššej slovenskej súťaži až v drese FK Senica. 

V posledných týždňoch sa tvoj futbalový život výrazne zmenil - prestup do FK Senica ale aj debut v najvyššej slovenskej súťaži - ako to s odstupom času celé vnímaš?

- Túto zmenu vnímam rozhodne pozitívne. Som naozaj rád, že môžem byť súčasťou FK Senica, teším sa na každý jeden tréning a zápas. 

V 28-rokoch si debutoval v drese FK Senica v najvyššej slovenskej súťaži - v čom je podľa teba najväčší rozdiel medzi Fortuna ligou a druhou najvyššou slovenskou súťažou?

- Druhá liga je fyzicky veľmi náročná, v tom by som rozdiel ani tak nevidel. Hlavný rozdiel je určite v kvalite hráčov na lopte a v riešení herných situácií.

Takmer na každom jednom zápase sa môžeš spoľahnúť na podporu svojej rodiny z tribúny - akú históriu má futbal resp. šport vo vašej rodine?

- Áno, je to tak. Rodičia a dedo sú mojimi najväčšími fanúšikmi. Od žiackych kategórií prakticky chodia na každý jeden zápas s výnimkou tých, ktoré sa hrajú na opačnom konci Slovenska. Veľmi si vážim, že si moja rodina a najbližší kamaráti dokážu nájsť čas a prídu ma podporiť. Takisto sa o futbale veľa rozprávame, takže kontakt s futbalom má moja rodina veľmi intenzívny.

Po prípravnom zápase proti FK Blansko si na jednej z fotografií zachytený v náručí so svojim najmenším fanúšikom - môžeš nám prezradiť viac?

- Môj najmenší fanúšik je môj syn. Volá sa Miško a o pár dní bude mať 9 mesiacov. Pre mňa je spolu s mojou priateľkou Michaelou najväčším šťastím.

Späť k futbalu, počas svojej mládežníckej kariéry si prešiel mužstvami ako sú ČSFA Malacky, Slovan Bratislava, Brezová pod Bradlom či České Budějovice. Ako spomínaš na toto obdobie svojej futbalovej kariéry?

- Veľmi rád. Do ČSFA Malacky som prišiel v žiackej kategórii, odkiaľ som následne začínal v doraste Slovana Bratislava. Po operácii ruky som však ostal dlhšie obdobie bez futbalu. Odišiel som do Brezovej pod Bradlom, kde sme vykopali dorasteneckú ligu a následne som prestúpil do Českých Budějovíc. Tam som sa naučil existovať sám, bez rodiny, táto skúsenosť mi rozhodne dala veľa. Pri prechode do mužského futbalu nakoniec v Českých Budějoviciach zrušili juniorku, tým sa bohužiaľ moje pôsobenie v Česku uzavrelo. 

Posledné dve sezóny si strávil v FC Petržalka - ako spomínaš na toto obdobie?

Najradšej spomínam na prvú sezónu v Petržalke. Vtedy to malo naozaj dobré parametre po každej stránke. Celkovo hodnotím čas strávený v Petržalke pozitívne. Spoznal som tam množstvo skvelých ľudí a zažil nádherné momenty.

V Petržalke bol tvojim spoluhráčom aj náš kapitán Juraj Piroska, potešil ťa fakt, že aj v novom pôsobisku si zahráš opäť po jeho boku?

- Samozrejme potešil. S Jurim vychádzam od začiatku výborne. Aj vďaka nemu som v FK Senica.

Debut vo Fortuna lige si absolvoval v 1.kole na domácom ihrisku proti MŠK Žilina - zrejme to je zápas, na ktorý by futbalista najradšej zabudol.

- Štart do ligy sme si určite predstavovali inak.

Druhý ligový štart vo Fortuna lige, opäť trpká prehra. Ako vnímaš náš nevydarený vstup do ligovej sezóny?

- Najmä po druhom zápase so Sereďou som sa cítil naozaj zle, bol som na seba veľmi nahnevaný. Zápas sme nezvládli aj vinou mojich chýb a prehrali sme vysoko 4:0. Aj taký je ale občas futbal, nezostávalo nám nič iné iba makať ešte viac a veriť, že to v ďalšom zápase zlomíme. Vďakabohu to tak nakoniec bolo. 

Prišiel zápas proti Michalovciam v 3.kole - čisté konto, tri body, tvoja asistencia z pozície ľavého obrancu na otvárací gól zápasu. Ako hodnotíš tento zápas a ako si sa cítil na ihrisku na možno trochu netypickej pozícii ľavého beka?

- Zápas proti Michalovciam bol z našej strany oveľa lepší, strelili sme krásne góly a myslím si, že zaslúžene získali tri body. Asistencia ma teší, oveľa viac ma ale tešil fakt, že sme vzadu udržali čisté konto. Aj keď som svoju prevažnú kariéru odohral na pozícii stopéra, počet zápasov na ľavej obrane rozhodne nie je malý, takže to pre mňa nebol úplne nový post. Cítil som sa skvele, aj keď táto pozícia nie je práve po fyzickej stránke najľahšia. 

Počas leta prišlo do nášho mužstva množstvo nových tvári, prevažne futbalisti zo Slovenska a Česka. Ako zatiaľ hodnotíš nový kolektív v kabíne? S kým si prípadne rozumieš najviac?

- Kolektív je super, výborne si to sadlo a kabíne funguje absolútne bez problémov. Tvorí sa naozaj dobrá partia.

Sezóna je prakticky na svojom začiatku, aké sú tvoje futbalové ciele do ďalších zápasov?

- Mojim cieľom je, aby sme hrali atraktívny futbal, aby fanúšikovia chodili na naše zápasy a boli spokojní a aby sa nám podarilo nazbierať čo najviac bodov a v tabuľke sme sa umiestnili čo najvyššie.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu