V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.07.2020 | Redakce

V 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy sa predstavíme v sobotu na ihrisku FK Pohronie.

Posledný zápas skrátenej nadstavbovej časti Fortuna ligy 2019/20 odohráme v sobotu na ihrisku nováčika súťaže FK Pohronie - zároveň ide o posledný ligový zápas v tomto súťažnom ročníku.

Domácou bezgólovou remízou proti Zlatým Moravciam sme si definitívne zabezpečili účasť vo Fortuna lige aj pre nasledujúci ligový ročník, ktorý bude našim dvanástym po sebe v najvyššej súťaži.

"Bol to zápas dvoch polčasov, v prvom sme boli nervózni, odrzkadľovalo sa to na ľahkých stratách lôpt, z čoho ťažil súper. V druhom polčase sme zvýšili agresivitu a opadla z nás ťarcha dôležitosti zápasu, začali sme dominovať. Dovolím si tvrdiť, že sme boli lepším mužstvom v druhom polčase, na základe priebehu zápasu môžeme byť spokojní aj s bodom, ktorý nám zabezpečil definitívnu záchranu vo Fortuna lige," vysvetľuje hlavný tréner FK Senica Patrik Durkáč.

V sobotu nás čaká ligový súboj na ihrisku Pohronia, pôjde zároveň o posledný súťažný zápas tejto sezóny. Vďaka definitívnej záchrane môžeme hrať uvoľnene. Naopak, ak chcú mať domáci futbalisti istotu neúčasti v prípadnej baráži, musia zvládnuť svoj posledný zápas v sezóne na domácom ihrisku.

"Očakávam veľmi náročné stretnutie, pretože domáci potrebujú vyhrať, ak sa nechcú spoliehať na pomoc niekoho iného. Momentálne hrajú v dobrej forme a pohode, majú skúsených hráčov. Je pravdou, že my nebudeme pod žiadnym tlakom, chceme ale tento zápas odohrať s maximálnou vážnosťou a preto sa pokúsime bodovať aj v Pohroní," približuje pred zajtrajším súbojom 41-ročný tréner.

V dvoch doterajších vzájomných súbojoch tejto sezóny padol iba jediný gól, ten prišiel z kopačky striedajúceho Samsona Akinyoolu pri najtesnejšom domácom víťazstve 1:0 ešte počas jesennej časti. Na jar sa pre zmenu zrodila bezgólová remíza na Mestskom futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom. 

"Očakávam, že súper sa bude snažiť rozhodnúť zápas čo najrýchlejšie vo svoj prospech. My sa budeme snažiť o poctivú hru, opäť to môže byť zápas práve o jednom góle," dodáva na záver Patrik Durkáč.

Výkop zápasov posledného kola Fortuna ligy je naplánovaný na sobotu 18:00 h.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu