V utorok proti Pezinku v Slovnaft Cupe

V utorok proti Pezinku v Slovnaft Cupe

09.09.2019 | Igor Tabiš

V 3. kole Slovnaft Cupu sa predstavíme na ihrisku treťoligového PSČ Pezinok.

V utorok (10.09.) sa predstavíme v rámci 3. kola Slovnaft Cupu na ihrisku účastníka III. ligy TIPOS Bratislava PŠC Pezinok.

Zverenci trénera Tomáša Kállay-a získali v doterajších piatich ligových zápasoch sedem bodov, vďaka čomu im v ligovej tabuľke III. ligy TIPOS Bratislava patrí momentálne 8. miesto. Miestenku v 3. kole Slovnaft Cupu si futbalisti Pezinka zabezpečili po dramatickom priebehu zápasu proti FK Rača. Remízu 1:1 v riadnom hracom čase zachraňoval v prospech nášho zajtrajšieho súpera Denis Tábora gólom z 84. minúty. V následnom penaltovom rozstrele sa šťastie usmialo na domáci tím, ktorý zvíťazil v pomere 4:2 a radoval sa z postupu.

V 2. kole Slovnaft Cupu sme sa na ihrisku FC Rohožník poriadne nadreli. Postup do 3. kola sa nerodil vôbec jednoducho, zápas rozhodol jediný gól, ktorý padol v druhom polčase po výborne zahratom priamom kope z kopačky Denisa Baumgartnera. Do konca zápasu sme už výsledok udržali, neinkasovali a tešili sme sa tak z postupu do ďalšieho kola.

"Očakávam bojovné stretnutie, presne o tom sú tieto zápasy. Väčšina tímov z nižších súťaží to chce proti ligovým mužstvám uhrať bojovnosťou. Musíme sa na to pripraviť, všetci vieme, čo nás čaká. Je to len na nás, či sa nám zápas podarí zlomiť už v prvom polčase alebo budeme prípadne bojovať o výsledok až do konca zápasu," uviedol pred zajtrajším pohárovým zápasom český gólman FK Senica Vojtěch Vorel.

Pre domácich futbalistov pôjde nepochybne o futbalový sviatok, my naopak potrebujeme vybojovať postup do ďalšieho kola a potvrdiť úlohu favorita. Pohárové zápasy bývajú aj z tohto hľadiska náročné. "Samozrejme, pre Pezinok to bude futbalový sviatok. Nie každý deň narazia na prvoligové mužstvo. Navyše sa hrá na jeden zápas, motivácia postúpiť cez prvoligistu je obrovská," vysvetľuje 23-ročný gólman, ktorý v našom mužstve hosťuje druhú sezónu zo Sparty Praha.

"Pre brankára to je určite náročnejší zápas, nakoľko nie je v kontakte s loptou častou, o to viac však musí byť koncentrovaný. Väčšina takýchto zápasov je z pohľadu brankára o komunikácii s obranou, aby sa predišlo rýchlym protiútokom súpera. V našom poslednom pohárovom stretnutí si súper vypracoval jednu šancu v závere zápasu, ktorá nás mohla vyjsť draho. Verím však, že zajtrajší zápas zvládneme a budeme sa tešiť z postupu," dodal na záver Vojtěch Vorel.

Výkop zápasu je naplánovaný na 16:00 h.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu